Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Odp: Tworzenie muzyki a prasa specjalistyczna 2012/03/09 11:22 #15523

  • konrad.sound
  • konrad.sound Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 13
  • Otrzymane podziękowania: 0
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Tworzenie muzyki a prasa specjalistyczna 2012/03/09 13:19 #15524

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Dzięki za informacje, miło, że już jest. Tydzień temu była reklama w EiS, że "już w kioskach" a nigdzie nic nie było, trochę za wczas reklamę dali.

Po spisie treści trochę się zawiodłem. Być może oczekiwałem jakichś magicznych porad i czegoś o czym jeszcze nie wiem, ale widzę, że tutaj same powtórki są - Kreatywne stosowanie efektów, Bas to podstawa, Perfekcyjne brzmienie basu, Jeszcze głośniej, 101 praktycznych porad (które nie jest pogrubione nie wiadomo czemu) - o tym czytałem przez ostatnie kilka dni w numerach z przed paru miesięcy, widocznie będą to same przedruki, po reszcie nie wiem czego się spodziewać ale pewnie podobnie.

Sekrety realizatorów to też przedruki, w dodatku kompletnie nie przydatne, testy też nie wiem po co, wystarczyły by opisy narzędzi przydatnych do miksu, a nie pełnoprawne recenzje.

Prawdę mówiąc interesuje mnie tylko jeden artykuł którego nie kojarzę (przegapiłem jakiś numer?), ale wierzę, że chociaż on jest napisany od nowa. Pytanie czy warto płacić 26zł za te same programy na płycie, te same sample, te same teksty 2x tylko dla jednego artykułu ;)? Miała być forma bookzinu czyli książki w formie czasopisma, oj słabo im to idzie. Dobrze, że istnieją Empiki...

Sami powiedzcie jak tu ma być dobrze jak wszystko to samo, jak im się nie chce, zarobili by za dobrą robotę i może mieliby na inne inwestycje, a tak kupią tylko osoby nie kupujące EiS na co dzień :(.


Inny temat:

Patrze na najnowszy numer zwykłej EiS, a teraz na TO . Niesamowite :).

Obstawiamy która okładka będzie następna w EiS na kwiecień? Był dybstep, teraz d'n'b to może ta najnowsza z Hip Hopem teraz i oczywiście przedruki głównego tematu :).

Z pełnych wersji był już DrumixCM więc teraz pora na Diversion FX CM albo Amplifikation CM.

Nie twierdzę, że to źle, bo w końcu Computer Music jest dosyć drogie w sprowadzeniu na polski rynek, w dodatku po angielsku co dla niektórych jest barierą językową, ale bajer polega na tym, że dużo artykułów jest zamieszczanych za darmo.

Przykład? W nowym numerze:

"Jak się robi ten dźwięk - Michael Jackson, Thriller - Postawiliśmy sobie ambitny cel odtworzenia rytmu granego w słynnym utworze Thriller, wykorzystując do tego program Logic oraz kilka wtyczek"

Jasne, MY... TUTAJ macie link do tutoriala i tego samego filmu który znajduje się na płycie. Brak tylko polskich napisów. I tak wiele innych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Odp: Tworzenie muzyki a prasa specjalistyczna 2012/03/12 21:28 #15580

  • Ahremov
  • Ahremov Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • W muzyce wszystko jest mozliwe (Novation)
  • Posty: 542
  • Otrzymane podziękowania: 17
He he.Hip Hop byl ,ale pare porad co do tanich majkow i obrobki wokalu rapera.

MY...zenada.Ale by przetlumaczyc reszte filmikow to juz sie k...urde blaszka nie trudzili co???
Omijajac temat tej pakamery czy "studia"jak to tam nazwali :) .Tej z wywiadow naturalnie.
Omijajac rowniez temat plyty 7,5 GB,u nas 4,2GB w tym polowa filmy.

