Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Odp: Wpływ miksera na jakość nagrania 2012/09/10 11:59 #17254

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Żeby wprowadzić sygnał do komputera trzeba mieć jakiś interfejs audio. Coś co będzie zamieniać sygnał analogowy na cyfrowy i wprowadzać do komputera. Mikser który ma wyjście analogowe trzeba dalej podłączyć pod inne wejście liniowe które taką konwersję przeprowadza, w Twoim przypadku pewnie wejście do karty dźwiękowej.

Trzeba więc coś co będzie współpracować z komputerem. Zazwyczaj są to urządzenia na USB, interfejsu audio, recordery jakieś czy nawet miksery. Spokojnie można dzisiaj kupić interfejsy które mają wszystko w jednym. Trzeba jednak uważać, żeby nie kupić czegoś innego jak tutaj ostatnio był temat z Maya 44 USB. Interfejs ten ma same wejścia analogowe RCA i żadnych przedwzmacniaczy. Dobry pewnie jest, ale co z tego skoro przedwzmacniacze trzeba używać osobno. Żeby coś na tym nagrywać trzeba by jeszcze dokupić mikser albo sam przedwzmacniacz mikrofonowy i dopiero takie coś pod to podłączyć.

Przechodząc jednak do rzeczy. Najtańszy interfejs który jest coś wart i posiada takie przedwzmacniacze to wydatek około 600zł. Rozejrzyj się za sprzętem firm PreSonus czy Focusrite. M-Audio jest trochę niższej półki, ale też można by spróbować, około 450zł. Koniecznie jednak model z przedwzmacniaczami mikrofonowymi i zasilaniem fantom (XLR/TRS wejścia, osobne albo takie ładne combo). Inaczej tego Behringera nie użyjesz. Musisz mieć zasilanie Fantom +48V. Wystrzegaj się sprzętu E-MU, interfejs ten ma naciągane parametry, a nie posiada zasilania fantom, mikrofonu pojemnościowego pod to nie podepniesz, czyli Twojego. Bez tego kupisz po prostu drugą kartę dźwiękową jaką masz w kompie bez wzmacniaczy i sprzętowego podbicia ;).

Przeglądając ofertę tanich mikserów z USB jednak widzę, że to nie zadziała. Tanie Behringery na USB nie posiadają zasilania Fantom więc w Twoim przypadku stają się bezużyteczne. Te które to posiadają podchodzą już pod cenę interfejsu audio.

Wiec koło się zatacza na początek. Wiem, że pewnie nie takich przedziałów cenowych się spodziewałeś, ale to tak właśnie jest w tej branży i z tymi mikrofonami pojemnościowymi ;). Każdy element jest potrzebny i kasa idzie jak woda.
Za tę wiadomość podziękował(a): hiphop14

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wpływ miksera na jakość nagrania 2012/09/10 12:36 #17257

  • hiphop14
  • hiphop14 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Złoty forumowicz
  • Złoty forumowicz
  • Posty: 176
  • Otrzymane podziękowania: 1
Aha teraz rozumiem, może nie wszystko ale wiem na czym rzecz polega. Trudno nikt nie powiedział że na starcie bedzie wszystko ładnie pieknie :D a możesz mi polecić link do jakiegoś konkretnego modelu? Który pozwoli mi nagrać w Fl Studio z Behringera? Byłbym bardzo wdzięczny ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wpływ miksera na jakość nagrania 2012/09/10 13:54 #17258

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Możesz się rozglądać za takimi modelami jak Mackie Onyx Blackjack, Focusrite Scarlett 2i2, PreSonus AudioBox USB, Focusrite Saffire 6 USB, AKAI EIE.

Po najmniejszej linii oporu żeby było jak najtaniej to można spróbować M-Audio Fast Track II USB, ale jak wspomniałem, nie zawsze warto oszczędzać, bo często dwa razy się traci (koszt lepszego sprzętu + koszt taniego który był słaby).
Za tę wiadomość podziękował(a): hiphop14

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wpływ miksera na jakość nagrania 2012/09/11 10:48 #17260

  • hiphop14
  • hiphop14 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Złoty forumowicz
  • Złoty forumowicz
  • Posty: 176
  • Otrzymane podziękowania: 1
Dzięki wielkie, już zaczynam zbierać :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena