Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Laptop + Omnitronic PM-222 2011/07/25 16:56 #13131

  • greki20
  • greki20 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 0
słuchawki/głośniki? Tylko czy dobrze podłączyłem? Beda dzialac obydwa kanały? Czy wystarczy mi tylko jeden kanał?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Laptop + Omnitronic PM-222 2011/07/25 17:57 #13134

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
No słuchawki swoją drogą, jest wyjście na odsłuch z przodu, ale gdzie chcesz puścić ten sygnał? Na głośnikach tylko usłyszysz co leci, nie nagrasz nic nie mówiąc już od graniu audycji live. Jakie kanały masz na myśli?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Laptop + Omnitronic PM-222 2011/07/25 18:49 #13138

  • greki20
  • greki20 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 0
Powoli. Czemu nie będę mógł grać live?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Laptop + Omnitronic PM-222 2011/07/25 20:31 #13145

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
No właśnie ja też nie rozumiem o co teraz może chodzić. Masz podłączone tylko jak powiedziałem wcześniej po nic to nie da bo sygnałem nie wrócisz z powrotem do tego komputera.

Wyjaśnię może jak to powinno być zrobione.

Zagadnienie jest proste - wszystko dzieje się softwarowo. Muzyka jest puszczana na komputerze z czego jest transmitowana w eter. Jeżeli aktualnie sterujesz muzyką myszką w VDJ w takim razie potrzebowałbyś sterownika MIDI który będzie przypisany do każdej potrzebnej kontrolki. Wtedy mógłbyś kontrolować to co dzieje się na ekranie - ściszać, dawać głośniej, przełączać utwory.

www.djshop.pl/i4181,hercules,hercules-dj-control-mp3-e2.html

Druga rzecz jakiej potrzebujesz to mikrofon do którego można trochę ponawijać, halo halo Janku :D. No i jak wiadomo bezpośrednio nie podłączysz mikrofonu. Teraz zależy ile chcesz wydać na takiego mica? Opcje są dwie - dynamiczny (tani, typowy estradowy, daje rade do takich zastosowań) lub pojemnościowy (typowy studyjny, wysoka jakość ale zbiera wszystko dookoła). Dynamika kupisz nawet do 100zł i podłączysz do każdego przedwzmacniacza (bezpośrednio nie da rady chyba, że znajdziesz specjalne pod mini jacka). Pojemnościówka to większy wydatek z rzędu 300zł-400zł i potrzebny będzie wzmacniacz z zasilaniem fantomowym.

Aby podłączyć taki mikrofon możesz kupić przedwzmacniacz, ale nic nie polecę, bo nie szukałem nigdy. Minusem będzie to, że musisz wyprowadzić go na wejście zintegrowanej karty dźwiękowej i jakość będzie osłabiona mocno. Trochę droższym rozwiązaniem ale za to bardziej kompleksowym będzie interfejs audio czyli po prostu taka jakby karta dźwiękowa (pod USB jeżeli korzystasz z laptopa) pod którą podepniesz wszystko i obsłużysz całe radio, nagrasz audycję itd.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..
  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena