Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

O:laptop a tworzenie muzyki nie tylko w fl studio 2010/07/26 23:41 #8978

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Dobra karta graficzna to niestety na pewno nie taka, jaka w tym HP co podałeś ;). Bo on nie ma własnej pamięci i korzysta z tej głównej = już lepsza zintegrowana, bo zabiera jeszcze więcej zasobów niż Intel Media Accelerator HD (512MB <-> 256MB). Też się spotkałem z nieprzychylnymi opiniami na temat HP, mają raczej wizerunek mobilnych kombajnów multimedialnych i takie też są, jeżeli chodzi o max config to dalej polecam Asusa. Niska cena, dobre parametry za mniejszą cenę niż u konkurencji, wystarczy poszukać, dobre matryce, chwalą się najlepszymi matrycami na rynku i z tego co wiem dają miesięczną gwarancję na martwe piksele w przeciwieństwie do konkurencji ;).

Za 2300zł-2400zł znajdziesz Asusa z Core i3 350M, 4GB ramu, dużym dyskiem i kartą grafiki NIE zintegrowaną i z własną pamięcią, może nawet z dużą matrycą, lub Core i5, bo widziałem takie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Odp: laptop a tworzenie muzyki nie tylko w fl studio 2011/05/29 15:50 #12549

  • kalosz
  • kalosz Avatar
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 78
  • Otrzymane podziękowania: 0
Pieniążki zebrane więc wkońcu nadszedł czas kupna laptopa :D W tym momencie za ok 2400-2600zł można kupić naprawdę wydajnego. Szukam jakiegoś z grafiką 1GB najlepiej Geforca, pamięcią od 4GB, dyskiem od 500GB no i z prockiem Core i5 najlepiej jak najlepszym czyli od 480m w górę. Tylko nie wiem który jest lepszy czy np. 480M, 520M czy może 2410M ? Mam już pare na oku ale to nic konkretnego jeszcze.
Doradźcie coś :)
P.S. laptop najlepiej czarny :) Szukam coś z firm Lenovo czy Samsung chociaż marzy mi się Sony Vaio ale trudno znaleźć taniego...Ogólnie dobrego, z dobrej firmy, który będzie odpowiedni do pracy z muzyką :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: laptop a tworzenie muzyki nie tylko w fl studio 2011/05/29 15:59 #12550

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
No a na co Ci taka potężna karta graficzna? Za 2,5 tyś zł raczej nie znajdziesz takiej konfiguracji, za duże wymagania ;).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: laptop a tworzenie muzyki nie tylko w fl studio 2011/05/29 18:28 #12552

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Dobra karta graficzna odciąża CPU komputera :) A co do ceny- za 2,5 klocka nie ma co marzyć że taki lap znajdziesz. Lenovo ThinkPad (nie edge), bardzo dobre laptopy (pragnę taki sobie sprawić) są bardzo drogie- z tego względu m.in, że są zbudowane z mocniejszych materiałów, i przez to trwałe.
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: laptop a tworzenie muzyki nie tylko w fl studio 2011/05/29 19:53 #12553

  • kalosz
  • kalosz Avatar
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 78
  • Otrzymane podziękowania: 0
Na allegro jest pełno laptopów z lepszymi Core i5, dyskami nawet ponad 500 i pamięcią ponad 4GB na gigowych grafikach ATI....
Dla przykładu bardzo ładny Lenovo : allegro.pl/lenovo-g570-i5-2410-8gb-500gb...560-i1620203989.html
Karte graficzną też chce mieć dobrą bo napewno się przyda :) Ale wiadomo, że głównie chodzi o procek. Bo nie wiem czy 480 czy np. 2410 jak w tym Lenovo.
Czekam na jakieś propozycje w tej cenie :) Bo wiem, że wielu pracuje z muzyka na codzień na laptopach i napewno się znają na temacie :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: laptop a tworzenie muzyki nie tylko w fl studio 2011/05/29 21:23 #12554

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Nie jest to sławny ThinkPad, o którym wspominałem... Aczkolwiek da się kupić :]
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: laptop a tworzenie muzyki nie tylko w fl studio 2011/05/30 17:50 #12556

  • Aleksander
  • Aleksander Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 9
  • Otrzymane podziękowania: 1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: laptop a tworzenie muzyki nie tylko w fl studio 2011/05/31 11:20 #12559

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330

Psysutra napisał: Dobra karta graficzna odciąża CPU komputera :)


Na pewno nie taka w laptopie, a co ważniejsze - mało który program potrafi wykorzystać możliwości GPU odciążając procesor (np. CUDA Nvidii to potrafi). Niestety żaden z muzycznych mi znanych tego nie robi. Mało tego - zintegrowana karta będzie zjadać pamięć (-1 GB pamięci na starcie, czy jest używana czy nie, a nie zawsze da się to przydzielić ręcznie). Są takie z własnymi jednostkami i pamięciami i takich radzę szukać autorowi wątku, ale tak jak kiedyś wspomniałem - za tą cenę albo bierzesz komputer pod muzykę z dobrym procesorem, szybkim dyskiem i dużą pamięcią z możliwością konkretnej rozbudowy oraz najlepiej już teraz złącze USB 3.0 bo prędkość powala, albo kierujesz się w multimedialny kombajn do gier i filmów a muzyka tylko czasami (dlatego się nie będziesz denerwował, że dysk tylko 5200rpm, że pamięć zjada ale sobie pograsz i zobaczysz filmy HD na pełnym ekranie itd).

Jeżeli celujesz w kombajn nie muzyczny to chyba nie to forum, bo celujesz w rzeczy mało ważne zapominając o priorytetach przydających się muzycznie ;).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..
Zasilane przez Forum Kunena