Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Odp: laptop a tworzenie muzyki nie tylko w fl studio 2013/01/31 20:16 #19133

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Architektura 32 bitowa w ogóle nie wykorzysta więcej niż 3GB ramu z drobnymi. IL pracuje nad 64 bitową wersją FL Studio także nadzieja jest. Teraz uruchamiając 64 bitowy system musisz załączyć 32 bitową wersję FL Studio w trybie extended memory która teoretycznie daje dostęp do większej ilości pamięci. Jeżeli masz tak jak ja konfigurację poniżej lub równą 4GB ram to Win XP ma sens, ale kiedy sprawisz sobie coś szybszego i co najmniej 8GB ramu to szkoda byłoby tego nie wykorzystać i wtedy chyba najlepszy wybór to będzie po prostu Win 7 64 bit. Ósemki nie daj sobie wcisnąć z nowym laptopem bo jeszcze dużo czasu minie zanim stabilnie będzie się dało na tym pracować.

Na inny rozwój programu jednak bym nie liczył, wersja 11 jest już w drodze a jedyną nowością jest rozszerzony tryb performance na wzór tego z Ableton Live.

Co do interfejsów - nie rozum mnie źle, bardzo dobrze posiadać jakiś sensowny sprzęt aby mieć dobry odsłuch, wszystko będzie lepsze niż wyjście z laptopa. Chodzi tylko o to, że jak nie będziesz nagrywał to nie ma sensu inwestować w coś wielkiego skoro wtedy interesuje Cię głównie wyjście, a nie różni się ono na jakości w sprzęcie tej klasy. Z drugiej strony też nie ma sensu kupować czegoś pokroju Behringer za 100zł. Z umiarem i rozsądkiem po prostu.
Za tę wiadomość podziękował(a): bixioman

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: laptop a tworzenie muzyki nie tylko w fl studio 2013/01/31 20:31 #19135

  • bixioman
  • bixioman Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 104
  • Otrzymane podziękowania: 10
Dzięki za wskazówki i porady :) Mam już jakiś zarys i coś będę z czasem rzokminiał :)
bixioman

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: laptop a tworzenie muzyki nie tylko w fl studio 2013/02/14 13:54 #19353

  • bixioman
  • bixioman Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 104
  • Otrzymane podziękowania: 10
Po wielu długich przemyśleniach,doszedłem do wniosku że wejdę w macka :) Widziałem na własne oczy jak ten system sprawuje się przy nagrywaniu płyty,i to zdecydowanie mnie przekonało do podjęcia decyzji :)
bixioman

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: laptop a tworzenie muzyki nie tylko w fl studio 2013/02/14 15:41 #19354

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Żartujesz, prawda? ;)

Miałem Mac Booka prawie rok kilka lat temu, testowałem go cały czas. System nie wyróżnia się praktycznie niczym, działa tak samo jak Win na PC, też potrafi się zawiesić. Ta legenda o bezawaryjności to mit. Podzespoły nie wyróżniają się niczym szczególnym i w ostateczności przepłacasz ~ 2.5x za to samo.

Kup lepiej dobrego laptopa jakiejś normalnej firmy, przedłuż gwarancję do 3 lat albo i dłużej a resztę wydaj na monitory odsłuchowe albo inne sprzęty. Jak się robi muzykę to się ją po prostu robi, wiem że masz teraz dużą chęć posiadania takiego Maca ale to właśnie jest ten haczyk marketingowy, bo to jest fajnie. Moim zdaniem nie jest, odradzam przepłacanie kasy w markę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: laptop a tworzenie muzyki nie tylko w fl studio 2013/02/14 16:04 #19355

  • bixioman
  • bixioman Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 104
  • Otrzymane podziękowania: 10
Nie żartuję,mówię całkiem poważnie.Oczywiście nie rzucę się na nówkę za ponad 4 koła,myślę o używce maks do 2 tysiaków.Widziałem jak moje ziomki nagrywali płytkę punk rockową na macku,i to zwykłym nie pro,tam było bodajże 2 lub 3 giga ramu.Fakt że bębny nagrywali na zewnątrz,ale resztę tzn bas,gitarę i wokale na takim lapku nagrali przez jednokanałową kartę mackie :) Fajnie póżniej miksy wyszły,a po masterze to brzmi całkiem zacnie.

Apropos,jaki to dobry lapek normalnej firmy? :)
bixioman

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: laptop a tworzenie muzyki nie tylko w fl studio 2013/02/14 16:28 #19356

  • MadDziadPL
  • MadDziadPL Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
  • Posty: 658
  • Otrzymane podziękowania: 61
Zgadzam się z N.E.X. em. Mój kolega jest maniakiem marki z nadgryzionym jabłkiem i miałem okazję testować nie tylko MacBooka ale również wersję desktop.
Szału niema a cena powala.Oczywiście zapomnij o Fl na tym systemie,chyba że zainstalujesz "windę" na lapku i będziesz przeskakiwał albo po leopardzie albo po windzie w zależności od posiadanego oprogramowania:)
Dzisiaj za nie wielkie pieniądze można kupić b.dobrego lapka z całkiem niezłymi parametrami,ale z mojego doświadczenia mogę stwierdzić,że lepiej zainwestować w stacjonarkę.Przemawia za tym cena oraz większe możliwości rozbudowy względem urządzeń mobilnych.Ja pracuję na laptopie już ponad 3 lata i muszę strasznie kombinować,żeby stworzyć co nie co dobrego.Owszem fajna sprawa gdy jesteśmy w ciągłym ruchu,zabieramy lapek i mini kontroler i możemy "tworzyć" profi nawet w pociągu,ale w sytuacji gdy w większości czasu sprzęt ma nam służyć w domu/studio to mija się z celem kupować takie urządzenie(cena/jakość).Zastanów się dobrze i pomyśl na przyszłość,bo potem będzie bida,lapka nie sprzedaż za dobrą cenę a rozbudowa pochłonie majątek o ile pozwoli na to architektura:)
Pytanie jeszcze na jakim DAW chcesz pracować,proponuję Logica albo Garage Band;)
P.S. daj znać coś zakupił,bom strasznie ciekaw czy będziesz zadowolony z wyboru;)
Pozdro.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: laptop a tworzenie muzyki nie tylko w fl studio 2013/02/14 16:51 #19357

  • bixioman
  • bixioman Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 104
  • Otrzymane podziękowania: 10
U mnie od podjęcia decyzji do zakupu to może minąć troszku czasu.Serce pęka że normalnie na macku nie idzie Fl odpalić,a skakanie między systemami to ja dziękuję,znowu z drugiej strony jak mam wchodzić w nowy daw to na samą myśl mnie trzęsie brrr ;)Nie chcę stacjonarki,zdecydowanie wolę lapka,komfort mobilny niesamowity,tym bardziej ze ja praktycznie nie używam niczego z zewnątrz,jedynie co może kiedyś w przyszłości to wokale,ale to bardzo wielki znak zapytania w tym temacie.


A co do lapka z windowsem Panowie czy model z poniższego linka spoko?Poza Dell jakoś nie mam osobiście do innych marek tak dużego zaufania

allegro.pl/wyprzedaz-nowy-dell-e5420-i3-...ro2-i2992566693.html
bixioman

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: laptop a tworzenie muzyki nie tylko w fl studio 2013/02/14 16:58 #19358

  • MadDziadPL
  • MadDziadPL Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
  • Posty: 658
  • Otrzymane podziękowania: 61
Delle nie są złe,ale tu masz lepszą firmę,lepszy model i z lepszym prockiem:)

allegro.pl/lenovo-g580-i5-3210m-8gb-1000...s-8-i2994483856.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zasilane przez Forum Kunena