Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Odp: Reason 6 - czyli czym być może zaskoczy nas Propellerhead 2012/06/11 17:36 #16372

  • darson
  • darson Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 435
  • Otrzymane podziękowania: 11
Czyli możemy się spodziewać "rackowych" wersji rozszerzeń pluginów wcześniej dla Reason'a niedostępnych. Faktycznie bardzo logiczny krok naprzód dla tej aplikacji. Wielki plus dla Propellerhead za to, że realizują to, o co użytkownicy prosili tyle lat.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Reason 6 - czyli czym być może zaskoczy nas Propellerhead 2012/06/11 18:03 #16373

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193

darson napisał: Czyli możemy się spodziewać "rackowych" wersji rozszerzeń pluginów wcześniej dla Reason'a niedostępnych. Faktycznie bardzo logiczny krok naprzód dla tej aplikacji. Wielki plus dla Propellerhead za to, że realizują to, o co użytkownicy prosili tyle lat.


W mojej ocenie na takie pytanie jedynie producent zna odpowiedź.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Reason 6 - czyli czym być może zaskoczy nas Propellerhead 2012/06/12 17:14 #16384

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193

Pietia napisał:

darson napisał: Czyli możemy się spodziewać "rackowych" wersji rozszerzeń pluginów wcześniej dla Reason'a niedostępnych. Faktycznie bardzo logiczny krok naprzód dla tej aplikacji. Wielki plus dla Propellerhead za to, że realizują to, o co użytkownicy prosili tyle lat.


W mojej ocenie na takie pytanie jedynie producent zna odpowiedź.


Jednak możemy się spodziewać. Pierwsza propozycja płynie od firmy AudioRealism, która już teraz zapowiedziała udostępnienie rozszerzenia ABL2 w postaci Raka przeznaczonego dla Reasona 6.5. Aplikację cechować będzie ten sam moduł 303 na bazie którego zbudowano wtyczkę ABL2 jednakże bez step sequencera. Aplikacja bez problemowo będzie współdziałać z wbudowanym w Reasona sekwencerem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Reason 6 - czyli czym być może zaskoczy nas Propellerhead 2012/06/14 14:28 #16396

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
No i mamy na rynku Reasona 6.5 - w telegraficznym skrócie można powiedzieć że Reason powoli otwiera się na aplikacja producentów trzecich:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Reason 6 - czyli czym być może zaskoczy nas Propellerhead 2012/06/14 14:39 #16397

  • MadDziadPL
  • MadDziadPL Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
  • Posty: 658
  • Otrzymane podziękowania: 61
Fajnie,ale uważam że Reason jest specyficzną platformą DAW i ciężko będzie mu zdobyć "nowych" klientów.Raczej "stali" użytkownicy będą w niebowzięci" ponieważ dla mnie kilka racków cuda nie czyni,mimo że "wypaśne" firmy z branży wyprodukowały cosik pod Reasona.Za dużo fajnych wtyk mam w zbiorach w standardzie Vst,Vsti,więc szkoda by było stracić takie zasoby;)Ot ciekawostka dla userów tego programu:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Reason 6 - czyli czym być może zaskoczy nas Propellerhead 2012/06/14 16:06 #16398

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Ciekawe jest to, że te narzędzia dla Reasona nie są kolejną kopią tych już istniejących na VSTi ale są napisane zupełnie od nowa. FX już pokazał swoje dzieło, czekam co U-HE zaprezentuje :). Dla mnie to oznacza tyle, że przestane postrzegać ten program jako "całe studio" w postaci DAW, a będę widział to jako "szafę rackową" na narzędzia podpinaną poprzez Rewire do prawdziwego, innego DAW ;). Kwestia tylko Cena/Jakość/Użyteczność - taniej wychodzi kupić kilka dobrych wtyk na VSTi niż dokupować ciągle nowe, no i sam host w postaci Reasona.

