Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Gusta muzyczne 2009/01/15 23:58 #2720

  • psysutra
  • psysutra Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Oczywiste jest, że lubimy muzykę, nie tylko z gatunku, w którym sami się obracamy. Słuchamy innych gatunków i styli czasami dla przyjemności, czasami dla zadumy, dla inspiracji, kontemplacji etc.
Czyli pytanie jest proste- co poza "waszą branżą" preferujecie? Od razu odpowiem na to pytanie pierwszy.

Poza Goa i Psyche lubię słuchać starego Rave z lat 88-95, gdyż wtedy jeszcze elektronika przeżywała progress i moim zdaniem wtedy narodziło się mnóstwo rewelacyjnych wykonań np. Members of Mayday, rave'owe i braketranceowe wykonania AP. Tak samo stare hiciory w stylu Vice City- Yes, Brian Addams, Michael Jackson. Ze stylu Trance podoba mi się progressive, epic, dream i breaktrance.
Lubię też brzmienia jungle'owe- reggae i jego odmiany, dnb, także Downtempo (w szczególności Orbitala); minimalne brzmienia zapoczątkowane w pierwszej połowie lat 90-ych (zajebisty album Chrisa Vogela- Beggining to the Understand z labela Mille Plateaux), muzykę z czasów, kiedy pomiędzy Techno, a House była niewielka różnica (UR), brzmienia electro (Biliński, Kraftwerk, Drexciya, oldschoolowy Jarre).
Nie pogardzę też breakbeatem, zwłaszcza rapem w stylu Afrika Bambaataa (który zresztą miał proces z Kraftwerkiem o melodię z Trans Europe Xpress wykorzystaną w Planet Rock), także Polski rap ma powody do dumy- K44, OSTR, PFK, Łona, Grammatik, Zipera, WWO do czasów podwójnego albumu Życie na Kredycie/Witam was w rzeczywistości.
Czasami lubię sobie posłuchać rocka, metalu (wliczając nawet najcięższy trash), gdzie też można nałapać inspiracji do Buttrock Goa.
Ufff... To tyle ;)
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Gusta muzyczne 2009/01/16 15:32 #2723

  • TRIOBAS 1
  • TRIOBAS 1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • MUZYKA JAK KOBIETA - ZAWSZE FASCYNUJĄCA
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 12
.... hm , tak - nie sposób pominąć tutaj weteranów takich jak pink floyd , led zeppelin , czy uriah heep na uwagę na pewno wśród muzyki elektronicznej i pierwszych jeśli chodzi o nieporównywalne brzmienie to ze starych tangerine dream z nowych na pewno IAMX tą drugą polecam -niesamowity warsztat muzyczny choć dość młody wiekowo skład zespołu.
właśnie tych kapel słucham najczęściej . Dziś jednak jest tak dużo kapel , które tworzą zlepki stylów ,że trudno sobie na stałe wybrać do słuchania ja je nazywam kapelami jednego przeboju i tak jak mówię po jednym kawałku najczęściej kapela znika z rynku muzycznego lub robi taki śmieć ,że się odechciewa słuchać , drażnią mnie panienki stękające w swych piosenkach ,które tak naprawdę nie mają głosu a studio czy inżynierowie dźwięku pocą się aby wokal zabrzmiał toby na tyle...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Gusta muzyczne 2010/11/14 12:38 #10150

  • Krzycyt
  • Krzycyt Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Kiszenie kapuchy to je moje hobby!
  • Posty: 81
  • Otrzymane podziękowania: 1
Rap, jungle, drumnbass, reggae, electro, jazz, rock, wszelkie odmiany, konotacje, kolaboracje, imaginacje, frakcje, racje, spacje i wakacje :D A tak serio to jestem nieco wybredny i mogę słuchać wszystkich gatunków, ale ciężko skupić się na jednym albumie lub jednym zespole. Musi być w utworze to nieuchwytne "coś". Kiedyś byłem hiphopowym ortodoksem, ale to na szczęście się zmieniło.
Przepraszam za brak polskich znakow, ale moj telefon ich nie obsluguje :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Gusta muzyczne 2010/11/14 12:47 #10152

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
A mówią że o gustach się nie dyskutuje:P - no ale nie na vsti.pl - często jest tak że masz gust ulega zmianie. Mam jednego takiego kolegę, który jeszcze kiedy to na fali była muzyka techno (lata 1997- 1999) był zapalonym fanem tego gatunku. Z czasem jednak mu się odmieniło i przeszedł na muzykę typu heavymetal. No cóż człowiek widocznie czasem potrzebuje jakiejś odmiany:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Gusta muzyczne 2010/11/14 13:11 #10153

  • Krzycyt
  • Krzycyt Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Kiszenie kapuchy to je moje hobby!
  • Posty: 81
  • Otrzymane podziękowania: 1
Różni ludzie się trafiają :) mój ziom od przedszkola zawsze słuchał tego co ja, a odkąd podorastalismy, on raczej ambient rap, rock and roll, melodeklamacja, a ja wyżej wymienione :) naprawdę teraz ciężko się w tym połapać, jest tyle odmian, gatunków, że niedługo będzie jeden główny nurt łączący wszystko, dla każdego w każdy gust, a utwory będą horrendalnie długie, żeby to pomieścić :)
Przepraszam za brak polskich znakow, ale moj telefon ich nie obsluguje :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: O:Gusta muzyczne 2011/05/08 16:38 #12330

  • Quelledillion
  • Quelledillion Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 0
Heavy, power metal + elementy orkiestracji, opery itp itd.
Nie ograniczam się kompletnie jeśli chodzi o wszelaką muzykę od lekkiego rocka do czasem i black albo technicznego deathu.
Do tego oczywiście klasyka czysta jak i mieszana z metalem (nie pozerski nightwish tylko mistrzowie gatunku Therion). Nie pogardzę skrajnie progresywnym metalem pokroju Dream Theater, rock popem (głównie lata 80te) jak i country.

Niestety jeśli chodzi o bity itp itd to nie mam jak z wami dyskutować. Nie to,że gardzę...cenię ale nie pociąga mnie zbytnio elektronika.
No chyba,że wykorzystywana jako ciekawe dopełnienie jak w Kalmah, Dark Tranquility, MyGrain, In Flames.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Gusta muzyczne 2011/05/08 17:08 #12334

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
U mnie to długa droga była. Z początku praktycznie w ogóle nie słuchałem muzyki, jakoś obojętna mi była. Z czasem jednak zaraziłem się dawno temu hands upem, hard dance i takie tam :P. Nie mylić z wixą a la Manieczki. Naturalnie wszystko się przejadło, aż nagle kiedyś wpadłem na The Prodigy i pokochałem łamane bity ;>. Przy okazji poznałem potem Pendulum, Crystal Method, Chemical Brothers, Fatboy Slim - wszystko znane zespoły, ale schodziłem coraz niżej wgłąb poznając masę kawałków, przy okazji gdzieś tam Electro Freestyle się załapał na fali Sonic Division ;). Trochę się wkręciłem tu i tam, ale w miarę czasu wyżyłowało się wszystko, scena niemal padła na *** w tej chwili.

Aktualnie od kilku lat słucham ogrom muzyki filmowej, nawet jak filmu nie widziałem, zdarzyło mi się kupić nawet grę w promocji aby soundtracka przy okazji mieć w jakości Audio CD, co dzisiaj wykorzystuję jako punkt odniesienia do dynamiki przy składaniu (chyba Jade Empire to było, świetna orientalna muzyka nagrana live i to słychać). Zawsze mnie fascynowało pisanie muzyki pod obraz, scenę czy motyw i to raczej nie tyle kolejny kaprys muzyczny co w końcu rozumiem taką muzykę i mogę się zanurzać w niej ;). Piękne jest także to jak bardzo rozwija się taka muzyka, coraz częściej granice zanikają i elektronika łączy się z klasyką :).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Gusta muzyczne 2011/05/14 20:56 #12438

  • Czaku
  • Czaku Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 87
  • Otrzymane podziękowania: 3
Dopisze się jeśli można do kolegów... :)
Wychodząc z kultury Hip-Hopu z "przedmiotem" głównym breakdance podobnie jak kolega N.E.X. łamane bity są najlepsze. Słuchając 4x4 w pracy czyje sie jak robot, ale to tylko moja refleksja...
W tym przypadku "Busy Child" który usłyszałem w EA Fifa98 rozłożył mnie i tak się zaczeło.
Nadmienie tylko podobnie jak kolega: TCM, Fatboy Slim, The Prodigy, Moby, Def Cut i wiele innych znakomitych muzyków łącznie z dynamicznym Hard Rockiem...

Ostatnio inspiruje mnie muzyka filmowa, tematyka filmów takich jak "teoria Chaosu" lub "Deja vu".
Czysty obrazowy dźwiek. Nawet mam podobne produkcje ;)
...i tyle chyba...thx.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena