Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Kontroler MIDI - sterowanie parametrami w Fl Studio 2011/08/08 00:24 #13328

  • Mateo88
  • Mateo88 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 0
No właśnie jeśli chodzi o konsole to tak średnio to idzie tzn można coś dobrego uzyskać ale wszystko w zakresie analogowego sygnału dźwiękowego..a teraz są konsole za np 40 tys już z wyjściami usb itd ze zmotoryzowanymi suwakami itp...
moja konsola czyli Mackie 32/8 bus wygląda tak jak tutaj:




Ogólnie nie jest złe ale to raczej oldschoolowy nieco sprzęt wiec czasami lepiej pozostać przy tradycyjnym renderingu;)

Jeśli chodzi o Nocturn to dziękuje za link, przydał się już wiem co i jak i faktycznie niezłe urządzenie, chyba dla mnie idealne:) ilość pokręteł i możliwości jest wystarczająca bo i tak więcej niż dwóch parametrów naraz nie jestem wstanie obsłużyć przy pomocy tego kontrolera..a jednak kontrola miksera dla mnie nie jest taka koniecznością..to bez problemu można robić przy pomocy myszy;) chodzi mi tylko o parametry i ich szczegółowe i dokładnie ustawienie w sytuacjach takich nietypowych gdzie liczy sie bardzo precyzyjność a z myszka to rożnie bywa i tak samo układanie automation clipu.

Nie rozumiem tylko opisu z jednego sklepu który ma w specyfikacjach podane: "8 kontrolerów obrotowych, podświetlanych i czułych na dotyk.." tzn ze jak tylko dotknę pokrętło to już coś się zmienia? już coś zaczyna się ustawiać? myślałem ze to tylko w momencie kręcenia, chyba ze na takiej zasadzie jak w klawiaturze midi funkcja "touch response" ze im mocniej naciśniemy tym sygnał midi ma większa sile i gra głośniej, ale to można wyłączyć.

Zobaczę co wymyśle apropo tego urządzenia, popatrzę na opinie innych użytkowników itd..:)

Ale mam teraz inne pytanie żeby już nie otwierać nowego tematu..chociaż to tak luźniej łączy się z FL Studio bo to bardzo ogólna tematyka - otóż czy ktoś kiedyś testował jaki interfejs "brzmi" najciekawiej? I najlepiej gdyby to był jakiś wielokanałowy żeby moc wypuszczać wiele śladów na rożnych kanałach do konsoli, myślałem o RME ale nie wiem czy one maja w swojej ofercie rozszerzenia do Większej ilości "OUTow", Obecnie korzystam z Delty 1010 ale ma ona wyjścia w postaci RCA (chinch) a gdzieś słyszałem ze lepsze są jacki duże czyli TRS, takie typowe połączenie w muzyce, w studiu..może ktoś miał do czynienia z czymś konkretnym..kiedyś kosiła mnie niemiecka firma Marian Marc id..mieli oni jakieś takie zestawy kart - interfejsów z 16 analogowymi wyjściami naraz ale ta marka mnie przeraza bo taka bardzo mało znana, nie to co E-MU, M-Audio czy RME chociażby..ale to tak na marginesie może ktoś ma jakieś doświadczenia;)
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.

Kontroler MIDI - sterowanie parametrami w Fl Studio 2011/08/08 01:06 #13329

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Tak, z tym mikserem wirtualnym to trudna sprawa, bo faktycznie często jest szybciej myszką poprawić niż męczyć się i ustawiać zgodność na 8 trackach żeby potem i tak machnąć po kilka minut wszystko (ja z 40 wykorzystuje średnio).

Konsola robi wrażenie :).

Ta czułość na dotyk została przedstawiona w którymś odcinku tego tutoriala powyżej - gość pokazał, że przypisując parametry pod pokrętła nie trzeba nimi kręcić aby wskazać który chcemy przypisać tylko wystarczy lekko dotknąć i software już łapie o co chodzi :). Nie wiem czy to bajer tylko pod to czy ma jakieś inne wykorzystanie, ale wydaje mi się, że nic głębszego za tym się nie kryje.