EDIT: Dobra, po bliższej analizie zmieniłem zdanie. Użytkownicy Reasona w formacie Re dostają za €25 w gorszej szacie graficznej coś co na VSTi jest w dystrybucji za darmo.

shop.propellerheads.se/product/roughrider/
www.audiodamage.com/downloads/product.php?pid=ADF002

Przy okazji polecam, świetny kompresor do kształtowania brzmień perkusyjnych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Odp: Reason 6 - czyli czym być może zaskoczy nas Propellerhead 2012/07/24 14:06 #16795

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Oferta pluginów dla Reasona v6 stale się rozrasta. Tym razem swoje trzy grosze „wtrąca” GForce Software prezentując Re-Tron, w wersji Rack Extension.
Aktualnie plugin dostępny jest w promocyjnej cenie €59/$75.

Re-Tron oparty został na M-Tron Pro i dostępny jest z kilkoma bankami brzmień nigdy wcześniej nieoferowanymi (czy będącymi w sprzedaży). Dla zachowania wierności producent pozostał przy ograniczeniu polegającym zastosowaniu jedynie 35 8-sekundowych nut.

Z poziomu Re-Tron uzyskujemy bezpośredni dostęp do 25 banków typu Premium pochodzących od producenta British Mellotron
Lista 25 banków brzmień: Cello, Choir (8 Voice Mixed), Church Organ, Clarinet, Combined Choir, Electric Guitar, Female Choir, Flute, French Horn, GC3 Brass, Glock & Bells, Lowrey & Leslie, M300B Violins, M400 Vibes, Male Choir, Mandolin, Miller Brass, Orchestra, Piano, Pump Organ, Tenor Sax, Trumpet, Violins, Wineglass, Woodwind.

Prezentacja możliwości M-trona



Źródło: GForce Software

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Mnie już zaskoczył ;-) 2012/08/19 19:05 #17020

  • Piotr K
  • Piotr K Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 103
  • Otrzymane podziękowania: 3
WITAM!
Ufff znów się udało zalogować po tygodniu niepowodzeń... Dlatego nie gniewajcie się że pomarudze.

Chciałbym odkurzyć dyskusję o Reasonie, gdyż właśnie nabyłem to coś.
Jestem O S I K A N Y ;-) z radości oczywiście...
Już nawet wrzuciłem pierwszą nieudolną produkcję w dziale temu poświęconym...

Ale w czym rzecz, kolega NEX tam słusznie zauważył że do Reasona trzeba/można dokupić
przeróżne dodatki - a jak się okazuje niektóre z nich są dostępne za darmo dla normalnego VST!
I to jest zdecydowane chamstwo ;-) Ale popatrzmy inaczej na sprawę!

Za tysiąc złotych otrzymujemy kompletny DAW i pakę syntezatorów/wtyczek samplerów sampli
i efektów... Wraz z paczką gotowych brzmień - otrzymujemy WĘDKĘ! Nie wolno więc narzekać
że każdy kto ma REASONA będzie brzmiał tak samo! To jest tylko kwestia własnej inwencji
i mozliwości. Nikt nie każe nam korzystać z barw gotowych. Mamy pełną wolność tworzenia
własnych również z pomocą samplerów!
Platforma jest zamknięta na VST! To fakt! Ale jest otwarta w drugą stronę!
Można ją doczepić do każdego innego DAW i korzystać z pełnej palety jej możliwości - brzmień
syntezy itp..... (co zauważył NEX słusznie) A jak ktos ma ulubioną barwę z tradycyjnego VST to może
ją sobie nagrać do WAVe i wkleić jako track do Reasona... A tak juz normalnie obrabiać efektowo itp...
Powiedzcie mi kto wam za takie pieniądze da taki poteżny syntezator/sampler????

Nie możemy porównywac Reasona z samodzielnymi synthami bo nie ma tu żadnego porównania.
Oczywiście pojedyncze syntezatory VST są potężne i piękne każdy na swój sposób. Ale są one
tylko fragmencikami z mozaiki jaką jest Reason.

No dość nudzenia, nie piszę tego bo mi producent zapłacił tylko naprawdę po paru godzinach
zabawy naprawdę wiem że to nie są wyrzucone pieniądze... I wiem że nie pojąłem na razie
1% tego jak obsługiwać ten program ale to co już z niego mi wychodzi jest dla mnie
potwierdzeniem że warto ;-) Oczywiście wszystko co piszę to tylko moje wnioski i wiem
że nie każdy z nimi się zgodzi ! Ale reasumując polecam ten program każdemu kto lubi zabawę
w robienie muzyki...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zasilane przez Forum Kunena