Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Odp: Interfejs do 600 pln 2013/02/19 22:27 #19455

  • Adamek120
  • Adamek120 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dzięki za tak obszerne objaśnienie, teraz wiem z czym to się je ;)

Jeśli chodzi o sekwencer to jadę na Reaperze, chyba obecnie jest to jeden z najlepszych Dawów, leciutki i stabilny do tego każdy ubiera go w swoje produkcyjne szaty,

Wiem już w czym mniej więcej leży problem a co do procka to jest to mocny quad,

wtyki z jakich korzystam nie są lekkie...

...jest to m,in laboratorium Reaktora ,heh i inne podobne twory, problem tej latencji to wina tego że używam na raz za dużo procesów efektów itd, ale też jakość, widzę wpływ swojej integry, no nie jest najlepsza, są m,in trzaski a nie raz potrafi mi się wysypać Asio, jak osiągam wyższe pasma -może tu coś muszę ustawić ?

-pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Adamek120.

Odp: Interfejs do 600 pln 2013/02/19 22:56 #19456

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Też go używam. ;)

W sekcji Track Menager możesz podejrzeć ile opóźnień jest na danej ścieżce w tabelce PDC (plugin delay compensation). Przykłady wtyczek które mają duże opóźnienia to np. ReverberateCM czy LP10 CM EQ, obie wtyczki w wersjach Computer Music. Jeżeli masz dostęp możesz sprawdzić jak to wygląda w praktyce. Jak założę np. gdziekolwiek ten pogłos to już praktycznie nic nie da się dograć bo wprowadza on chyba 4096 sampli opóźnienia (!) - takie ograniczenie darmowej wersji niestety.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Interfejs do 600 pln 2013/03/04 23:28 #19676

  • Adamek120
  • Adamek120 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 0
Co do interfejsu to na razie się wstrzymuje.


Teraz planuję zakupić licencje dla Reapera, i tu problem... nigdy wcześniej nic nie kupowałem online, wiem że istnieje paypal tylko jak to sprawnie załatwić. podać numer swojego konta, lub karty płatniczej przy kupnie i to wszystko a całą resztą zajmie się bank.

problem drugi chcę kupić Traktora 2 ze strony Native a tam chyba nie ma paypayla i proszą tylko o numer karty... Jak to wszystko rozwiązać, dopiero zaczynam przygodę z takim kupowaniem i czy numer mojej karty płatniczej master card wystarczy w obu przypadkach czy coś muszę jeszcze zrobić by te zakupy były udane ?

proszę o objaśnienie, pewnie już dawno siedzicie w takich zakupach

-podrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Interfejs do 600 pln 2013/03/04 23:43 #19679

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Na PayPal można płacić na kilka sposobów:

1. Przypisać do konta PayPal konto bankowe a następnie wpłacić na konto PP określoną gotówkę. Podczas zakupu są pobierane pieniądze z konta PP.
2. Przypisać do konta PayPal kartę płatniczą (nie zawsze zwykła debetowa działa, zależy od banku) i wykonywać transakcję po prostu z tej karty przez PP.

Jeżeli korzystałeś z Allegro to PayPal jest właśnie takim międzynarodowym PayU, działa podobnie, jako pośrednik.

W obu przypadkach wszystko przebiega błyskawicznie, musisz tylko wcześniej sobie przygotować wszystko. W moim przypadku jest to karta e-Visa przedpłacona ponieważ debetówka z mojego banku nie ma możliwości płacenia w ten sposób - wpłacam tyle ile potrzebuję i podczas transakcji PP pobierana jest z niej gotówka, pieniądze są oczywiście przeliczane automatycznie, nie musisz się martwić o przewalutowanie. Zanim dokonasz ostatecznej wpłaty na końcu będzie pisać ile zapłacisz w złotówkach, nie mniej, nie więcej, dokładna suma.

Na NI na pewno jest PayPal, kupowałem tam jakiś czas temu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Odp: Interfejs do 600 pln 2013/03/07 10:41 #19695

  • hiphop14
  • hiphop14 Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forumowicz
  • Złoty forumowicz
  • Posty: 176
  • Otrzymane podziękowania: 1
Witam Was :)
Piszę post trochę nie w tym temacie co trzeba, bo nie poszukuję interfejsu do 600 PLN, tylko najtańszego jaki jest :) interesuje mnie taki co ma wbudowane przedwzmacniacze, " rejestruje ? " dość dobrej jakości, mile widziane jakieś oprogramowanie lub sterowniki, tak abym mógł podłączyć go do laptopa i nagrywać w FLu :) Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale mój mikrofon to pojemnościówka Behringer C3 :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Interfejs do 600 pln 2013/03/07 11:53 #19703

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Wyboru wielkiego nie ma. Pomijając sprzęty które mają braki to coś normalnego zaczyna się dopiero od 300zł. Za ~ 350zł kupisz M-Audio Fast Track II sprzedawany teraz przez Avid: guitarcenter.pl/catalog/studio/karty-dzw...ing-studio-pro-tools

Ma dobre opinie w internecie. Sam potrzebowałem czegoś taniego do nagrywania gitary i wszedłem w ten interfejs. Wybór trafny, jestem zadowolony. Działa bez problemu, jest wejście na mikrofon z odpowiednim zasilaniem oraz wejście instrumentalne (nie liniowe). Podczas nagrywania elektryka kiedy wysteruję sygnał tak aby dochodził do 0dB ale nie przekraczał to szumy są na poziomie ~ -80dB więc jeszcze z zapasem można ładnie przesterować. Mikrofonu nie testowałem, ale podbicie zachowuje się w ten sam sposób więc nie powinieneś mieć problemów z szumem, tym bardziej, że wokalu nie ma potrzeby przesterować.

Wyjścia liniowe na głośniki to RCA, jest też dedykowane wyjście słuchawkowe. Podczas podłączenia słuchawek odłącza się główne wyjście i można pracować tylko na nich. Regulacja głośności jest wspólna.

U mnie działa dobrze na Win XP, ale oczywiście nie zagwarantuję, że u Ciebie będzie tak samo. Sterowniki obsługują do Win 7 64 bity włącznie, Win 8 większość interfejsów dalej jeszcze nie wspiera tak jak i ten, sytuacja ta sama co z początkami Win 7.
Za tę wiadomość podziękował(a): hiphop14

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Interfejs do 600 pln 2013/03/09 20:46 #19740

  • hiphop14
  • hiphop14 Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forumowicz
  • Złoty forumowicz
  • Posty: 176
  • Otrzymane podziękowania: 1
Dzięki N.E.X myślę że napewno zdecyduje się na jego zakup :) A można do niego podłączyć głośniki 2.1? Skoro słuchawki można to i głośniki chyba też? Wpłynie to jakoś na jakość dźwięku? Mam Windows 8 mam nadzieje że będzie dobrze, a jak nie to format ale zawsze boje się że u większości projektów nie wczyta sampli itp :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Interfejs do 600 pln 2013/03/09 23:15 #19742

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
W tym interfejsie są wyjścia RCA, lewy i prawy, biały i czerwony, potocznie "czincze" po prostu. ;) Powinno dać się podłączyć, teraz prawdopodobnie masz z jednej strony mini jack (do komputera) i z drugiej właśnie RCA do głównego głośnika który ma w sobie wzmacniacz i wychodzą z niego satelity. System 2.1 nie ma 3 kanałów tylko dwa, a subwoofer jest monofoniczną sumą do jakiejś tam częstotliwości L i R kanałów. Wystarczy dokupić kabel RCA <-> RCA z obu stron i tak to bezpośrednio podłączyć.

Jeżeli masz Win 8 to faktycznie może być problem, trzeba by poszukać na zagranicznych forach albo bezpośrednio do Avid z tym pytaniem. Dalej nie ma aktualizacji pod tym kątem, ostatni wspierany system to Win 7 64bit. Nie wiem czy stanowi to jakąś barierę i w ogóle nie zadziała czy może nie ma to większego znaczenia. Upewnij się zanim dokonasz zakupu jak to wygląda, szkoda by było gdyby urządzenie nie działało właściwie.
Za tę wiadomość podziękował(a): hiphop14

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Zasilane przez Forum Kunena