Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Kontroler MIDI - sterowanie parametrami w Fl Studio 2011/08/13 09:17 #13405

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Interfejsów obsługujących więcej niż 8 analogowych wejść/wyjść jest trochę... Ale na pewno są już w imponującej cenie :)

W studio mamy już mający trochę lat interfejs Digidesign i spokojnie obsłuży całą kapelę rockową w nagraniu na setkę (bo raczej musi), ale z racji kubatury pomieszczenia do nagrań niestety nie wchodzi to w grę. Z tego co pamiętam załadować tam można 16 śladów plus rozszerzenia właśnie po ADAT czy innym typie rozszerzeń. No ale to są rozwiązania DROGIE.

A co do WordClock- to tylko i wyłącznie sygnał służący do synchronizacji zegarów nadajnika i odbiorników sygnału cyfrowego, by się nic się nie pogubiło po drodze.
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kontroler MIDI - sterowanie parametrami w Fl Studio 2011/08/13 22:36 #13411

  • Mateo88
  • Mateo88 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 0
No wlasnie ja niestety nie moge nic wypatrzec w kwestii interfejsow obslugujacych wiele-kanalow out / In, bo jednak takie karty to od razu potezna konstrukcja itd..ilosc zlacz..i wg mnie standardem sa interfejsy z 8 wyjsciami a reszta to cyfrowe zlacza..Jedynie wlasnie wspomiana juz przeze mnie dziwna firma o nazwie "Marian" z Niemiec bodajze oferuje w swojej gamie interfejs pt. Trace PRO out 8/16 gdzie widac wyraznie ze tych zlacz jest mnostwo



Reszta interfejsow niestety jakos nie moge dopatrzyc sie wiekszej ilosci..a ogladalem duzo marek np w sklepie dj-shop.pl tudziez jakies inne potezne "markety" ze sprzetem dla studia.
Ale moze sie myle..No bo wlasnie, weźmy pod uwage firme Digidesing i model interfejsu Eleven Rack to tam jest do dyspozycji 8 wejsc instrumentalnych a oprocz tego 2 wyjscia glowne Main OUT XLR, 2 wyjscia jack TRS to za wiele tego nie ma raptem 4-6max outow a 8 wejsc...taki standard mimo ze sam interfejs wypas i ta cena..3,5 tys...yhhh no ale wlasnie moze oferowane mozliwosci sa ogromne ale malo jest analogowych wyjsc a mi by zalzalo na karcie do 2 tys ale zeby miala tak jak ten Marian caly - ogromna game analogowych wyjsc typu TRS albo RCA...nie moge znalezc..ale to pewnie trzeba by sie kogos zapytac kto w ten sposob "dziala" i zeby podal konkretny model..bo tego jest cala masa..kazdy producent wypuscil z 5-6 modeli interfejsow od 500 zl do nawet 8 tys..takze zroznicowanie jest ogromne..Tylko problem jest taki ze teraz mlodzi adepci produkujacy utwory, ograniczaja sie i byc moze slusznie do samego komputera a wiec tworza cyfrowo utwor, renderuja do wav albo mp3 i wszystko robia z pozycji DAW i wtyczek a konsole to albo bogate studia..albo nieco starsi stazem producenci ktorzy zaczynali produkowac gdy poziom oprogramowania nie byl na takim poziomie jak dzis..:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kontroler MIDI - sterowanie parametrami w Fl Studio 2011/08/14 15:14 #13424

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Pięknie... Odpowiedź, nad którą się męczyłem 30 minut poszła w piz...

Jedyne co powiem to- Mackie ONYX ma więcej niż 8 kanałów, a z Mariana interfejs po USB jest na allegro.
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kontroler MIDI - sterowanie parametrami w Fl Studio 2011/08/14 20:08 #13434

  • Mateo88
  • Mateo88 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 0
Tak Marian jest na allegro ale ta karta akurat ten interfejs czyli UNCON CX to taki typowy interfejs i specjalnie iloscia kanalow nie zachwyca dla mnie przyjamniej..inna sprawa natomiast z Mackim z seria ONYX tylko troche mnie dziwi wizerunek tego interfejsu bo on ma postac konsoli..i teraz jest pytanie zasadnicze czy to jest 2w1? Czy to tylko sam interfejs skonstruowany na bazie konsoli czy od razu z konsola naraz, tylko zastanawia mnie takie okreslenie w specyfikacjach- wbudowany interfejs audio FireWire 24bity/96kHz (IN: 16 kanałów / OUT: 2 kanały) czyli z tego wynika ze na wyjsciu ma tylko 2 kanaly..tak jakby do monitorow a nie do konsoli;) no chyba ze program typu DAW potrafilby w postaci tych 16 kanalow przyporzadkowac wirtualne sciezki z projektu..ale troche to dziwne dla mnie:)

Marian natomiast to dobra karta i nawet mnie kusila bardziej niz delta ale balem sie troche tej marki malo znanej bo jednak jak sie patrzy na spis sprzetu w studiach to RME, Digidesign itd wioda prym ale M-Audio tez sie znajdzie czy jakies inne..a Marian Marc troche gorzej..tylko tak teraz zastanawia mnie ten Mackie na czym polega dzialanie tego interfejsu..takie to troche dziwne jest..ze taka konsola jako interfejs wystepuje:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kontroler MIDI - sterowanie parametrami w Fl Studio 2011/08/14 21:22 #13435

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
No generalnie rzecz biorąc jest to raczej mikser z wyjściem firewire. Ale te ONYXy mają podobnoć współpracę z DAW-ami... Sam już cholerka nie wiem. Bo takie miksery z interfejsami audio USB czy FireWire są w obrocie. Chociażby Alesisowski Multimix... Nie pytaj mnie na jakiej zasadzie to działa bo bladego pojęcia nie mam.
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kontroler MIDI - sterowanie parametrami w Fl Studio 2011/08/14 22:24 #13436

