Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

O:Jakie monitory i karta ?????? 2009/11/12 10:18 #5942

  • Muzykalny
  • Muzykalny Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 121
  • Otrzymane podziękowania: 7
Chłopie nie ma co sie spierac co jest lpesze bo porównywanie optyka do analogu bo to jakbyc porownywał małego fiata do mercedesa :D , a jeszcze inna kwestia co innego coaxical (koncentryk) co innego Toslink (poczytaj sobie na temat złacz cyfrowych SPDIF ;]) po optyku sygnał przesyłany jest bezstratnie!!! w przeciwienstwie do analogu gdzie pojawią sie zniekształcenia sygnału , szumy itp. Sygnał w dużej mierze !!! zalezy od jakosci przewodów!!!wykonania materiałów, z tym mozna sie jeszcze zgodzic bo mozna miec przeciez 2 metry kabla za 14 złotych RCAX2-jack gruby jak palec i 3 metry dobrego wypasionego przewodu np QED toslinka (miedz beztlenowa,pozłacane koncoweczki) za 200 albo i jeszcze nie wiadomo jakie cuda na kiju :]i ja zawsze wybiore optyka :D..nie bez powodu dają do kolumn cyfrowe konwertery 24 bit ktore mają niwelowac wlasnie te znieksztalcenia ktore pojawiaja sie na drodze analogowej ... . I jakos nie kazdy ma to w d.. bo kazdego kogo spotkac poleca podlaczac kolumny przez zlacza cyfrowe bardziej niz przez przestarzaly rca tyle w temacie narka.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Jakie monitory i karta ?????? 2009/11/12 10:20 #5943

  • Muzykalny
  • Muzykalny Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 121
  • Otrzymane podziękowania: 7
a co do emu sam nie przetestuje to sie nie dowiem, a opinie innych co do hardware zawsze traktuje na 50 % ;] z przymrózeniem oka.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Jakie monitory i karta ?????? 2009/11/12 10:40 #5944

  • TRIOBAS 1
  • TRIOBAS 1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • MUZYKA JAK KOBIETA - ZAWSZE FASCYNUJĄCA
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 12
Muzykalny napisał:

a co do emu sam nie przetestuje to sie nie dowiem, a opinie innych co do hardware zawsze traktuje na 50 % ;] z przymrózeniem oka.


jeżeli opinie innych traktujesz na 50% to po co ten rozgardiasz robisz -idź to wypasionego sklepu z fachową obsługa i sie dowiedz od specjalistów co cię interesuje --ostatnio zauważyłem że jątrzysz tematy nic nie wnosząc do nich

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Jakie monitory i karta ?????? 2009/11/12 10:40 #5945

  • kaziorkaski
  • kaziorkaski Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 618
  • Otrzymane podziękowania: 35
Ano, fakty mówią same za siebie, optyka, to jest to.
Co do E-MU, sam działam na 1212m, i Xboard49, cóż, dawno nie miałem tak bezproblemowego i przyjemnego w użyciu sprzętu.
Za to moje monitorki, bo tak trzeba o nich powiedzieć, ESI nEar 04, mogły by być większe, ale ujdą. W końcu nie służą nagłaśnianiu sali koncertowej, a jak najwierniejszemu odwzorowaniu dźwięku i tu się sprawdzają w 90%, byłby subwoofer, byłoby 100%.
Każdy podejmuje osobiste decyzje, kierując się potrzebami, możliwościami ect..
Ja bardziej kierowałem się radą doświadczonego sprzedawcy i człowieka działającego na co dzień w niejednym studiu nagrań, niż jakimkolwiek forum, chociaż pogadać można
Potrzeba mądrości by pojąć mądrość: na nic muzyka, gdy publiczność głucha.

www.muzyka-pomojemu.blogspot.com
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez kaziorkaski.

O:Jakie monitory i karta ?????? 2009/11/12 12:37 #5956

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
1212m to zupełnie inna klasa niż 0404... Sam bym się zakręcił przy tej karcie ale jest sporo lepszych alternatyw.
A Xboard- może ja jestem wybredny, ale jak dla mnie za taką cenę to lepiej do CME sobie dozbierać...

Warto się zakręcić na Audio Kontrol z tego względu, że często są albo promocje albo zniżki na instrumenty z NI (a o nich nie trzeba mówić, wystarczy w goole poszukać jak wszyscy je wychwalają).
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Jakie monitory i karta ?????? 2009/11/12 12:46 #5957

  • Muzykalny
  • Muzykalny Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 121
  • Otrzymane podziękowania: 7
Ja wyrazam tylko swoją skromną opinie, co do sprzętu o którym mowa była więc i wnosze coś do tematu jakby nie było:D . Co do kolumn bliskiego pola widze ze mamy podobna klase :) pułap cenowy, kolego Kaziorkowski też widze 2 x 20 wat. Ja mam behy ms40 2x20, i z tym co powiedziales zgadzam sie w zupelnosci i twoje zdanie popieram .Odsłuchy maja wydobywac jak najwiecej detali a nie naglasniac hale koncertową dobre zdanie :) .Pozdrawiam wszystkich :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Jakie monitory i karta ?????? 2009/11/12 12:49 #5958

  • Muzykalny
  • Muzykalny Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 121
  • Otrzymane podziękowania: 7
Druga kwestia nawet w sklepie specjalista moze powiedziec na temat przykladowo karty dzwiekowej co innego, a pojdziesz 2 sklepy dalej i dla niego dany sprzęt zupelnie co innego :):)wiec w czym rzecz?dlatego zawsze trzeba sobie zestawic opinie za i przeciw i najlepiej samemu wyciągnąc wnioski przed planowanym zakupem danego urządzenia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Jakie monitory i karta ?????? 2009/11/17 14:43 #6040

  • Spiro
  • Spiro Avatar
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 45
  • Otrzymane podziękowania: 0
Posiadam ten interface, wcześniem miałem Juli@ no ale nie ważne, pomimo sporadycznych problemów (czasem podejrzane szumy/ trzaski) to jakości brzmienia nie można nic zarzucic.
Oczywiście zależy co kto potrzebuje, ale do prostych zadań taka karta + przykładowe monitory KRK Rokit Seria G w zupelności powinny wystarczyć - można się już zamknąc w kwocie 2500zł
Karta posiada lepsze przetwoniki niż Juli@, calkiem niezłą dynamikę oraz kilka innych zalet.
W tej kategorii cenowej jest niezlym wyborem.

Jeśli ktoś ma ochote to zapraszam do lektury:
www.soundimport.pl/testy/0404%20usb%20te...git-life_czesc_a.pdf

Nie jest to RME, Mbox,Motu itp ale to juz inna pólka cenowa.
Music sounds better with...me ;-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zasilane przez Forum Kunena