Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Odp: Jak to działa? 2012/03/07 22:38 #15507

  • bodziomierz
  • bodziomierz Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 42
  • Otrzymane podziękowania: 2
Dzięki!
W Cubase ,gdy się wciśnie F11 pokazuje się okienko .Okienko jest podzielone poziomo na pół - jakby dwa identyczne okienka z określeniem instrumentów (VSTi). Trudno wyczuć , co z tym zrobić ;czy mogą grać instrumenty z dwóch programów np., Miroslav i EWQL np.? lub SSO ?
Jak je później wybrać?-które instrumenty z którego programu...
Defaultowym folderem Cubase'a jest C:/ Program files/VST plugins . Tam się wgrywa wszystkie wtyczki i instrumenty.
F8 - bodajże , to VST .
Potem jest jeszcze parę innych opcji....
Piszę to przykładowo , żeby ukazać , jak wiele możliwości i komplikacji w używaniu jest w tym "przepasionym" Cubase. Ale i tak sam się go muszę nauczyć , choć metoda prób i błędów może być dosyć długa... :D
Najważniejsze , że mam już kompa naprawionego i od jutra wszystko tam wgrywam.
Mam nadzieje , że jakoś się tego nauczę.
Mylą mnie jeszcze te wszystkie rozszerzenia przy identycznych nazwach instrumentów, na dodatek inne w każdym programie...-nie wiem , co co zawiera i czemu służy...
To już czyste wariactwo!
Tak dalece , że już tak zgłupiałem , że z samej muzyki -kompletnie nic nie przychodzi mi do głowy !:D
Czyli - jak już się nauczę obsługiwać , to nie będę miał czego pisać... :D
Na razie dzięki za wszystko!
Pozdrawiam.
Bodziomierz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Jak to działa? 2012/03/08 02:25 #15508

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Musi się dać załadować tyle ile potrzeba :). Podczas pracy mam często załadowane kilkadziesiąt wtyczek.

Z Cubase jest ten problem, że wersja dodawana do interfejsu jest najbardziej ograniczoną. Na pewno jest limit ścieżek i z tego co widzę na stronie Steinberga jest to 16 ścieżek audio, 24 MIDI i 8 instrumentalnych na wtyczki, co jest ważne, bo te MIDI trzeba gdzieś przypiąć. W praktyce obawiam się, że to może nie wystarczyć - rozłożenie samej sekcji smyczków na 5 podstawowych segmentów (osobne instancje wtyczki) pozostawi tylko 3 wole miejsca, a gdzie instrumenty dęte, drewniane, perkusja.

Pełna wersja kosztuje prawie 2,5tyś zł, ewentualnie ponad połowa tego za wersje Artist, bo Elements warte 400zł także jest mocno okrojone.

Naprawdę rozważyłbym korzystanie z innego programu, być może nawet łatwiejszego w obsłudze. Lubię pracę z takimi typowymi sekwencerami jak Cubase więc zacząłem używać Cockos REAPER, wszyscy chwalili za cena/jakość, mieli rację, używam do dziś i nie zamieniłbym go na inny DAW ;).

Warto spróbować z tego względu, że ten DAW jest niesamowicie funkcjonalny, prosty i szybki w obsłudze a jednocześnie tani. W dodatku wersja "demonstracyjna" działa tak samo jak pełna wersja przez 30 dni - pokazuje tylko przy starcie prośbę o rejestracje. Po tym czasie generalnie dalej można korzystać, nic nie jest zablokowane, twórcy jednak proszą o zakup pełnej wersji bo uznają, że miesiąc to wystarczający czas na testy ;).

Jakbyś chciał wytestować to tutaj jest link: www.reaper.fm/download.php

Jak coś to chętnie pomogę, bo używam tego cały czas ;).
Za tę wiadomość podziękował(a): bodziomierz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Jak to działa? 2012/03/08 08:26 #15511

  • MadDziadPL
  • MadDziadPL Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
  • Posty: 658
  • Otrzymane podziękowania: 61
elo bodziomierz
Jak chcesz mam na DVD kurs Cubase 5 po polsku,mogę Ci jakoś pomóc,daj znać na priva.
Mam też kurs na DVD Fruity studio 9 po polsku;)
Pozdrawiam.
Za tę wiadomość podziękował(a): bodziomierz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez MadDziadPL.

