j1000Full Bucket Music zaprezentował bezpłatną wtyczkę FB-7999, emulującą instrumenty Korga DW-6000 oraz DW-8000. Producent znany jest z wielu produkcji.

Warto tutaj wspomnieć o VSTekach: Fury-800 oraz ModulAir.

Poznaj również: Najlepsze bezpłatne SYNTEZATORY WTYCZKOWE - musisz je mieć!

fb-7999

FB-7999 łączy w sobie cechy obu tytułowych instrumentów jednocześnie generując brzmienia w oparciu o cyfrowe oscylatory oraz analogowe filtry. Dopełnieniem niezłego brzmienia jest piękny interfejs stylizowany na lata osiemdziesiąte, z ciemnym szarym tłem oraz czerwonymi wyświetlaczami LCD.

Interfejs można skalować co zwiększa wygodę użytkowania na dużych ekranach.

Wtyczkę FB-7999 pobrać można bezpłatnie bezpośrednio ze strony producenta – link poniżej

j1000Z okazji swoich 20-tych urodzin firma iZotope udostępniła bezpłatnie wtyczkę Ozone Elements (wartość rynkowa 129 dolarów) narzędzia do miksingu oraz masteringu. Ozon Elements to narzędzie dla początkujących.

Na pakiet Ozone Elements bundle składają się poniższe wtyczki

  • Ozone Equalizer
  • Ozone Imager
  • Ozone Maximizer

ozone-free

Te posiadają zaimplementowanego asystenta masteringu, który odpowiada za analizowanie sygnału audio, po czym sugeruje najlepsze ustawienia dla korektora oraz limitera. Aplikacja pyta użytkownika o rodzaj końcowego masteringu, jaki ten chce osiągnąć (streaming, jakość CD itp.).

Poznaj również: Izotope Vinyl v1.90 w nowych szatach po 14 latach VST4Free

Sugerowane przez aplikację ustawienia są dobrym punktem wyjściowym do dalszych prac.

j1000UnitedPlugins udostępnił bezpłatną edycję komercyjnej wtyczki QuickBass (€99), służącej do przetwarzania sygnału gitary basowej. Na całość składa się korektor, kompresor, dubler, moduł nasycania sygnału, oraz moduł podbijania brzmienia.

Wersja Free to okrojone wydanie, które aktywuje się po 15 dniach wersji pełnoprawnej. Bezpłatne wydanie posiada nieaktywną część parametrów z poziomu interfejsu (np. opcje strojenia).

Poznaj również: SubBoomBass 2 komercyjny syntezator basowy od Roba Papena w nowej odsłonie

guickbass-free.

Ciekawostką jest fakt, że bezpłatne wydanie zawiera wszystkie presety z pełnej wersji. Presety te brzmią również identycznie.

By sprawdzić wtyczkę w akcji wystarczy przejść na stronę producenta, po czym kliknąć w przycisk “Try it for free” - link poniżej

samplescienceElectric Piano to bezpłatna wtyczka od Audiolatry wzbogacona o brzmienia Grand Piano oraz Upright Piano. Bazą dla wtyczki były dwa instrumenty, które zostały spróbkowane. Producent nie podaje ich nazw.

Generowane brzmienie jest doskonale skrojone na miarę muzyki z gatunków pop, chillout, jazz.

Poznaj również: Electric V LE bezpłatne brzmienia piana elektrycznego VST4Free

Prosty interfejs z 4 gałkami na pokładzie, dodatkowy przycisk do aktywowania efektu tremolo oraz filtra dolno/górnozaporowego. Nawigowanie po wtyczce jest super łatwe, przez co nie tracimy czasu na skomplikowane ustawienia. Końcowe brzmienie zaskakująco dobre. Miłym dodatkiem jest wizualizacja odgrywanych nut.

electricpiano

Wtyczka dostępna jest w formatach VST2 oraz VST3. Użytkownicy działający pod macOS-em musza obejść się smakiem. Plugin jest kompatybilny z systemami Windows 8,1 oraz Windows 10.

Wielkość pobieranego pliku 181 MB, wymagane podanie adresu mailowego.