Eh Future Music...mnostwo aspektow technicznych...interwiew with...
Brakuje pisemka dla bardziej zaawansowanych.Zostaje miec nadzieje ze w koncu do tego dobrniemy.
Nadzieja...
Wlasnie zakupilem od "mlodego w czarnym dresie" nowy numer Computer Music z EMPIKu za pol ceny.Obiecal ze zalatwi w pol godziny i zalatwil :)

Japierpapier!Zamowilem prenumerate u chlopaka.
Zamieszczam link do ostatnich numerow w PDF tj.Future Music - luty,marzec.Computer Music - marzec.

dl.dropbox.com/u/65701363/FUTURE.7z

Prosze porownajcie te wysmienite pisma z nasza lajza...

Do tych wspanialomyslnych hien i sępow ktore obdarly nas z wiekszosci miodu:
Najlepiej k...wykupcie wszystkie licencje firmom,ktore nie sa takim molochem i nie stac ich by stawic wam czola finansowo.Za to chca robic cos z pasja i dac ludziom cos porzadnego a nie ochlapy!!!Niedlugo zrobicie w tym swoim straganie nawet kącik z golymi babami!!! Albo moze polityczny?:)


Wlasnie ide sobie odbyt podetrzec Estrada i chocby dyche dawali za jeden numer to nie spojrze na regal z tą...eh...

Pzdr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Tworzenie muzyki a prasa specjalistyczna 2012/03/14 22:26 #15634

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
W najnowszym numerze CD-Action jest artykuł o "tworzeniu muzyki do gier komputerowych". Nie zamierzam go nabywać tylko po to żeby zaspokoić ciekawość :P. A tak poważnie, tutaj możecie podejrzeć w nędznej rozdzielczości:

www.cdaction.pl/magazyn/numer-124-1.html

Posiada ktoś ten numer? Z tego co widać jest tam o VSTi, a na obrazku screen z REAPER 4 więc nie jest tak amatorsko jak się spodziewałem po piśmie z zupełnie innej branży (zainstaluj se programa efel studio, klik klik i jesteś wielkim kompozytorem drogi graczu, nic tylko wydawać już :))

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Odp: Tworzenie muzyki a prasa specjalistyczna 2012/04/10 08:54 #15895

  • konrad.sound
  • konrad.sound Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 13
  • Otrzymane podziękowania: 0
parę ostatnich archiwalnych numerów Future Music PL (w tym pierwszy wydany 1/1008) można kupić w symbolicznej cenie na Allegro , od maja już nie będą dostępne.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.

Odp: Tworzenie muzyki a prasa specjalistyczna 2012/05/14 18:09 #16137

  • Neutron5
  • Neutron5 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 133
  • Otrzymane podziękowania: 4
Tak zastanamwiam sie co w tej chwili jest lepsze ...Beat czy Cm jezeli chodzi o dołaczony soft - Tak po analizie dotachczasowych wydań to jeżeli chodzi o synthy to Beat jednak zyskuje Firebirdem i Nuclearem . Dune i z3ka były w obu magach. Z cm liczy sie zebra cm i genesis. Ponadto sporo sotu djskiego jest na
beacie. Można płacić paypalem a w cm chyba nie. Na ten moment lepszy według mnie jest Beat.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Tworzenie muzyki a prasa specjalistyczna 2012/05/14 20:52 #16139

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Niestety Beat jest po niemiecku a CM w uniwersalnym angielskim, różnica nie do pobicia :O. Soft jednak daje rade, w nowym numerze jest/będzie FX Geist Lite, następca GURU, automat perkusjny, jeżeli nie będzie mocno okrojony to wtyczka miażdży,

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: O:Tworzenie muzyki a prasa specjalistyczna 2012/07/26 19:03 #16805

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Do sprzedaży trafił kolejny trzeci już numer cyklu Estrada i Studio Plus . Ten w całości poświęcony został monitorom studyjnym. Numer do zakupienia w co lepszych salonach z prasą.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zasilane przez Forum Kunena