Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Laptop + Omnitronic PM-222 2011/07/25 12:40 #13108

  • greki20
  • greki20 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 0
No więc mam laptopa Samsung RC710 ze zintegrowaną kartą dźwiękową.Niedługo może zdecyduje się na kupno mixera OMNITRONIC PM-222. Mój laptop ma tylko dwa wejścia zielone i czerwone(słuchawkowe i mikrofonowe). I zastanawiam się czy dam radę go podłączyć tak aby działał. Mixer ma dwa kanały. Interesuje mnie abym mógł nadawać w radiu i przy tym trochę pogadać mikrofonem i przede wszystkim robić to za pomocą mixera czyli ściszać fader na kanale na którym leci utworek i coś gadać.

Czytałem gdzieś, że mogą być potrzebne jakieś przejściówki typu jack 3,5-2x jack 3,5 lecz nic dalej nie rozumiem. Jakby mógł ktoś wytłumaczyć czy dałoby rade podłączyć ten mixer pod ten laptop tak aby działał w 100% do nadawania w radiu i podał rodzaj i ilość kabli i jakie przejściówki które będą mi potrzebne żeby to połączyć razem. I jeszcze oświecić mnie do czego podpiąć cinche z tyłu.

Przód mixera:



Tył mixera:


Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.

Laptop + Omnitronic PM-222 2011/07/25 12:57 #13112

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Jasne, zwykłe RCA -> Jack i spokojnie podłączysz, pytanie tylko po co?

Moim zdaniem powinieneś zainwestować właśnie w interfejs audio który będzie przetwarzał dźwięk i do którego podłączysz mikrofon jak i wiele innych urządzeń. Jeżeli podłączysz mikser pod kartę z laptopa uzyskasz straszną jakość, szumy i obcięcie częstotliwości, każdy słuchacz to zauważy i w tym przypadku inwestycja w mikser będzie wyrzuceniem pieniędzy w nicość.

Muzykę będziesz puszczał z niezależnego źródła? Z tego co wiem nikt tak nie robi, wszystko dzieje się programowo i mikser do niczego Ci tutaj się nie przyda. Kolejny argument za interfejsem audio.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Laptop + Omnitronic PM-222 2011/07/25 13:07 #13113

  • greki20
  • greki20 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 0
No więc co do radia to jest radio internetowe, które ma autopilota i inne bajery i gram na nim z programu VDJ. Tylko no właśnie chciałbym już zacząć pracować na jakimś sprzęcie i chciałbym właśnie aby to był mixer audio. Tylko no że interesowałoby mnie żeby właśnie nie tracić nażadnej jakości ani nic tylko po prostu podłączyć i grać jak należy. Czyli to pogorszenie jakości dźwięku dotyczy tylko zintegrowanej karty dźwiękowej? A jakbym podłączył mixer pod komputer który ma już własną karte dźwiękową to byłby lepszy efekt?

Napisałeś że potrzebny będzie zwykły kabel jack>rca ale kanały są przecież dwa to chyba dwa takie kabelki będą potrzebne i jeszcze przejściówka mini jack-2x mini jack bo wejście jest w laptopie tylko jedno a potrzebne dwa na dwa kanały :>, prawdę mówie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Laptop + Omnitronic PM-222 2011/07/25 14:30 #13123

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Nie, kompletnie nie, przecież te wejścia są stereo więc po co kombinujesz ;).

Spróbuję wytłumaczyć najprościej jak potrafię mimo, że to wiedza elementarna.

Zacznę od wyjść. Zobacz, tak wygląda kabel RCA: pl.wikipedia.org/wiki/Cinch

Jak zauważysz właśnie takie wyjścia masz w mikserze. Podłączysz to pod każdego jacka, każdy taki kabel ma z jednej strony biały i czerwony styk cinch a z drugiej strony zwykł mały jack. Nie musisz nic rozdzielać, jacki mogą być mono jak i stereo.

Nie wiem generalnie co Ci poradzić na chęć posiadania sprzętu, ale mikser nic Ci nie da. Jak sama nazwa wskazuje jest to urządzenie miksujące do którego można podłączyć wejścia i wypuścić innym wyjściem. Nie będziesz mógł sterować niczym co się dzieje wirtualnie w komputerze, po prostu wpuścisz w komputer to co idzie z miksera. W dodatku jakość będzie słaba. Innym rozwiązaniem może być mikser na USB ale wtedy cena równa się cenie taniemu interfejsowi, który świetnie nagra Ci sygnał, obsłuży wszystko w komputerze, pozwoli podłączyć mikrofony itd. Sygnałem będziesz mógł sterować w samej aplikacji.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Laptop + Omnitronic PM-222 2011/07/25 14:46 #13124

  • greki20
  • greki20 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 0
I co do samego mixera to Ci powiem nie chce być od razu jakimś hejterem tylko po prostu wdrażać się i mieć styczność z takimi urządzeniami. Przede wszystkim można się tym pobawić bo można pogadać troszke i zmieniać tony pokrętłami a "placki" (decki czy cd playerki) kupie w późniejszym czasie jak zarobie pieniądzę .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez greki20.

Laptop + Omnitronic PM-222 2011/07/25 15:19 #13125

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Nie zrozum mnie źle, ale taki mikser z crossfaderem i EQ 3 stopniowym to żadna sztuka, opanujesz w 2 minuty i Ci się znudzi "obcowanie" z takim sprzętem bo nic z nim nie zrobisz. Nadmienię, że mikrofonu tam raczej nie podłączysz a o fantomie nie ma co wspominać, to zwykły mikser na dwa decki. Wyłącz emocje, włącz rachubę co się bardziej opłaca :). Jeżeli chcesz spróbować DJ to jak najbardziej ok, ale nie rozumiem co byś chciał z tego grać do czasu kupienia decków.

A nie, jest wejście na mica :). Nie zauważyłem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Laptop + Omnitronic PM-222 2011/07/25 15:25 #13126

  • greki20
  • greki20 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 0
Wejście na mica i na słuchawki jest z przodu. Interesuje mnie tylko żebym mógł prowadzić audycję w necie i pogadać przy tym.
No to wypowiem się konkretnie. Nie wiem do jakich wejść podpiąć te cinche i połączyć je jackiem z komputerem. Niżej zapodam schemat tak jak ja myślę, jeżeli jest zły-proszę popraw mnie.
Będzie działać tylko jeden kanał-pierwszy z takim podłączeniem jak poniżej?
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez greki20.

Laptop + Omnitronic PM-222 2011/07/25 16:25 #13130

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
No dobra, jest ok :). Zrobisz tak, podłączysz komputer pod mikser, mikrofon także i co dalej? Gdzie chcesz wyprowadzić ten sygnał dalej?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena