Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Co i do czego rodzaje dźwięków 2014/03/17 18:23 #22077

  • santrus
  • santrus Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 7
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam serdecznie.
Jestem nowicjuszem ale bardzo zafascynował mnie program Fl Studio 10. Zaopatrzyłem się juz w nexusa 2. Ale mam kilka pytań może głupich ale spróbuje:)
Doszedłem do wniosku że dźwięki lead są jakby dźwiękami przewodzącymi, natomiast co to są oraz do czego są używane takie dźwięki jak: Arpeggios, Pads, Plucked oraz co oznaczają takie skróty jak: ST WW, VO BR, SQ. Zdaję sobie sprawę że dla was jest to banał i pewnie ktoś tam mnie wyśmieje ale może ktoś się znajdzie, kto mi pomoże. Drugim pytaniem jest: W jaki sposób dopasować wokal bez zniekształceń do określonego tempa??

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez santrus. Powód: błedy

Co i do czego rodzaje dźwięków 2014/03/17 20:58 #22080

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Lead jak sama nazwa wskazuje to brzmienia przewodnie nadające się na główną melodię graną na średnim i wysokim paśmie. Arpeggios to po naszemu pasaże, są to różnej konstrukcji przejścia po składnikach akordu, mogą grać same po wciśnięciu jednej nuty jeżeli instrument ma wbudowany arpegiator lub trzeba to zrobić ręcznie. Pad to brzmienia długie i ciągnące się przez jakiś czas, moga długo narastać i opadać, mieć duży pogłos i echo, robią często za tło i wypełnienie jako warstwa pod innymi instrumentami grając pojedyncze nuty lub akordy, ale to oczywiście nie reguła. Pluck to brzmienia krótkie na wzór szarpania strun w instrumentach strunowych. FX to skrót od effect które czytane po angielsku można w ten sposób zapisać, to różnego rodzaju efekty uzupełniające. Inne skróty typu Keys, Strings, Organs czy Piano jakie spotkasz raczej są oczywiste.

Dalsze skróty o które pytasz nie mają bliższych określeń. Jeżeli instrukcja nie definiuje co to jest to prawdopodobnie to inicjały, skróty lub oznaczenia osób lub grup które wykonały dane presety. Powszechne jest zapisywanie takich inicjałów.
Za tę wiadomość podziękował(a): santrus

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co i do czego rodzaje dźwięków 2014/03/17 21:03 #22081

  • santrus
  • santrus Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 7
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dzięki wielkie:) bardzo mi rozjaśniłeś całą sprawę:) Jeszcze jedna sprawa. Spotkałem się z wieloma rodzajami basslinu. Pytanie czy owy bassline może byćrobiony w lead czy raczej traktować to jako oddzielny dźwięk?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co i do czego rodzaje dźwięków 2014/03/18 13:49 #22083

  • LocoMatt
  • LocoMatt Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Anonimowość - to mój cel, może kiedyś się pokażę
  • Posty: 340
  • Otrzymane podziękowania: 50
santrus w dzisiejszych czasach muzyka jest oparta na innowacji. Osobiście uważam że bass można równie dobrze wykorzystać jako lead o ile umiejętnie to wykorzystasz (eq (equalizing, wyrównywanie), pogłos, kompresja, granie na wyższych oktawach). Im więcej oryginalności wprowadzisz do swojego utworu, tym więcej uzyskasz "tego czegoś", tego, co sprawi że ludzie będą chcieli ciebie słuchać. Życzę miłej drogi wchodzenia w świat muzyki :)
SoundCloud czyli mój muzyczny kącik
Za tę wiadomość podziękował(a): santrus

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena