0aKevin Brown udostępnił potężną paczkę darmowych syntezatorów opracowanych przy pomocy aplikacji SynthMaker. Wszystkie pluginy dostępne są w formacie VST i działają pod kontrolą systemu Windows. W pakiecie znajdziemy za równo emulacje klasycznych syntezatorów „z tamtych lat” producentów: EMS, Sequential Circuits, ARP, Buchla, Moog, Korg, Yamaha, Roland, Ensoniq jak również nowe wcielenia nowoczesnych cyfrowych syntezatorów wtyczkowych firmy U-He Bazille, ACE czy Diva.

Warto zwrócić uwagę, że Kevin zdecydował się zakończyć prowadzenia dalszych prac nad swoimi projektami z uwagi na brak dostatecznej wiedzy na temat kodowania, brak dostępu do oryginalnych instrumentów.

Przeczytaj również: Najlepsze emulacje hardwerowych syntezatorów w postaci VST

arp odyssey vst

Trzeba przyznać że możliwości soniczne oferowanych wtyczek są na wysokim poziomie, w szczególności jeśli chodzi o emulacje syntezatorów Rolanda. Można odnieść wrażenie, że brzmienia wtyczek jest czasami zbyt cyfrowe (taka jednak natura VSTeków opracowywanych przy pomocy SynthMakera)

Uwaga, wtyczki nie posiadają własnych presetów, co dla wielu użytkowników może być sporą przeszkodą.

Przeczytaj również: OB-Xd od discoDSP darmowa emulacja syntezatora Oberheim OB-X

To co może zadziwić, to wygląd wtyczek. Interfejsy dopracowano w każdym detalu. Nawet komercyjne wersje będące emulacjami wybranych instrumentów nie wyglądają tak dobrze.

Wprawdzie nie udało mi się przetestować każdego instrumentu, jednakże zdążyłem się zakochać w kilku wtyczkach. Dlatego już teraz zachęcam wielbicieli emulacji do pobierania - BO WARTO.

Free Download (Pobierz cały pakiet wtyczek za darmo - link poniżej)

Po wtyczki udajemy się na stronę Dropbox