Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Odp: Jeszcze raz USB 1.1 vs USB 2.0 2012/11/14 20:53 #18162

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Dziwne rzeczy się dzieją. Jaki masz system i jak długo już stoi? Procesor jaki posiadasz to Core i5 więc posiada dwa rdzenia na czterech wątkach. Obsługa procesorów wielordzeniowych w Live powinna być włączona i działać poprawnie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Jeszcze raz USB 1.1 vs USB 2.0 2012/11/14 21:14 #18163

  • zygmunt
  • zygmunt Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 58
  • Otrzymane podziękowania: 0
Asus z win 7 x64 SP1 - mam od blisko roku (przy focusrite włączenie obsługi procesorów wielordzeniowych w Live nie powoduje problemu) .
Wracając jeszcze do porównań latencji i sterowników, to na producenckich ze scarlett 2i4 udało mi się stabilnie działać przy 5,5 ms i tak samo na mackim (5,3 ms), ale z Asio4all (na producenta mackie 9 ms).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Jeszcze raz USB 1.1 vs USB 2.0 2012/11/16 10:45 #18190

  • zygmunt
  • zygmunt Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 58
  • Otrzymane podziękowania: 0
Jest przełom w temacie . Mam coś schrzanionego z portami lub sterownikami od USB.
W moim asusie mam 2x USB 2.0 - do których wpinałem interfejsy z efektami takimi o jakich pisałem.
Mam też jeden port USB 3.0, pod którym wszystkie interfejsy działały jeszcze bardziej tragicznie niż pod USB2. Dzisiaj podłączyłem tam Mackiego i eureka - jest super . Mogę w końcu ustawić minimum lateny i bufor na 64 sample i DAWy działają z latencją 2,4ms. Przy większych projektach oczywiście bufor idzie na 128 lub 256, ale i tak jest świetnie wtedy z latencją (odpowiednio 3,9ms i 6,8 ms).
O ile z FLStudio i Reaper jest zupełnie ok, to w abletonie jest mniej stabilnie, potrafi coś zatrzeszczeć nawet przy buforze 256 (bez względu na to czy jest włączona czy wyłączona obsługa procesorów wielordzeniowych). Ale i tak jest o niebo lepiej niż było.
Co może być nie tak, że pod USB 2.0 interfejs nawet się nie odzywa przy takich ustawieniach?
Próbowałem w menadżerze urządzeń aktualizować sterowniki kontrolerów uniwersalnej magistrali szeregowej i w urządzeniach interfejsu HID, ale pisze że mam aktualne ...
Jakie i skąd brać ew. sterowniki, żeby coś poprawić, a może inne pomysły ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zasilane przez Forum Kunena