Pozyskaj bezpłatnie wtyczkę Electric Piano – link poniżej.

U-He.com - ZebraCM Computer Music Magazine EditionZebraCM to wirtualny syntezator dostępny do pobrania razem z magazynem Computer Music. Aktualnie wydanie otrzymało odświeżony interfejs. Producentem wtyczki jest firma U-He i stanowi okrojone wydanie wtyczki Zebra2.

Poznaj również: u-he Zebra v2.9.3 (wszystkie brzmienia fabryczne ze wsparciem dla kontrolera X/Y)

Jak wam się podoba nowa Zebra CM? W kwestii interfejsu należy zakomunikować iż ten jest w pełni skalowalny w zakresie 70-200%

 

 Zebra CM VST

Poza wizualnymi aspektami producent powiększył menu presetów, i dodał możliwość przeszukiwania bazy brzmień z wykorzystaniem tagów oraz typu. Na pokładzie znalazło się aż 221 gotowych brzmień.

ZebraCM działa pod kontrolą systemów macOS oraz Windows i dostęna jest razem z ostatnim wydaniem magazynu Computer Music

0aFirma Softube udostępniła zaktualizowane wydanie wtyczki Saturation Knob. Plugin odznacza się bardzo prostym interfejsem wyposażonym tylko w jedną gałkę. Takie podejście ma swoje plusy i minusy. Plusem jest prostota a minusem brak możliwości kontroli wzmocnienia…ale czy na pewno?

Przeczytaj również: The best free saturation VST/AU plugins czyli najciekawsze darmowe efekty ocieplające brzmienie

Nasycanie sygnału zwiększa poziom głośności na wyjściu, bez możliwości redukcji poziomu sygnału. Ta kwestia właśnie została rozwiązana przez producenta, dzięki zastosowaniu parametrów kontroli wzmocnienia na wejściu, wyjściu. Dodatkowo nasycenie można realizować na trzy sposoby (Keep High, Neutral, Keep Low).

 

Aktualizacja uzupełnia także wtyczkę o funkcje odwracania fazy oraz wprowadza filtr dolnoprzepustowy. Interfejs uposażono również w szereg modułów pomiarowych sygnału. Te można poukrywać. Interfejs daje się skalować.

j1000French Violin to lekka wtyczka z autentycznym brzmieniem skrzypiec w jednym. Realizm dodatkowo wzmacnia 6 artykulacji (arco vibrato, arco non-vibrato, pizzicato vibrato, pizzicato non-vibrato, spiccato, oraz tremolo) dzięki czemu unikamy zbędnych operacji związanych z odtworzeniem i rejestracji tychże smaczków.

Plugin o tyle intersujący że dobrych wtyczek emulujących brzmienia instrumentów orkiestrowych jest niewiele. Jedną z alternatyw jest Virtual Playing Orchestra

Poznaj również: UltraBasic prosty syntezator wtyczkowy od SampleScience VST4Free

Interfejs wyglądem przypomina te z innych produkcji SampleScience. Na pokładzie podstawowy zestaw parametrów w tym filtr górno oraz dolnoprzepustowy, parametry kontroli obwiedni czy multi-LFO z możliwością wyboru fali. Instrument posiada dodatkowo wbudowaną jednostkę pogłosową (Room Reverb) oraz możliwości panoramowania brzmienia.

samplescience_frenchviolin

Poznaj również: Sposób na korekcję wokalu czyli wtyczki rodem z Autotune VST4Free

Instrument może pracować w jednym z trzech trybów: monofonicznym, polifonicznym oraz legato.

Wtyczkę pobierzesz bezpłatnie z poniższej lokalizacji

0aProducent D16 Group udostępnił zaktualizowane wydanie limitera Frontier, w formatach VST, AU, oraz AAX działającego pod kontrolą dowolnej aplikacji typu DAW.

Opisywane wydanie przeszło delikatny wizualny facelift. Jednakże najbardziej zauważalną funkcjonalnością jest możliwość skalowania interfejsu.

Poznaj również : Limted-Z bezpłatna wtyczka limitera w formacie VST produkcji LVC Audio

frontier db16group

Poniżej dla porównania wygląd interfejsu poprzedniego wydania: