Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Odp: Jak to działa? 2012/03/05 15:46 #15493

  • MadDziadPL
  • MadDziadPL Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
  • Posty: 658
  • Otrzymane podziękowania: 61
bodziomierz,chodzi o to ,że te biblioteki dll kopiujesz/wklejasz do folderu swojego DAW np. vst folder,w DAWie zaznaczasz w jakim folderze są "załadowane" wtyki VST i tyle.
Program wyszuka i pojawi Ci się w opcjach dana wtyka;)
Napisz z jakiego DAW korzystasz?;)
W FL jest taka opcja jak Chanels,potem zapodaj More...a potem refhresh,wpierw ustaw sobie w Options:File setings vst plugins extra search folder
Tam zapodajesz folder z wtykami do którego już zawsze kopiujesz lub instalujesz wszystkie wtyki;)
Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez MadDziadPL.

Odp: Jak to działa? 2012/03/05 16:51 #15494

  • małolat
  • małolat Avatar
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 47
  • Otrzymane podziękowania: 2
Nie zawracasz d.... Wręcz przeciwnie te Twoje pytania mogą pomóc innym jakby takim tutorialem .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Jak to działa? 2012/03/05 16:53 #15495

  • bodziomierz
  • bodziomierz Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 42
  • Otrzymane podziękowania: 2
Ja akurat z kartą EMU0404 dostałem:
-Cakewalk Sonar LE
-Steinberg Cubase LE
-Ableton Live 4
-Steinberg Wavelab Lite
-IK Multimedia AmpliTube LE
Cakewalk - na którym troszeczkę "robiłem" na midach (ale na Cakewalk 8) i który najbardziej lubię,nie widzi wewnętrznych midów ,zainstalowanych w Windowsie , tylko koresponduje z wyjściem i wejściem na zewnętrzną klawiaturę. Dziwne to jakieś.
Cubase widzi , wywołuję z osobnego folderu "VST plugins" np . jak wyżej opisałem - Miroslav Philharmonia (wersja dziesięciodniowa :D) Midy grają np. na próbkach XG Yamaha , łączy mi się to (jakoś !) z MP i "jakoś" gra , bo żeby grało tak , jak ja chcę , to nie umiem tego jeszcze ustawić...
I wszystko dobrze , ale przy wywołaniu mam do dyspozycji dwa instrumenty. (???!!!)
Ale jak to zrobić , i gdzie wywołać pozostałe wtyki , których tam jest pełno , to już nie mam zielonego pojęcia !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Jak to działa? 2012/03/07 08:11 #15497

  • bodziomierz
  • bodziomierz Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 42
  • Otrzymane podziękowania: 2
Miał ktoś taka sytuację , że program nie czytał midów zainstalowanych w systemie , tylko wyłącznie odsyłał do wyjścia na klawiaturę, czy to jest taka "uroda " EMU (bo SoundBlaster Live!- czyta normalnie.)
Poza tym - jak już pisałem - znajduję w internecie sprasowany programik , który nazywa się np. Cellofan , co nie oznacza opakowania do kwiatków , tylko o tym , że facet (jak np. ja) jest fanem wiolonczeli.
Rozpakowuje go , a tam jest tylko biblioteka .cellofan.dll i opis po francusku.
Znalazłem stronę , z której to ktoś ściągnął , więc może jakiś "anglik" zechciałby to przejrzeć i ocenić , ile te darmowe wtyki są warte , z czym to będzie grało i jak to ustrojstwo zainstalować.

www.megavst.com/

Taka prośba ma , bo tam jest tego dosyć sporo , to może komuś się coś przyda !
Jeśli ktoś już zapodał ten link , to sorry , ale może nie tylko ja nie zauważyłem... :)
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Jak to działa? 2012/03/07 09:18 #15499

  • kaziorkaski
  • kaziorkaski Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 618
  • Otrzymane podziękowania: 35
Plik .dll to standardowe rozszerzenie instrumentów VST. Kopiujesz go do folderu z wtyczkami, odświeżasz listę wtyczek w FLu i możesz się cieszyć nową wtyczką :)

Potrzeba mądrości by pojąć mądrość: na nic muzyka, gdy publiczność głucha.

www.muzyka-pomojemu.blogspot.com
Za tę wiadomość podziękował(a): bodziomierz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Jak to działa? 2012/03/07 13:16 #15501

