Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Kontroler MIDI - sterowanie parametrami w Fl Studio 2011/08/09 08:08 #13357

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Zależy. Bo niektóre interfejsy audio (m.in. RME) posiadają rozszerzenia po ADAT i tam faktycznie można sporo podziałać. Ale łączenie kilku Delt w macierz... To dla mnie nowość- bo jak?

Co prawda jest we/wy S/pdif, ale nigdy z tego nie korzystałem i na dobrą sprawę nie mam pojęcia jak to się je...
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kontroler MIDI - sterowanie parametrami w Fl Studio 2011/08/10 21:28 #13372

  • Mateo88
  • Mateo88 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 0
To znaczy no RME maja rozszerzenia o ADAT z tym ze ja mam na mysli korzystanie z analogowych konsol..gdzie wejscia i wyjscia to jedynie jacki albo chincze czyli TRS albo RCA i wtedy jest maly problem..z reszta zawodowe porzadne konsole maja i wejscia cyfrowe i pewnie tez USB wiec problemow nie ma;) Dlatego przy analogowych najlepsze sa zsynchronizowane karty Delta po kilka sztuk i rozszerzenie ilosci outow i inputow

Mozna to zrobic w bardzo prosty sposob - laczymy karty miedzy soba tzn najpierw trzeba wybrac ta ktora bedzie masterem i z niej wyprowadzic przewod Coaxialny wysokiej jakosci z outu z czesci cyfrowej do inputu karty "niewolniczej" tam sa chyba kolory czerwony i bialy albo w innych typach delt zolte z napisami out i in..i reszte ustawia sie w mixerze dolaczonym do oprogramowania

z reszta polecam ten artykul co prawda po angielsku ale swietnie mozna sie pokapowac o co chodzi:)

www.homerecordingconnection.com/forum.ph...hread&id=11997&frm=5

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kontroler MIDI - sterowanie parametrami w Fl Studio 2011/08/11 06:28 #13373

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Niekoniecznie:

allegro.pl/focusrite-octopre-le-adat-vat...tan-i1732876699.html

W ten sposób chyba możesz łączyć interfejs z wielokanałowymi preampami :) a Focusrite to też nie byle co.
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kontroler MIDI - sterowanie parametrami w Fl Studio 2011/08/11 21:05 #13374

  • Mateo88
  • Mateo88 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 0
hmm no niby tak tylko wg mnie te preampy dodatkowe to one nie beda widoczne jako rozszerzenie z pozycji DAW a zeby moc np miksowac wielokanalowo to kazdy kanal niejako musi byc zauwazony przez system i DAW bo trzeba wypuscic wirtualne tracki przez realne kanaly i wtedy miksowac wiec wg mnie tak srednio to widze..nie wiem jak to jest rozwiazywane w powaznym studiach ale generalnie mozna duzo w sieci znalezc takich rozwiazan bardziej jak z Delta:) albo karta Marian Marc tylko to sa raczej niszowe interfejsy..no nie mam pojecia..moze cos z Creamwaru jest ciekawszego albo Lynx czy jakos tak;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kontroler MIDI - sterowanie parametrami w Fl Studio 2011/08/12 07:34 #13377

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Jak będę miał zajęcia w studiu to się wypytam prowadzącego jak to wygląda.
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kontroler MIDI - sterowanie parametrami w Fl Studio 2011/08/12 17:56 #13393

  • Mateo88
  • Mateo88 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 0
Ok to super, bo fajnie bylo by wiedziec na czym to wszystko polega..
Bo dziwi mnie jedno..moja konsola (Mackie 32/8 ) to klasyczna analogowa stara konsola sprzed wg mnie lekko 10 lat..i w tamtym okresie nikt nie slyszal o usb albo tylko w kwestii komputerow tak samo chyba cyfrowe wejscia ADAT nie byly takie powszechne wiec zastanawiam sie jak kiedys analogowo miksowano dzwiek w postaci konsol ktore maja wejscia jako duze jacki oraz ewentualnie XLR + zgrywanie do magnetofonu DAT w postaci czinczy-RCA wiec tutaj nie ma mowy o cyfrowym przekazie sygnalu itd..wszystko musi isc fizycznie konkretnymi wyjsciami i dlatego zastanawiam sie jak to jest..bo poza jakimis poszczegolnymi modelami kart typu Delta czy Marian Marc moze Creamware tez to nie znajduje specjalnie zadnych innych oferujacych taka game wyjsc analogowych raczej 1-2 pary stereo i od razu reszta to cyfra Spdif czy jakies coaxialne itd..czy tez wspomniane wlasnie ADAT. I o ile mamy do czynienia z cyfrowa konsola wysokiej jakosci za 6 tys minimum to w porzadku ale jak sie ma konsole za 2-3 tys analogowa poczciwa typu wlasnie Mackie czy np Behringer Eurodesk MX8000 - chociaz Behringer to nieco niszowa firma ale mimo wszystko to sie dziwie na jakiej zasadzie to dziala...
A kiedys widzialem sprzed 10 lat filmik w siecie na chyba youtube jak zespol O.N.A nagrywa swoja pierwsza plyte czy tam druga wlasnie na takim sprzecie analogowym chyba wlasnie nawet Mackie..i dawne czasy dawne dzieje i jak to w ogole dzialalo wtedy jestem ciekaw..na komputerach 386 np hehe:) i jakie interfejsy wtedy byly zeby moc sprzezac je z konsolami.. Stad chetnie sie dowiem ze tak powiem jak to wszystko "dziala":)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kontroler MIDI - sterowanie parametrami w Fl Studio 2011/08/12 20:58 #13396

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
No właśnie łącze SPDIF może być też przez kabel koncentryczny o wtyku identycznym jak RCA, co prawda można skorzystać z takiego kabla przy cyfrowym przesyle danych ale trzeba się liczyć z gorszą jakością przesyłu.
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kontroler MIDI - sterowanie parametrami w Fl Studio 2011/08/12 21:45 #13398

  • Mateo88
  • Mateo88 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 0
Tak dokladnie..roznego rodzaju komponenty typu cyfrowe magnetofony DAT korzystaja z tych spdif w postaci pojedynczego "RCA" nazwijmy o tak , tylko ja mam na mysli cos inengo bo z spdif korzysta sie tez do synchronizacji kilku kart Delta np..tak jak juz rozmawialismy ale tez sa inne typu Word-Clock coaxialne itd..czy tez optyczne na toslink (swiatlowody) i wtedy trzeba miec odpowiedni sprzet zeby z tego skorzystal..dlatego najlepiej zostac przy analogu bo i tak chyba wiekszosc monitorow korzysta ze zwyklych analogowych wyjsc z karty czyli laczymy jeden kanal z jednym z wejsc w monitorze jako RCA, albo XLR a rzadko cyfrowe..wiec dziwne sa te wejscia i prawde powiedziawszy chyba korzystanie z nich to narazie bezsens lepiej skorzystac z analogu bo i tak odsluch idzie sygnalem analogowym czyli tym naturalnym nazwijmy to tak;)
Czyli to narazie tyle ale zastanawia mnie jak wlasnie w postaci analogowej miec wiecej niz 6-8 wyjsc na karcie - bo to musza byc fizyczne zlacza by moc dzialac w pelni analogowo:) bo tak nieraz przeszukuje rozne witryny i patrze na producentow Interfejsow typu Focusrite, DigiDesign, RME czy Motu i jakos zaden producent w danym konkretnym modelu swojej karty nie oferuja wieksza ilosc niz 8 analogowych outow i to jest dziwne..bo M-Audio pozwala na laczenie kilku kart a inni producenci wg mnie niekoniecznie bardziej rozszerzenia ale czy to jest mozliwe..poza tym laczyc 2 interfejsy za 3 tys zl jeden to troche przesada:) to lepiej moze zaopatrzyc sie w lepsza konsole, chociaz dla mnie analogowy sprzet jest taki bardziej kultowy;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zasilane przez Forum Kunena