Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

O:Jakie monitory i karta ?????? 2009/11/19 11:19 #6101

  • Spiro
  • Spiro Avatar
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 45
  • Otrzymane podziękowania: 0
ja bym behringera nie tykał, ogolnie chyba prawie zadnego ich produktu, lipa na masową skale i tyle.
Możesz poczytać np o Focusrite Saffire 6 USB
Music sounds better with...me ;-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Jakie monitory i karta ?????? 2009/11/19 11:26 #6102

  • Spiro
  • Spiro Avatar
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 45
  • Otrzymane podziękowania: 0
TERRATEC DMX 6Fire nie jest zly jak za tą cene, co prawda nie posiada wyjść symetrycznych, ale jak na 1 interface mysle ze moze być OK.
Trzeba by poczytać co tam w środku siedzi:)
Tzn jakie A/D, D/A
Dynamika na znośnym poziomie.
Fajna opcja z wbudowanym preampem gramofonowym.
Można uzyć karty do oprogramowania typu Mixvibes, Traktor DJ studio itp...
Music sounds better with...me ;-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Jakie monitory i karta ?????? 2009/11/19 11:50 #6103

  • Muzykalny
  • Muzykalny Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 121
  • Otrzymane podziękowania: 7
No popatrz popatrz, a mam odsłuchy behringera ms40 i nie moge się zgodzic z twoją teorią ;] grają bardzo dobrze wręcz miodnie :) czysto i mają piękną dynamikę i jestem z nich baardzooo zadowolony jak na domowe warunki, a wiec nie wszystko lipa kolego...a co do tych interfejsów to mysle ze naczytaliscie sie jak to ludzie mają problemy ze sterownikami itp...o seri wadliwych interfejsów no cóz to jest fabryka...zawsze coś wadliwego moze przedzec sie na rynek ja tam do behringera nic nie mam i uważam ze to jest solidna marka z doświadczeniem...z drugiej strony znajdz mi drugi taki interfejs z taką iloscia wejsc / wyjscz 24bit 96 hz probkowaniem w takiej cenie 300-350 złotych..

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Jakie monitory i karta ?????? 2009/11/19 11:52 #6105

  • Muzykalny
  • Muzykalny Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 121
  • Otrzymane podziękowania: 7
ja wychodze z takiego zalozenia dopuki czegos sam nie kupie nie przetestuje...to nie bede krytykował...a ze ktos nie potrafi urzadzenia skonfigurowac czy tam sterownikow nawet wgrac to przykre :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Jakie monitory i karta ?????? 2009/11/19 13:22 #6106

  • freetone
  • freetone Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 9
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam, od 2 lat używam monitorów Fostexa pm 04.
Wybrałem je spośród 6 zestawów (alesis, fostex, behringer i coś tam jeszcze było) w cenie do 1200 pln, podłączonych do jednego źródła dźwięku i wysłuchawszy na każdym z nich tego samego nagrania.
Cóż, może i te Fostexy nie grały najładniej ze wszystkich, ale na pewno najlepiej na nich można usłyszeć poszczególne instrumenty oraz ich rozmieszczenie w panoramie.
Wadą ich jest mała ilość niskich tonów wydobywająca się z 4" głośników, więc muszę bardzo ostrożnie operować niskimi pasmami, bo większość moich nagrań dobrze brzmiących na Fostexach, jest na zwykłym sprzęcie przebasowana. Po prostu przy masteringu w zakresie niskich tonów muszę polegać raczej na wskazaniach przyrządów, niż na słuchu.
Monitory przed zakupem były testowane w pomieszczeniu akustycznie przystosowanym do odsłuchu, więc zabrzmiały wspaniale. W domu już tak słodko nie jest, co jest kolejnym dowodem, że warto zainwestować w "uakustycznienie" pomieszczenia.
Monitory mam podłączone do E-MU 0404 USB (wcześniej używałem 0404 PCI)
nie mam z nimi żadnych problemów
Dla zainteresowanych link do testu tych głośniczków w EiS:

dane.sound.pl/prod/7784/EiS_08_2008_Fostex%20PM0.4.pdf

pozdrawiam
od ciężkich brzmień lepsze są tylko jeszcze cięższe...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Jakie monitory i karta ?????? 2009/11/19 14:17 #6107

  • Spiro
  • Spiro Avatar
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 45
  • Otrzymane podziękowania: 0
Muzykalny napisał:

No popatrz popatrz, a mam odsłuchy behringera ms40 i nie moge się zgodzic z twoją teorią ;] grają bardzo dobrze wręcz miodnie :) czysto i mają piękną dynamikę i jestem z nich baardzooo zadowolony jak na domowe warunki, a wiec nie wszystko lipa kolego...a co do tych interfejsów to mysle ze naczytaliscie sie jak to ludzie mają problemy ze sterownikami itp...o seri wadliwych interfejsów no cóz to jest fabryka...zawsze coś wadliwego moze przedzec sie na rynek ja tam do behringera nic nie mam i uważam ze to jest solidna marka z doświadczeniem...z drugiej strony znajdz mi drugi taki interfejs z taką iloscia wejsc / wyjscz 24bit 96 hz probkowaniem w takiej cenie 300-350 złotych..


Dlatego napisałem:
prawie zadnego ich produktu
Music sounds better with...me ;-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Jakie monitory i karta ?????? 2009/11/19 14:33 #6108

  • TRIOBAS 1
  • TRIOBAS 1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • MUZYKA JAK KOBIETA - ZAWSZE FASCYNUJĄCA
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 12
zawsze godna uwagi marka za odpowiednią cenę i jakość novamusic.pl/yamaha-hs50-monitor-aktywny-p-708.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Jakie monitory i karta ?????? 2011/03/29 23:43 #11768

  • Neutron5
  • Neutron5 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 133
  • Otrzymane podziękowania: 4
Jak już zadaje pytania Apropos monitorów to i o interfejsie nie może zabraknąć :D
Chciałbym interfejs zewnętrzny możliwie najtańszy i najlepszy.
Zależy mi na interfejsie z tego względu żeby też móc podłączyć sprzęt djski do laptopa.
Ale najważniejsze to wzmacniacz phantoma na miktofon, wyjscie słuchawkowe no i na monitory :D więcej mi nie potrzeba.Co myślicie o latencji sygnału z interfejsu na monitorach po przejsciu z do a/d
czy jest to problem przy tych najtańszych interfejsach?
Chciałbym coś z tego możliwie najtaniej i najlepiej jak już wczesniej wspomniałem:D
Od najtanszych na djshopie:
-Lexicon Alpha
-Alesis iO2 EXPRESS
-E-MU 0202 USB
-M-Audio Fast Track II USB
-E-MU 0204 USB

Co myślicie czy warto pchać się w któryś z tych interfejsów czy wybrać jednak maye44?
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zasilane przez Forum Kunena