Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Odp: Reason 6 - czyli czym być może zaskoczy nas Propellerhead 2011/07/14 15:52 #12962

  • K4mi1o0tr11
  • K4mi1o0tr11 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 1
Śmieszą mnie trochę opinie na temat Reasona wyrażane przez ludzi, którzy najprawdopodobniej nawet tego softu nie używali. Moim zdaniem Reason nie potrzebuje VST. Mówienie że użytkownicy Reasona nie mają możliwości zasmakować brzmień VST jest śmieszne. Praktycznie wszystko co jest możliwe w VST jest też możliwe w Reasonie, tylko FM (frequency modulation) brzmi wszędzie jakoś inaczej. Jest taki facet... zapomniałem nazwiska, który używając tylko Reasona tworzy reprodukcje różnych utworów, głównie hitów lat 80, brzmią one tak realistycznie że boty na YouTube identyfikują je jako oryginały. Tak samo twierdzę że nie potrzebuje audio, ten program nigdy nie był przeznaczony do tego by mieć audio, Reason to instrument nie DAW. Jak ktoś chciał pracować z Reasonem i Audio to dawał go przez ReWire, i tak nawet teraz gdy reason już ma tą funkcję nadal będzie używany przez ReWire, więc pytam po co ? Mówicie że Reason za drogi.... są ludzie którzy mówią że takie pieniądze jak za Reasona 5 dali by za samego thora. Radzę spróbować Reasona. Program jest prosty w obsłudze i jest on praktycznie stworzony do eksperymentów, trzeba tylko odrobiny wyobraźni.

tutaj 3 utwory demonstracyjne od ReFilla stworzone tylko Thorem: accelermedia.com/content/auditory-vortex-thor-refill-vol-1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Reason 6 - czyli czym być może zaskoczy nas Propellerhead 2011/07/14 19:14 #12964

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Mnie właśnie nie śmieszą, bo DAW powinien być wszechstronny, a jak sam napisałeś to nie zasługuje na miano DAWa ale bogatego instrumentu. Instrumentu elektronicznego, na którym nie można nawet nic akustycznie nagrać. Jeżeli będę chciał stację syntezatorów i efektów to zainwestuję w Reactora od NI w którym można budować własne maszyny ;). Ni o oczywiście podepnę to wszędzie pod VSTi, AU, DXi itd.

Kwestia tego typu, że inne prawdziwe DAWy mogą być wszechstronne i zrobisz na nich każda muzykę, na Reasonie już nie, tylko dla pasjonatów wszelakiej elektroniki.

Brzmienie VSTi to nie tylko syntezatory - to potężne samplery przy pomocy których dzisiaj powstaje 90% ścieżek dźwiękowych do filmów i gier. Zrobisz to na Reasonie? Jeżeli tak to chętnie zainwestuję. Jednak testowałem i nie widziałem nigdzie takiej możliwości. Na pudełku EWQL jest wymieniona lista kompatybilności, jest tam praktycznie wszystko, nawet FL Studio, ale Reasona już nie. Pomijam to, że na FL Studio ciężko komponować w MIDI, ale jest taka możliwość.

Nie ma co tutaj się oburzać albo bawić się w fanboya, tylko pogonić twórców aby w końcu rozwinęli program. Godząc się na takie coś, godzicie się na niższą jakość i propellerheads z tym nic nie zrobią bo kasa dalej wpływa do ich kieszeni. Jeżeli mielibyście możliwość zachowania takiego samego programu z obsługą zewnętrznych instrumentów i bez to co było by lepsze? To oczywiste. Tylko cała budowa programu jak i interfejsu nie pozwalała by na takie coś, więc po co się męczyć. Podobną ścieżką widać idą ludzie z Image-Line. Oj, będzie przetasowanie za jakiś czas jeżeli nikt nic nie zrobi z tym.

Od niedawna korzystam także z REAPERa, DAW który posiada ogromne możliwości i jest "Czysty", bez dostarczonych jakichkolwiek narzędzi. No jest tam jakiś EQ od niedawna i parę innych efektów. Aplikacja ta bije na głowę wszystko co do tej pory widziałem. No i jak to możliwe skoro nic nie ma? No właśnie dlatego, że można korzystać z czego się chce od MIDI po audio, nawet video można zsynchronizować. Dla niektórych być może to nie do pomyślenia jak coś co jest puste może być lepsze od programu za 1000zł, ale prawda jest taka, że wolność jest bezcenna pod każdym względem.

Zbierając to wszystko do kupy kupując Reasona przepłaca się, bo za podobną lub niższą cenę można mieć to samo tylko lepiej, z większą liczbą możliwości. Niestety jest tak, że jeden lubi owoca, drugi lubi thora, trzeci cubase to jest "pro", a czwarty ma to gdzieś i po prostu robi muzykę korzystając z tego co daje najwięcej możliwości ;).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Odp: Reason 6 - czyli czym być może zaskoczy nas Propellerhead 2011/07/14 19:47 #12967

  • K4mi1o0tr11
  • K4mi1o0tr11 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 1
NNXT ? (może to nie wiele ale... muzyka do The SIMS była robiona w Reasonie, Ludzie na forum reasonstation robili reprodukcje dzwięków rozkładających się transformersów i intro THX) Poza tym ja jestem zdania ze nie soft robi muzykę,tylko użytkownik softu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez K4mi1o0tr11.

Odp: Reason 6 - czyli czym być może zaskoczy nas Propellerhead 2011/07/14 20:08 #12968

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Jakie formaty obsługuje ten sampler? Na stronie nie ma specyfikacji, a chwalą się tylko archaicznym SF2. Mam dużą bibliotekę orkiestrową w formacie VSTi, AU, DXi czy nawet RTAS, jak podłączę to pod Reasona? Dodatkowo jest trochę instrumentów formatu natywnego Kontaktu, obsługuje to NNXT? Różnica jest taka, że ktoś tam wyjątkowo coś zrobił na Reasonie, a cała reszta robi wszystko na innych aplikacjach, bo tak jak mówisz muzykę tworzą ludzie więc nie mogą być ograniczani przez narzędzia ;).

Potrzebuję zaaranżować trailer, podstawa to smyczki i bębny wysokiej jakości to załączam dowolną aplikację DAW, uruchamiam narzędzia jakie w danej chwili potrzebuję i po prostu pracuję. Co muszę zrobić na Reasonie aby osiągnąć podobny efekt? Które z dobrych bibliotek mogę uruchomić pod Reasonem?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Reason 6 - czyli czym być może zaskoczy nas Propellerhead 2011/07/14 20:45 #12969

  • K4mi1o0tr11
  • K4mi1o0tr11 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 1




Zrobione tylko przu użyciu oryginalnego soundbanku.
Poza tym jest wiele refilli orkiestrowych do reasona.
NNXT obsługuje: WAV, aiff, rx2, soundfont. (bo jakby nie patrzeć reason to program zamknięty)

Tak na marginesie... Społeczności reasonowej nie da się przekonać do innego softu, to tak jak z przeglądarką Opera. My poprostu ..."kochamy" nasz soft ;)

Reason to instrument jak juz pisałem i zresztą się ze mną zgodziłeś... nie jest przeznaczony do robienia muzyki filmowej itp. Głównie używany do Trance'u, House'u, Electro, Dubstep'u, Hip-Hop'u. Do tego nadaje się świetnie !

"bo tak jak mówisz muzykę tworzą ludzie więc nie mogą być ograniczani przez narzędzia ;)." - jeżeli ktoś czuje się ograniczony przez soft to chyba powinien soft zmienić.

Znajdź mi DAW i dobre vst które nie będzie żarło procesora jak potwór i żebym mógł być w stanie pisać skomplikowane utwory na laptopie będąc np. w pociągu czy w samolocie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Reason 6 - czyli czym być może zaskoczy nas Propellerhead 2011/07/14 21:03 #12970

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
REAPER - najlżejszy program jaki widziałem :).

No i właśnie o to chodzi, że każdy korzysta z tego co mu wychodzi najlepiej z tego względu Reason nie jest dla mnie jak i dla wielu osób i nie dam się przekonać, dziwię się, że fani odbijają oczywiste argumenty ;). Jak ktoś chce to niech korzysta, ale bez takich twierdzeń, że Reason potrafi wszystko, bo dzięki jego konstrukcji jest mocno właśnie ograniczony, jeżeli nie najbardziej.

Niestety, ale słabe te brzmienia orkiestrowe, trochę poniżej poziomu GPO i Miroslav Orchestra. Mało realistycznych sampli, dużo post obróbki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Odp: Reason 6 - czyli czym być może zaskoczy nas Propellerhead 2011/07/14 21:16 #12971

  • K4mi1o0tr11
  • K4mi1o0tr11 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 1
REASON POTRAFI WSZYSTKO - tylko wymaga to więcej pracy niż przy normalnym DAW'ie
Nie ważne jaki program ważne jaki muzyk który go używa.


Ale wiadomo Haters gonna hate.

I nie powiedziałeś mi czy jest jakiś DAW i dobre VST które nie zżera procesora. O i jeszcze jedno żeby było to stabilne nie tak jak FL czy ableton ( ableton jak się zwiesi to po restarcie przynajmniej daje mi backup, ale FL jakoś nie bardzo )

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Reason 6 - czyli czym być może zaskoczy nas Propellerhead 2011/07/14 21:24 #12972

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193

K4mi1o0tr11 napisał: ableton jak się zwiesi to po restarcie przynajmniej daje mi backup, ale FL jakoś nie bardzo


Zależy o jakiej wersji mówimy, w Fl Studio 10 mamy opcję Autosave, która automatycznie wykonuje backap projektu nawet co 5 minut (w zależności od ustawień).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zasilane przez Forum Kunena