Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Jakie monitory i karta ?????? 2009/11/08 18:32 #5826

  • markuszxc1
  • markuszxc1 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 81
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam!

Obecnie pracuje na karcie zintegrowanej relatek jakis tam i głośnikach logitech X530 5.1. Czasem to nie wystarcza zwłaszcza jeżeli chodzi o kartę latencja jest duza i potrafi się ciąć.


Odłożyłem trochę kasy i zastanawiam się poważnie nad kupnem monitorów odsłuchowych i nowej karty dźwiękowej. Jako ze nie jestem zbyt obeznany co do takiego sprzętu zwracam się do forumowiczów o poradę. Nie jest to mały wydatek wiec nie chce kupować w ciemno i być później niezadowolony.


Max kasy jaka mogę na to przeznaczyć to 400funtow( funty bo jestem w Anglii obecnie i za funty chce kupić)

To co znalazłem w necie i wygląda dosyć zachęcająco jak dla mnie:
www.amazon.co.uk/Alesis-M1-620-Active-Mo...d=1257645603&sr=8-42

www.thomann.de/gb/esi_juliat.htm

Jeżeli chodzi o kartę to rozmyślam tez nad FireWire albo USB. Nie za bardzo wiem czy jest jakaś różnica w jakości pomiędzy nimi??? Ale USB i FireWire zawsze mógłbym odczepić i podłączyć do laptopa a pci nie...


Słucham waszych opinii... może ktoś już ma taki sprzęt i powie jak się sprawuje? albo zaproponuje coś lepszego za ta cenę???

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Jakie monitory i karta ?????? 2009/11/08 20:05 #5828

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Sugeruję mniejsze 520, bo chociaż grają ciszej i nie schodzi tak nisko bas jak w 620, to nie mają znacznie cofniętego środka- z tego powodu właśnie sam wybrałem 520 i jestem bardzo z nich zadowolony.

Jeżeli chodzi o kartę... Jeżeli naprawdę Ci zależy na USB to sobie kup... Ale jeżeli nie masz jakiegoś wielkiego parcia to spraw sobie PCI- na kartach PCI zawsze jest niższa latencja. Ewentualnie jeżeli szukasz zestawu nadającego się na live i do "studia" to poszukaj karty, która ma jednocześnie wpięcie w laptop i stacjonarny, a moduł interfejsu mógłbyś swobodnie przełączać między obecnie używanymi maszynami.
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Jakie monitory i karta ?????? 2009/11/09 00:47 #5832

  • markuszxc1
  • markuszxc1 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 81
  • Otrzymane podziękowania: 0
Wydaje mi sie ze kupie esi juli@ na te pci jesli chodzi o karte. I pytanie jak mam zintegrowana teraz i wepne nowa do wolnego wejscia, to stara przestaje dzialac czy jak?

Jesli chodzi o monitory to nie jestem pewien te 620 kusza mnie jakoś bardziej bo bass i moc tez jest dla mnie wazna sprawa. Poza tym jak czytałem po necie to różnie się ludzie wypowiadają o alesis. A co jesli chodzi o krk w tym przedziale cenowym albo fostexy?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Jakie monitory i karta ?????? 2009/11/09 11:32 #5838

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Jak chcesz to spraw sobie te 620, jednak powtarzam po raz ostatni, mają znacznie cofnięty środek pasma i musisz się tego nauczyć.

Jeżeli wpinasz nową kartę to najczęściej musisz starą wyłączyć by nie było żadnych konfliktów sprzętowych.
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Jakie monitory i karta ?????? 2009/11/09 14:52 #5841

  • Muzykalny
  • Muzykalny Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 121
  • Otrzymane podziękowania: 7
Starą karte wyjmij ze slotu i włóż na to miejsce nową bo to będzie bez sensu po co ci 2 karty?

ja też chciałem nową dzwiękówke kupić bo kolumny już mam wybrałem ms40 behringera i ich moc mnie w zupełnosci zadawala grają naprawde bardzo bardzo czysto w każdym paśmie idealnie przenoszą dzwięk i co ważne kosztują 600 złotych !!! cena jakośc wykonanie na piątke z plusem :) też zastanawiałem sie nad alesis i podobnie jak kolega raczej doradzałbym 520 :) albo ewentualnie dołożyc troche i pomysl nad behringerami 2031 truth to już jest total moc :) 75+25 wat :) bodajze są tez aktywne alesisy mk2 : 75+25w za jakieś 1190 złotych..krk to już cena kosmos nie dla mnie raczej 1500 w góre :) a co do kart to wez pod uwage modele napisze cos od siebie


esi juli@ poc pcie cena około 550 zł
emu 0404 na pcie cena około 440 zł
emu 0404 na USB !!! cena 700 zł
ja z tych kart będe wybierał.
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Jakie monitory i karta ?????? 2009/11/09 16:33 #5844

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Pierwszego zdania nie skomentuję... Wystarczyło, że padłem na podłogę w pół sekundy.

Co do behringerów- nie powiem NIC na ten temat, ale spodziewać się perfekcyjnej liniowości po monitorach za 500 złotych...

Moim zdaniem- nie polegać na opiniach tylko samemu odsłuchać i sprawdzić poszczególne monitory i dopiero potem ocenić.

Co do kart- E-Mu 0404 to szrot. I tyle na ten temat.
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Jakie monitory i karta ?????? 2009/11/09 17:19 #5845

  • TRIOBAS 1
  • TRIOBAS 1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • MUZYKA JAK KOBIETA - ZAWSZE FASCYNUJĄCA
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 12
gdybym miał polecić kartę o której teraz jak na razie marze to
images6.thomann.de/pics/prod/162364.jpg
opis i szczegóły znajdziesz tutaj jak tez inne interesujące karciochy
www.thomann.de/gb/terratec_phase88_recordinginterface.htm

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez TRIOBAS 1.

O:Jakie monitory i karta ?????? 2009/11/09 17:37 #5847

  • markuszxc1
  • markuszxc1 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 81
  • Otrzymane podziękowania: 0
"Starą karte wyjmij ze slotu i włóż na to miejsce nową bo to będzie bez sensu po co ci 2 karty?"

Sorry ale nie umiem wyjac karty zintegrowanej

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zasilane przez Forum Kunena