Na pytanie o interfejsy niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć ;). Na pewno im lepsza konstrukcja tym lepsza jakość dźwięku, ale czy lepsze brzmienie to nie wiem, to już raczej zależy od rodzaju przedwzmacniaczy, a lampowych w interfejsach chyba się tak nie stosuje żeby kolorowały brzmienie ;).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kontroler MIDI - sterowanie parametrami w Fl Studio 2011/08/08 06:41 #13334

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Faktem jest, że czasami lepiej jest skorzystać z wbudowanego toru sygnałowego. Nie mam pojęcia, co ma tam wbudowane (jakie układy korekcji dy do kontroli dynamiki), ale korzystając z korekcji niewielkiego miksera marki Studer... No to co tam kilkoma pokrętłami można było zrobić w brzmieniu to głowa przemaleńka. A to był tylko HighPass i jeden przestrajalny!

Co do lamp- nie sądzę, by urządzenia oparte na lampach w żaden sposób nie wpływały na charakterystykę brzmieniową. Ale mogę się mylić.
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kontroler MIDI - sterowanie parametrami w Fl Studio 2011/08/08 12:15 #13336

  • Mateo88
  • Mateo88 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 0
No wlasnie czesto lepiej nie korzystac z zadnych zewnetrznych mikserow, konsol czy kontrolerow bo szybciej jest myszka ale nie zawsze:)
Konsola fakt, duzo ma mozliwosci aczkolwiek poniewaz jest to 100% analog to tam o cyfrze mowy nie ma;) a poza tym to nie jest jakis wielki stol 48 kanalowy:) ale pracowac mozna tylko problem jest z FL Studio iz nie jest on w pelni kompatybilny jesli tak moge powiedziec do tego typu zewnetrznego miksu. Poniewaz przewaznie wiekszosc sciezek musi byc wyprowadzona monofonicznie a w ustawieniach audio w FL Studio przy pojedynczym tracku sygnal out wychodzi jako stereo out 1i2 np..nie wiem jak jest w takich programach jak Ableton czy Sonar, slyszalem ze Reaper (nie wiem czy dobrze pisze) jest dosc ciekawy ale ja czesto korzystam z Cubase oprocz FL`a, po prostu FL ma duzo niedociagniec i przez to niekiedy sa problemy..tak samo z obsluga niektorych wtyczek i tymi zawieszeniami komputera..no ale to juz temat na inna rozmowe:)

Psysutra, faktycznie ten kontroler Mackie ciekawy ale troche za wysoka cena jak na takie "ulatwienie" sobie zycia w moim przypadku i zbyt wygorowany ale to juz inna polka wydaje mi sie:)

A interfejs audio to byla kwestia taka ktory bylby ciekawy i lepszy od tego jaki mam (Delta 1010) bo czasami mam wrazenie ze ten moj jest taki troche amatorski ale moze sie myle, niby ma duzo wyjsc ale generalnie dzisiaj RME wiedzie prym, chociaz z drugiej strony gdzies czytalem ze wiekszosc kart na poziomie ma czysty krystaliczny dzwiek, i chodzi tutaj glownie o kompatyblinosc i mozliwosci (wejscia i wyjscia) to chyba tyle:) ..

No i ten Novation musze chyba jednak zakupic, mysle ze to bedzie dobre rozwiazanie;)

Aha a jescze jedno, czy ktos zna jakis ciekawy i sprawdzony sposob jak zmierzyc tempo sampla np wokalu i dopasowac go do tzw "bitu"? bo jednak funkcja detect nie do konca w moim przypadku dziala i czesto i tak rozjezdza sie sampel z reszta..takze jescze tylko to mnie interesuje;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kontroler MIDI - sterowanie parametrami w Fl Studio 2011/08/08 15:21 #13337

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Jeżeli chodzi o wokal to zależy czy jest zgodny z tempem czy rozjechany w kilku miejscach ;). Znajdź tempo wokalu, najlepiej przez opcję tap tempo, bo w takich przypadkach soft w większości przypadków źle wykrywa. Wklepujesz dane tempo pod sampel i FL Studio automatycznie dopasowuje pod beat. Jeżeli nie to ręczne cięcie, zmiana tempa z X na Y itd.

