Komponuj, odtwarzaj, nagrywaj, dziel się ze światem, taka idea przyświecała firmie Korg podczas prac nad roboczą stacją Korg i3.
[Aktualizacja: 05.06.2023] Korg i3 otrzymuje kolejną aktualizacje do systemu operacyjnego oznaczoną numerem v1.6 uwzględniającą poprawki do akordów w wybranych stylach oraz eliminację drobnych błędów w oprogramowaniu.
[Aktualizacja: 10.04.2020] Korg I3 otrzymuje aktualizacje systemu operacyjnego a którą oznaczono numerem v1.5. Wprowadzone zmiany są praktycznie niezauważalne dla użytkownika i związane są z poprawą stabilności instrumentu na starcie oraz usunięciem błędów niskiego rzędu z oprogramowania systemowego.
I3 to nowa propozycja Korga w dziedzinie muzycznych stacji roboczych, która debiutuje w roku 2020. Jak zachwala producent, instrument jest łatwy w obsłudze, a korzystanie z niego przynosi wiele radości. Idealny syntezator/aranżer/stacja robocza dla kompozytorów, performerów, ludzi szukających inspiracji.
Możliwość zasilania z baterii sprawia, że instrument można zabrać ze sobą gdziekolwiek nam się podoba (możliwość pracy na bateriach alkalicznych do 8 godzin), a dzięki funkcji automatycznego odcięcia zasilania nasze baterie będą działać na dłużej. Waga instrumentu to tylko 4 kg.
Instrument wyposażono w pełnowymiarową klawiaturę (5 oktaw) z funkcją velocity. Instrument daje możliwość wyboru między trzema krzywymi odpowiedzi. Przyciski transpozycji oktawowej działają w zakresie + / - 2 oktawy. Profesjonalny dżojstik pozwoli na wzbogacanie brzmień prawej ręki o dodatkowe artykulacje Dodatkowe kontrolery to efekt pitch bend oraz wibracja. Za ostateczny kształt brzmienia odpowiada dwupasmowy korektor.
Wszystkie przyciski na panelu oraz elementy kontroli zostały logicznie pogrupowane. Kółko obrotowe ułatwi edycję poszczególnych parametrów, których wartości wyświetlane są na wyświetlaczu LCD. Producent do budowy instrumentu zastosował gumową w dotyku obudowę, odporną na odbijające się światło.
Na pokładzie 800 gotowych brzmień (w tym pełny zestaw brzmień GM2) + dodatkowe 59 zestawów perkusyjnych.
Instrument posiada 64 głosy polifonii, dwa stereofoniczne procesory efektów, każdy z 173 presetami. Dodatkowym atutem będzie możliwość przywołania do 200 gotowych Sound Setów z pamięci. Każdy taki set pomieści 4 barwy nałożone warstwowo (3 na prawą rękę oraz jedna na lewą przy zastosowaniu funkcji podziału klawiatury).
Instrument pozwala nałożyć do 8 partii akompaniamentu. Tych na pokładzie producent zapewnia 270. Każdy zbudowany jest z 2 wstępów, 4 wariacji, 2 zakończeń, 2 przejść, oraz funkcji break. Każdy zapewnia inny zestaw 4 keyboardSetów. Każdą z czterech barw seta można wyciszyć w czasie rzeczywistym czy dostosować jej poziom głośności.
Producent daje użytkownikowi do dyspozycji 10 banków (każdy z 5 komórkami na własne ustawienia)
Na pokładzie nie mogło zabraknąć 16-ścieżkowego sekwencera, który może działać jak typowy sekwencer bądź Backing Sequencer. Zarejestrowany song może zostać wyeksportowany do formatu MIDI.
Korg i3 może rejestrować dane w formacie WAV. Instrument odtwarza za równo pliki WAV jak i MP3.
Cena nie powinna przekroczyć kwoty 3000 zł
Źródło: korg.com