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193

bodziomierz napisał: Miał ktoś taka sytuację , że program nie czytał midów zainstalowanych w systemie , tylko wyłącznie odsyłał do wyjścia na klawiaturę, czy to jest taka "uroda " EMU (bo SoundBlaster Live!- czyta normalnie.)
Poza tym - jak już pisałem - znajduję w internecie sprasowany programik , który nazywa się np. Cellofan , co nie oznacza opakowania do kwiatków , tylko o tym , że facet (jak np. ja) jest fanem wiolonczeli.
Rozpakowuje go , a tam jest tylko biblioteka .cellofan.dll i opis po francusku.
Znalazłem stronę , z której to ktoś ściągnął , więc może jakiś "anglik" zechciałby to przejrzeć i ocenić , ile te darmowe wtyki są warte , z czym to będzie grało i jak to ustrojstwo zainstalować.

www.megavst.com/

Taka prośba ma , bo tam jest tego dosyć sporo , to może komuś się coś przyda !
Jeśli ktoś już zapodał ten link , to sorry , ale może nie tylko ja nie zauważyłem... :)
Pozdrawiam


Wtyczka Cellofan dostępna jest z poziomu sekcji download na vsti.pl
Na temat plików z rozszerzeniem *.dll oraz sposobem ich instalacji rozpisuję się w tekście zatytułowanym: Fl Studio Quick Tip: Instalowanie wtyczek VST w Fl Studio a który znajdziesz w sekcji Fl Studio Quick Tips
Za tę wiadomość podziękował(a): bodziomierz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Jak to działa? 2012/03/07 21:25 #15505

  • bodziomierz
  • bodziomierz Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 42
  • Otrzymane podziękowania: 2
Bardzo dziękuję !
Ale Wy wszyscy prawie pracujecie - i to właśnie opisujesz - na FL Studio.
Programy , których ja się uczę (podałem wyżej ) mają nieco inną strukturę, choć idea jest na pewno identyczna.
Chodziło mi o to , czy w samym .dll-u znajduje się już brzmienie, czy korzysta z biblioteki brzmień np. EWQL czy Miroslav Philharmonik.
Dziękuje za pomoc , ale obawiam się - jak wspominałem - że Cakewalk jest "lekko kopnięty" ( a szkoda , bo byłoby mi łatwiej) , a Cubase zupełnie inny niż FL Studio - moim skromnym zdaniem - w wielu elementach zupełnie niepotrzebnie za bardzo "wypasiony" i będę musiał ZDOBYĆ jego instrukcję po polsku , jako że od wielu lat jest u nas obowiązek sprzedawania towaru z polską instrukcją....!!!
Gdy trafię na jakiś problem - poproszę znów o pomoc.
Na razie dziękuję za wszystkie rady i wskazówki.
Pozdrawiam serdecznie !
Bodziomierz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Jak to działa? 2012/03/07 22:02 #15506

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Posiadam wersję BOX i faktycznie polska instrukcja się tam znajduje ale jest na prawdę krótka i mało treściwa :). FL Studio to taki kombajn bardziej do muzyki elektronicznej, cięcia sampli itd. Oczywiście da się na tym zrobić wszystko, tylko bardziej niestandardowo i inaczej niż na Cubase.

Jak wcześniej wspomniałem z Cubase nie miałem wiele do czynienia więc głębszej obsługi tego programu nieznam. Wgrywanie wtyczek jednak powinno działać na tej samej zasadzie - folder z plikami VST do którego wrzucasz pliki .dll i potem wyszukujesz lub jeżeli program robi to automatycznie to od razu wgrywasz do projektu. W tym pliku mogą znajdować się grafiki wtyczki, dźwięki i brzmienia. Czasami są osobno, ale w małych wtyczkach nikt się już chyba nie rozdrabnia i wrzuca wszystko w .dll.

Co do zawartości - zazwyczaj instrumenty posiadają tylko plik .dll do którego mogą być nawet wsadzone sample, jednak zazwyczaj nie potrzeba nic więcej bo brzmienia są generowane różnymi algorytmami czyli zwykła synteza :). Jeżeli jest inaczej to jest dołączony instalator który zainstaluje pliki z dźwiękami i grafiką a .dll skopiuje automatycznie tak jak to się dzieje w Miroslavie.

W Cubase folderem wtyczek zazwyczaj domyślnie jest w "C:\Program Files\Steinberg\VSTplugins" czy coś w ten deseń
Za tę wiadomość podziękował(a): bodziomierz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..
Zasilane przez Forum Kunena