Do reszty pytań - tak, reaper ma wszystko ;). Chociaż tryb mono w FL Studio jest uzależniony od wyjść na karcie, jeżeli takie masz to taka opcja będzie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Kontroler MIDI - sterowanie parametrami w Fl Studio 2011/08/08 16:23 #13338

  • Mateo88
  • Mateo88 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 0
No wlasnie jesli sie rozjezdza to juz jest beznadziejnie ale mnie chodzi glownie o profesjonalny wokal, gdzie nagrany np na 130 nie pasuje z bitem 140 itd..i teraz skad wiedziec czy on jest rzeczywiscie 130 a nie np 129 albo 131 itd..wiec musze sprawdzic ten tap tempo i wtedy sobie kombinowac albo tez inna aplikacje np Virtual DJ dobrze pokazuje tempo odtwarzanego dzwieku obojetnie czy to bedzie sampel czy caly utwor mp3.

To znaczy jesli chodzi o wyjscia na karcie to tutaj sprawa nie jest taka jasna..inaczej ja moze pokaze o co mi chodzi na ponizym screenie z FL`a i innych programow typu Mixcraft czy Reaper...

1. FL Studio



2. Mixcraft




3. Reaper




I teraz widzimy ze tylko w przypadku FL Studio jest problem żeby wyjście na danej ścieżce ustawić jako mono, bo nie ma takiej opcji oficjalnej, jedynie przez panning z środka do max prawej albo lewej strony ale jest to trochę bezsensu..dlatego właśnie FL Studio w tym względzie jest mało ciekawy ze tak powiem, bo niestety pozostałe aplikacje bez problemu oferują wyjście albo jako stereo albo jako monofoniczne ustawienie sygnału. I to jest normalne natomiast oferowane przez FL Studio i widoczne jedynie stereo pary kanałów to trochę takie mało rozbudowane i niedopracowane..Najdziwniejsze jest to ze wejścia czyli inputy w FL Studio można ustawić jako pojedynczy kanał mono, jedynie problem ten pojawia się w przypadku wyboru mono out bo widnieją jedynie stereo wyjścia. Bo generalnie u mnie na karcie występują wszystkie wyjścia jako mono:) bo to są niezależne od siebie złącza RCA w ilości 8 outów i 8 inputów.


Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia. Powód: przeniesiono screeny na serwer

Kontroler MIDI - sterowanie parametrami w Fl Studio 2011/08/08 20:44 #13345

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Hmmmm... Ja Deltę bardziej znam z dwuczęściowej wersji tj. karty PCI i jednostki zewnętrznej do montażu w racku. O wiele fajniejsza rzecz bo tam można poszaleć również z patchbayem... No i mniejszy burdel w kablach :)
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kontroler MIDI - sterowanie parametrami w Fl Studio 2011/08/08 23:26 #13351

  • Mateo88
  • Mateo88 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 0
To znaczy z tego co wiem to ta Delta 1010 w postaci karty i racku jest tym samym co 1010LT w postaci samej karty pci tylko tyle ze wlasnie nie ma problemu z kablami ale i jest drozsza;/
Jescze jeden problem czy mozna ta taka 2-czesciowa laczyc w kilka czesci? Bo 1010LT mozna w systemie Windows do 4 laczyc otrzymujac w ten sposob 32 wyloty i wloty czyli mozna miksowac 32 sciezki naraz wychodzace z komputera..oczywiscie program FL Studio jest malo dopracowany na tyle zeby mozna bylo swobodnie z tym dzialac ale ogolnie przy konsoli zewn swietnie sie to sprawdza;)
No i pod warunkiem ze nie zostajemy przy wersji cyfrowej i nie robimy wszystkiego w pozycji komputera ale korzystamy tez z zewnetrznych urzadzen:) Bo jednak w przypadku samego kompa to wystarczy porzadny interfejs i wystarczy ze ma jedno wyjscie stereo na monitory to wszystko:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Mateo88.
Zasilane przez Forum Kunena