  • Mateo88
  • Mateo88 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 0
Aha:) Tylko mnie interesuje jedno..czy to dziala tak ze po prostu mozna podlaczyc te 16 kanalow i sobie nagrywac czyli taki powazniejszy interfejs dla nie wiem zespolow itd..czy mozna tez za pomoca usc albo firewire wlasnie wyprowadzic 16 sciezek z projektu na te kanaly i sobie poziomy z pozycji miksera ustawiac i moze tez korektor parametryczny jest to tez super bo mackie ma dobre tego typu rzeczy w tych tradycyjnych konsolach..ale wlasnie ja sie obawiam czegos innego ze mozna do 16 kanalow wprowadzac obojetnie czy instrumentalne czy mikrofonowe ale wyjscie juz jest jako stereo para na monitory i to tyle..czyli taki bardziej rozbudowany interfejs..bo jakos rzadko kto z takiego czegos korzysta..a to by bylo dobre bo by zalatwilo 2 kwestie tj dobrego interfejsu i od razu konsoli - miksera...ale nie wiem jak to jest..i w ogole w tych opisach i specyfikach tez tak jest to wszystko podane bardzo skrotowo..wiec nie wiadomo do konca..ale nadal mimo wszystko interesowalo by mnie ogolnie np taka konsola jak najlepiej polaczyc ja analogow z kanalami i sciezkami z projektu w DAW:



I widac wyraznie ze sa same wejscia XLR albo jack wiec cyfrowe zlacza odpadaja..

Do tego taki zestaw kabli insertowych


I mozna dzialac tylko ten interfejs jakis porzadny zeby znalezc...i z wielokanalowymi rozwiazaniami na wyjsciu mniej na wejsciu przynajmniej dla mnie bo wg mnie wprowadzac sygnal lepiej jest korzystajac z preampu wysokiej klasy z pojedynczym kanalem bo te konsole przewaznie maja nieco gorsza jakosc premapow bo kosztuja malo tzn no 3-4 tys np cala konsola a preamp potrafi sam kosztowac 5-6..no chyba ze mowimy o stolach za 10 tys ale to inna bajka:) tam juz jest na pewno cyfra i nie ma problemu:)

Wiec tak to by wygladalo, musialbym sie gdzies dowiedziec moze w jakims sklepie jak to rozwiazac:) tylko ci sprzedawca maja klepki na oczach i tylko opowiadaja ze XYZ model od RME bedzie dobry ma wyjscia ADAT i mozna wyprowadzac do 32 kanalow - taaaak ale jak sie ma konsole cyfrowa:) badz tez pewni zakupi jakis konwerter AD/DA czy cos takiego..ale nie wierze ze nie ma rozwiazan pod sama surowa konsole analogowa...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kontroler MIDI - sterowanie parametrami w Fl Studio 2011/08/15 00:15 #13437

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Zawsze się możesz posłużyć czymś takim jak patchbay by oszczędzić sobie za przeproszeniem pieprzenia się z przepinaniem kabli. Kupujesz taki jeden lub dwa, ładujesz do racka, podpinasz wejścia i wyjścia... No i sobie z przodu wygodnie kablami kątowymi przełączasz :) Zakładam że gdyby się uprzeć to na inserty też by się to dało ciupać..
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kontroler MIDI - sterowanie parametrami w Fl Studio 2011/08/15 16:33 #13443

  • Mateo88
  • Mateo88 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 0
No wlasnie patchbay to dobre rozwiazanie, szczegolnie jak tak jak w moim przypadku karta jest w postaci PCI wmontowanej w komputer i na tej podlodze jest taki balagan z kabli ze to jest koszmar.. wlasciwie to patchbay + krosownica bo to chyba nie to samo..patchbay to chyba przewod ktory wyporwadza sygnal i go doprowadza gdzies tak?

Ale nadal meczy mnie ta kwestia tego interfejsu audio...ostatnio znalazlem w sieci inna karte typu Motu 2408 mk3 i jakis gosc uzywal jej z konsola analgoowa Yamaha..jakas tam..ok 24 kanalow..i czytalem ze sa jakies karty rozszerzen do tego interfejsu ale nie wiem jak to sie je..a sama karta tez daje tylk 8 wylotow..

W ogole ta moja delta zaczyna mnie denerwowac, bo duzo osob pisalo ze jest stabilna itd..a u mnie dzieje sie cos takieg od jakiegos czasu ze zmienia sie automatycznie Sample Rate np z 44.1 Khz na 48 np..i to jest zablokowane tego nie mozna zmienic..i pozniej kazdy program typu DAW czy edytor audio ktory ma ustawiony sterownik ASIO z Delty po prostu nie dziala..i musze czekac albo dokonac resetu komputera..a niby miala byc taka stabilna..takze..troche mnie to nie pokoi..

Z kolei wczoraj napisalem do takiego Niemca ktory tez ma studio takie raczej "home.." i ma ta sama konsole jaki interface uzywa i jak miksuje material..to mi odpisal (chyba nie zrozumial sedna sprawy) ze do nagrywania i miksu sluzy konsola i DAT magnetofon..ale tyle to ja wiem..tylko czym on wyprowadza te kanaly..ale trudno..jescze pobuszuje w siecie moze cos znajde;)....Bo wlasnie najlepszy bylby interfejs w postaci racku..wtedy jest mniej problemow z kablami i wszystko takie na wierzchu:) ale tez one od razu maja cene 2krotnie tak wysoka jak PCI..

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Mateo88.
Zasilane przez Forum Kunena