Odp: Jak to działa? 2012/03/08 21:20 #15521

  • bodziomierz
  • bodziomierz Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 42
  • Otrzymane podziękowania: 2
N.E.X. !
Wgrałem ten piękny program - reaper. Chyba IQ spadło mi na podłogę , bo absssolutnie go nie rozumiem ! :)
Potrzebuje trochę czasu na rozgryzienie. W tej chwili - niczego nie łykam...
Ale to też kwestia tego , że mam ostatnio bardzo mało czasu na tę działalność...
Będę w przyszłości prosił o pomoc - bardzo dziękuję za jej deklarację!
Pozdrawiam.
Bodziomierz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Jak to działa? 2012/03/08 21:28 #15522

  • bodziomierz
  • bodziomierz Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 42
  • Otrzymane podziękowania: 2
MadDziadPL !
Serdeczne dzięki !
Sprawdzę , czy to , co napisał N.E.X w moim przypadku pokrywa się z rzeczywistością , czyli czy Cubase jest aż tak mocno okrojony.
Jeżeli nie , to będę prosił o pomoc.
Muszę trafić na program ,(podobnie jak trzeba dobrać sobie instrument), który "dopasuje" do mojego schematu myślenia, bo walczyć z programem (który w tym przypadku jest instrumentem) to szkoda czasu na jego naukę.
Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Jak to działa? 2012/03/09 13:51 #15525

  • bodziomierz
  • bodziomierz Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 42
  • Otrzymane podziękowania: 2
Wydawało mi się , że już gdzieś to napisałem , ale mi znikło...
N.E.X.
Jak zwykle - masz rację !
Cubase jest tak okrojony , ze wtyczek ma nie 8 -jak pisałeś , ale 2, albo najwyżej 4 (jeszcze się gubię co ,gdzie i z czym.)
Reaper'a kompletnie nie łykam.
Już jestem na etapie powolnego rezygnowania z tej zabawy , bo z tego , co widzę , tom chyba nieco za głupi do tej elektroniki.
To się nadaje raczej do innego typu muzyki , chyba , że jest się Zimmerem i ma się jego studio.
Oczywiście do Reapera instrukcji po polsku -niet- a nikt mi nie będzie tłumaczył punkt po punkcie - co mam robić.
Patrzę na te wszystkie programy i podprogramy i wtyczki i bajery i zaczynam nie rozumieć , gdzie tu jeszcze wcisnąć muzykę....
Na razie - dzięki za wszystkie uwagi i pomoc.
Pozdrawiam serdecznie !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Jak to działa? 2012/03/09 14:27 #15526

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Te programy nadają się do każdego typu muzyki :).

Reaper ma jeszcze tą zaletę, że można przetłumaczyć dowolną nazwę w interfejsie przez co powstały polskie łatki.

forum.cockos.com/showthread.php?t=45732

Może to pomoże?

To jest widok jednego z moich projektów:



Wszystko jest przejrzyste i widoczne :). Pionowo są poszczególne ścieżki i instrumenty, poziomo nuty i ich fragmenty które można edytować w osobnym oknie midi edytora. Widok miksera w docku można chować przez kombinacje ALT+D co tutaj zrobiłem.
Załączniki:
Za tę wiadomość podziękował(a): bodziomierz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Odp: Jak to działa? 2012/03/09 14:53 #15527

  • bodziomierz
  • bodziomierz Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 42
  • Otrzymane podziękowania: 2
Do Wielce Szanownego N.E.X.-a !
To Pięknie! (dotyczy tego programu - że sie do wszystkiego nadaje)
Załadowałem "poważny" kawałek w midi .
Midi nie gra , Miroslav mnie (i go ) olewa.
Mam pomysł - o ile się na to zgodzisz i nie obrazisz !
Na razie mam trochę mocne moje "doskwierania" o których pisałem , ale czy zgodziłbyś się na to , że za jakieś dwa-trzy tygodnie - prześlę Tobie nieduży "kawałek" muzy ilustracyjnej w midi i zechcesz ją spróbować "puścić" na Reaper'ze.
Wtedy poproszę o odpowiedź - czy mam te programy rozbierać - czy dać sobie spokój ze względu na jakość muzy.
Jeśli ta prośba jest zbyt - delikatnie mowiąc - "śmiała" , bo co Ciebie w końcu moja indolencja ma zajmować jako człowieka zajętego , to z góry przepraszam.
Bo samodzielnie widzę - '"cinko mi idzie "...
Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zasilane przez Forum Kunena