Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Odp: Jakie monitory i karta ?????? 2012/02/16 14:32 #15274

  • paweland
  • paweland Avatar
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 74
  • Otrzymane podziękowania: 2
myślałem nad takimi monitorkami

www.djshop.pl/k15,naglosnienie/i2752,ale...tive-mkii-para-.html

macie może jakieś doświadczenia z tą firmą ?

kurcze właśnie nie bardzo wiem czy te analogowe wyjścia to wyjścia TRS ? nie bardzo znam się w tych tematach :(

a co do różnicy odsłuchu to narazie jako takiej dużej zmiany to nie odczuwam , bo słucham na słuchawkach , ale dźwięk wydaje się być trochę bardziej miękki , więcej środka jest chyba troszkę

już czaje TRS do po prostu duży jack stereo... chyba :P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.

Odp: Jakie monitory i karta ?????? 2012/02/16 17:49 #15277

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Tak, to duży jack:

pl.wikipedia.org/wiki/Jack_%28wtyczka%29#Jack_TS.2FTRS

Jeżeli pasuje Ci w tym interfejsie złącze od np. słuchawek (z przejściówką na dużego jack) to jest właśnie to.

Co do Alesis to już pisałem wcześniej, tak samo jak o jackach. Alesis jak Alesis, taka sobie firma, ja np. mam klawiaturę sterującą, wybrałem ją ze względu na cenę i najmniejsze wymiary wśród pełnowymiarowych klawiszy (długość, idealnie pasuje przed laptopa na biurko), generalnie sobie chwalę, sprawuje się nieźle. Admin posiadał jakiś czas interfejs audio od Alesis, opisywał nawet wrażenia, były jakieś problemy. To tak ogólnie. Co do monitorów to Psysutra pisał kiedyś, że miał i może ma dalej Alesis M1 Active (ale nie mk2) więc mógłby opisać wrażenia. MK2 generalnie ludzie polecają jak za tą cenę, ale warto też spojrzeć na te Mackie MK2 które niedawno były dosyć drogie, dzisiaj można dostać za 550zł-700zł za sztukę, parametry niezłe, firma ma renomę, ludzie polecają.

Te Alesisy mają to, że posiadają 6,5 calowy głośnik. Trochę niestandardowy bo zazwyczaj przedziały są 5" i 8". Musiałbyś sprawdzić swoje pomieszczenie w którym będą stały i zastanowić się czy starczą np. 5" albo czy większe nie będą robiły za dużo basu w pokoju.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Odp: Jakie monitory i karta ?????? 2012/03/15 01:34 #15635

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Jest drobny kłopot z tymi konkretnymi Aleskami, mianowicie mają tendencję do dudnienia. A jedną z podstaw akustyki jest to, że niskie częstotliwości kumulują się w narożnikach i tam mianowicie trzeba przeciwdziałać

Co do rozmiaru 6,5 cala chciałbym dodać, że Alesis nie jest wyjątkiem w tym zakresie.

Ponadto- ostatnio słyszałem, że najwyższe modele odsłuchów Behringera są ZASKAKUJĄCO b. dobre. Niestety nie mam możliwości weryfikacji, bo z testami w sklepach muzycznych w 3/4 jest padaka...
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zasilane przez Forum Kunena