discoDSP - Leading bank brzmień dla Discovery Pro VSTFirma discoDSP zapowiedziała przejęcie projektu, w ramach którego będzie kontynuować prace nad programowej  emulacji syntezatora Oberheim OB-X, OB-Xa oraz OB8. Plugin OB-Xd, nad którym prace toczyły sie przez ostatnie 3 lata, do tej pory nadzorowane były przez użytkownika znanego z forum KVRAudio “2DaT”, a który przekazał projekt firmie discoDSP, która aktualnie zaprezentowała wydanie 1.3.1 Instrument pobrać można za darmo ze strony producenta (link poniżej).

Przeczytaj również: Najlepsze emulacje hardwarowych syntezatorów w postaci VST

 

discodsp-obxd-vst

discodsp-obxd-vst

Na pierwszy rzut oka nie zaobserwujemy zmian jeśli chodzi o ogólny design. Szereg zmian wprowadzono do samego silnika. To co można zauważyć w wydaniu zaprezentowanym przez discoDSP to nowocześniejszy wygląd skórki, chociaż wielbiciele Oberheima zdecydowanie chętniej widzieliby laminat w kolorze czarnym bądź niebieskim.

To, czego nie należy się obawiać to brak obecności wybranych parametrów kontroli, które dostępne były w pierwotnym wydaniu. Wszystkie zostały zachowane, chociaż discoDSP zdecydował się na zmianę rozmieszczenia wybranych operatorów.

Nie jest to TYLKO kolejna darmowa emulacja polifonicznego syntezatora Oberheim. Na chwilę obecną jest to jedna z najlepszych emulacji na rynku darmowego oprogramowania zachowująca ciepło, którego oczekujemy od klasycznych analogowych syntezatorów.

Free Download (Pobierz wtyczkę za darmo - link poniżej)

Wtyczkowego Oberheima: OB-Xd pobieramy za darmo ze strony discoDSP (Wielkość pobieranego pliku 11,5 MB)