Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

O:Jakie monitory i karta ?????? 2011/03/30 00:16 #11769

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Jak masz FW w kompie to zainwestuj w FW lub droższe PCMCIA/Express Card
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Jakie monitory i karta ?????? 2011/03/30 10:49 #11772

  • Neutron5
  • Neutron5 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 133
  • Otrzymane podziękowania: 4
Psysutra-jestem cieńki w znajomości kart i nie za bardzo czaje dlaczego miałbym brać FW lub Pcie-ze względu na latencje czy jescze są jakieś plusy?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Jakie monitory i karta ?????? 2011/03/30 11:31 #11773

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Jeżeli chcesz karte do stacjonarnego komputera to tylko PCIe - nie ma konkurencji jeżeli chodzi o szybkość działania. Mobilnie to FW, ewentualnie USB 2.0 do czasu aż nie wyjdzie coś dobrego pod USB 3.0.

No i oczywiście cena - zobacz ile kosztuje E-MU 0404 PCI a ile wersja USB.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Odp: O:Jakie monitory i karta ?????? 2012/02/16 00:19 #15264

  • paweland
  • paweland Avatar
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 74
  • Otrzymane podziękowania: 2
hej :) tak sobie teraz czytałem cały temat i mam mętlik w głowie ale wiem , że gadaliście już dosyć dawno a teraz są nowsze sprzęty itp itd...

Ale chciałbym wskrzesić teraz temat :) ponieważ planuję zakup interfejsu audio oraz monitorów . Ogólnie sprzęty będą mi potrzebne do uzyskania lepszej jakości odtwarzania muzyki niż z tej Realteka co mam w laptopie , do odsłuchiwania tworzonej muzyki z fruity loopsa i tyle. A i kartę tylko na usb , ponieważ nie mam w laptopie wejścia FW :( ale myślę , że na moje wymagania wystarczy jakiś interfejs na usb 2.0 ... myślałem nad tą kartą

allegro.pl/e-mu-0204-usb-gwar-instr-pl-w...mex-i2110714811.html

co wy na to ??

na kartę mogę przeznaczyć jakieś 700 max ...

pozdrawiam :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Jakie monitory i karta ?????? 2012/02/16 01:53 #15265

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Allegro ma przerwę techniczną ale po linku widzę, że to E-MU 0204 USB. Opinie różne, jednak wiem, że ta karta nie posiada zasilania Phantom +48V, a to mocno dyskwalifikuje taki sprzęt. Producent chwali się parametrami 32 bity, 192kHz, brzmi jak z bajki bo nawet karty za 1000zł+ tak nie mają - nierealne parametry w tej cenie + brak podstawowego 48V w parze wygląda jak nadmuchane parametry ;). Być może nie będziesz niczego na razie nagrywał, ale zawsze tak jest, że potrzeba przychodzi nagle, a tutaj brak możliwości nagrania czegokolwiek bez zewnętrznego zasilania (większość dobrych pojemnościowych mikrofonów). Lepiej dołożyć trochę i mieć coś pełnowartościowego.

Jakie monitory planujesz kupić i do jakiej kwoty? Jakiekolwiek ciekawe rzeczy zaczynają się dopiero w okolicach 1000zł za parę (monitory aktywne oczywiście, ze wzmacniaczem "zintegrowanym"). Wszelkie "no name" odpadają wiadomo dlaczego, Behringery, Prodipy i inne Sinn7 to także wielka niewiadoma, żadnych opinii, jak już to raczej chłodne. Mowa oczywiście o 5 calówkach przynajmniej, na te mniejsze nie warto zwracać uwagi jako główny odsłuch. Zaczynać rozglądać można się za Alesis M1 (mk2 albo zwykłe), Mackie MR5 mk2 czy w ostateczności Fostex 0.4 i... To by było chyba na tyle za ~1000zł :(. Jedne z najdroższych są Adamy (niecałe 3tyś zł za 5 cali), pomiędzy można dorwać KRK, coś z Tannoy, z Yamahą podobno różnie bywa, jest jeszcze Fostex 0.5 za 1,5tyś zł.
Za tę wiadomość podziękował(a): paweland

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Jakie monitory i karta ?????? 2012/02/16 10:25 #15268

  • Ahremov
  • Ahremov Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • W muzyce wszystko jest mozliwe (Novation)
  • Posty: 542
  • Otrzymane podziękowania: 17
Warto dodac ze niektore monitory maja troche wieksza i sto razy lepszej jakosci membranke niz konkurencja.Mowie o Adamach A5X.Chyba wiekszosc glosnikow posiada regulacje basu i sopranu(srubokretem:)na tylnim panelu?
Moja opinia o tych monitorach jest baaardzo dobra,mimo wielu glosow - ze nie ma basu,ze sopran szyby rysuje w oknach itd.
Wiec ja powiadam ze musialem skrecic owe pokretla o kilka oczek bo bass byl a tweeter faktycznie jak zyleta smigal.
Z pewnoscia powodem sa rezonanse pomieszczenia,a osoby odsluchujace w sklepie przez kilka minut ,tak naprawde nie beda wiedzialy co kupuja(poza dizajnem i belkotem sprzedawcy)

Jesli moge cos poradzic to zainwestuj najpierw w akustyke.Ja zbudowalem kilka basstrapow,teraz wierce 16000 dziurek w tzw panelach absorbujaco,rozpraszajacych ;) i juz sie ciesze bo glosniczki komputerowe za stowke z tuba ,zaczynaja "brzmiec" he he rasowo.
Nie zartuje.Akustyka to jest absolutna podstawa!!!
Ogarnij temat.Tylko sie nie zalam ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): paweland

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Jakie monitory i karta ?????? 2012/02/16 13:54 #15271

  • paweland
  • paweland Avatar
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 74
  • Otrzymane podziękowania: 2
spoko wszystko pomału bedę rozkminiał , napewno akustyka też daje bardzo dużo , narazie mogę najwyżej pozarzucać stare dywany i kotary na ściany :P :P

słuchajcie taka sprawa co do tego interfejsu bo ja trochę mam przeszłość gitarową ale nie ważne , mam taki interfejs

guitarcenter.pl/catalog/studio/softwarek...ine-6-pod-studio-ux1 który mi służy od czasu do czasu do nagrywania gitary , ale

właśnie tak sobie rozkminiałem żeby jego zastąpić jako główna karta realtek w moim laptopie do odtwarzania muzyki . I tak zrobiłem , ale zaczęło mi pykać co jakiś czas i na fl u tak samo , kombinowałem jak zrobić żeby nie pykało , bo ja mam tylko procesor 2.0 dual core a słyszałem że przy niskiej latencji po prostu procesor może wtedy nie wyrabiać , jak jest interfejs na usb . Ale wkońcu wczoraj udało mi się i poprzez program pod farm dolączony do line6 dopiero tam jak zmieniłem latencję na medium zaczęło płynnie wszystko chodzić ! i pokombinowałem trochę z buforami w FL u i też pyknięcia przestały się pojawiać. Więc chyba narazie odstawie sobie kupno interfejsu a lepiej kupię sobie jakieś dobre monitorki może krk ??? tylko mam

pytanie do Was czy mogę podłączyć aktywne monitory do takiego czegoś ?? w line6 ux1 sa dwa wyjścia analogowe

pozdrawiam :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Jakie monitory i karta ?????? 2012/02/16 14:23 #15273

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Powiem szczerze, że rozwaliło mnie to całkowicie :O.

Chciałeś zamienić droższy interfejs który już posiadasz na gorszy, ewentualnie taki sam i tańszy ;>? Skoro masz takie coś to widzisz jaka jest różnica w odsłuchu, żeby to przebić musiałbyś wydać znacznie więcej kasy, zmiana marki wiele nie da, bo to są podobne jakościowo części na których są budowane.

Monitory aktywne zazwyczaj są sprzedawane osobno, nawet jeżeli są w parach mogą to być osobne sztuki więc każdy jest taki sam. Ty decydujesz który ma być lewym czy prawym. Każda ma wtedy swój własny wbudowany wzmacniasz który podłączasz pod prąd oczywiście, w drugim to samo, każdy załączasz i wyłączasz z tyłu osobno zaczynając i kończąc pracę.

W takich monitorach spotkałem się z dwoma rodzajami wyjść - najczęstsze to TRS 1/4 czyli po prostu duży jack (to nie to samo, ale wtyczka identyczna), czasami można spotkać jeszcze typowe XLR jako mocne pro złącza oraz RCA ale to raczej w głośnikach nie-studyjnych lub tych mega tanich.

Tu masz RCA oraz TRS w głośnikach na USB, najniższa półka, wejścia RCA zapewne dlatego jakby ktoś chciał podpiąć małym jackiem prosto do laptopa bez interfejsu, inaczej używa się TRS:



Tutaj Fostexy z wejściem TRS oraz XLR w jednym czyli combo:



Więc jeżeli w interfejsie masz TRS to podepniesz chyba każdy monitor, te tańsze będą mieć RCA+TRS a droższe TRS+XLR. Wepniesz jeden do L drugi do R w interfejsie, ustawisz odpowiednią głośność w monitorach tak aby nie zachwiać panoramy stereo i regulujesz sobie dalej interfejsem pod ręką :).
Za tę wiadomość podziękował(a): paweland

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..
Zasilane przez Forum Kunena