Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Wpływ miksera na jakość nagrania 2012/09/09 16:39 #17231

  • hiphop14
  • hiphop14 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Złoty forumowicz
  • Złoty forumowicz
  • Posty: 176
  • Otrzymane podziękowania: 1
Mam ogólne pytanie, czy mikser wpływa na jakość nagrania? Przykładowo jakbym podpiął ten sam mikrofon pod mixer za 200 zl a pod mixer za 1000zl?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wpływ miksera na jakość nagrania 2012/09/09 17:13 #17232

  • LocoMatt
  • LocoMatt Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Anonimowość - to mój cel, może kiedyś się pokażę
  • Posty: 340
  • Otrzymane podziękowania: 50
Mixer jak mixer pewnie różnice jakąś da ale ważniejszy jest mikrofon i oprogramowania jakim będziesz nagrywał.
SoundCloud czyli mój muzyczny kącik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wpływ miksera na jakość nagrania 2012/09/09 18:32 #17235

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Ważna jest również długość używanych kabli, im krótsze nim tym lepsze.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.

Odp: Wpływ miksera na jakość nagrania 2012/09/09 18:44 #17237

  • LocoMatt
  • LocoMatt Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Anonimowość - to mój cel, może kiedyś się pokażę
  • Posty: 340
  • Otrzymane podziękowania: 50
To też prawda i też zależy jakie to kable.
@up
Nie nim tylko tym :)
SoundCloud czyli mój muzyczny kącik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wpływ miksera na jakość nagrania 2012/09/10 09:37 #17244

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
W świecie sprzętowym KAŻDY element podlega prawom jakości. Podkreślam, bo to ważne. Więc ostatecznie to jaka będzie jakość na końcu wyznacza najsłabszy element w ciągu sygnałowym który podepniesz. Tanie miksery są szczególnie na to narażone - przedwzmacniacze mikrofonowe nie są najwyższej jakości, a same jako sprzęt analogowy posiadają swoje szumy na wyjściu. Tracisz podwójnie, bo nie dość że materiał z mikrofonu jest słabszej jakości co może blokować możliwości mikrofonu to jeszcze na wyjściu masz dodatkowe szumy jako całość. Jeżeli podepniesz pod to dobry mikrofon, a potem mikser pod dobry interfejs to jakość zepsuje Ci właśnie ten mikser. W drugą stronę także, świetny mikser oraz mikrofon może zepsuć słaby interfejs albo zintegrowana karta dźwiękowa. Jednak to chyba oczywiste :).

Im mniej i prościej tym lepiej - jeżeli wiele nie potrzebujesz to podepnij wszystko pod dobry interfejs audio i to wystarczy. Mikrofony będą w jednym miejscu, kontrola głośności monitorów także, wyjście słuchawkowe też powinno być. Zapinanie słabych mikserów pogorszy jakość.

Pozostaje oczywiście pytanie czy mikser z kilkoma wejściami z najniższej półki jest gorszy od tego za ponad tysiąc z tej samej serii. Trzeba by spojrzeć na parametry, jednak cena wzrasta bo znajduje się tam większa ilość elementów, nie znaczy to, że są one lepsze. Dlatego moim zdaniem, nauczony doświadczeniami znajomych, ten za 200zł jak i ten za 1000zł mogą być takiej samej, słabej jakości jeżeli są tej samej firmy i tej samej serii. Trzeba uważać po prostu i sprawdzać parametry.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Odp: Wpływ miksera na jakość nagrania 2012/09/10 10:22 #17248

  • hiphop14
  • hiphop14 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Złoty forumowicz
  • Złoty forumowicz
  • Posty: 176
  • Otrzymane podziękowania: 1
Dzięki wszystkim za odpowiedzi :D bo mam pewien problem, chce mi sie bardzo cokolwiek ponagrywac, nie mowie juz o nagrywaniu ale pocwiczyc troche nad wokalem, a narazie nie posiadam pieniedzy, czy na start wystarczy takie najtansze cos? www.djshop.pl/k15,naglosnienie/i1655,beh...-micromix-mx400.html

Po czasie kupilbym sobie cos " lepszego ", nie mowie ze dobrego bo wiem ze za takie ceny nic az tak dobrego kupic sie nie da :) mam mikrofon Begringer c 3 i planuje pozniej kupic mixer takze z behringera np taki www.djshop.pl/k15,naglosnienie/i2721,beh...inger-xenyx-802.html.

Duza jest roznica pomiedzy tymi mixerami?
Wiem że ceny moga was bawic no ale niestety narazie nie mam innego wyboru :D
Pozdrawiam :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wpływ miksera na jakość nagrania 2012/09/10 10:27 #17249

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Dobra, ale po co Ci mikser, powiedz? Mikserem przecież nic nie nagrasz tylko wyprowadzisz sygnał wejściowy zmiksowany w jedno wyjście. które pewnie podepniesz pod zwykłą kartę dźwiękową komputera. I co to da? Nic, dalej tam sama jakość, tylko gorsza bo kupisz najtańszy mikser. Jeżeli chcesz nagrywać zadbaj o interfejs audio który pozwoli Ci na dobrą komunikację z komputerem i wprowadzi sygnał audio w dobrej jakości bezpośrednio.

Swoją drogą ten mikser nawet nie ma przedwzmacniaczy mikrofonowych więc ponawiam pytanie, po co by Ci to było?
Za tę wiadomość podziękował(a): hiphop14

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Odp: Wpływ miksera na jakość nagrania 2012/09/10 10:52 #17253

  • hiphop14
  • hiphop14 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Złoty forumowicz
  • Złoty forumowicz
  • Posty: 176
  • Otrzymane podziękowania: 1
Aha, myślałem że to właśnie mikser jest od tego, aby wprowadzać dźwięk z mikrofonu do komputera :) jaki interfejs do 200-300 zł możesz polecić? Dobrze że założyłem temat, bo bym dokonał złego zakupu :))

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena