The Namm Show 2016 - święto muzyków już blisko The NAMM Show 2024 - święto wszystkich muzyków, podczas którego przez trzy kolejne dni będziemy świadkami nowych technologii, którymi kusić nas będą producenci oprogramowania oraz sprzętu przez cały 2024 rok. Ubiegłoroczne święto odnotowało niemal 50000 odwiedzających. W tym roku przewidyje się że tych będzie o 60% więcej.

Analizując obecne trendy, którymi podążają Kalifornijskie targi większość nowych technologii i informacji nie jest ujawniana podczas wydarzenia ale komunikowana w sieci. Nie należy zatem liczyć na wiele niespodzianek czy zaskoczeń. Targi pełnią obecnie funkcję edukacyjną oraz pozwalają na budowanie partnerstwa.

The Namm Show To świetna okazja dla producentów sprzętu muzycznego na zaprezentowanie swoich najnowszych produktów, a dla zwiedzających niepowtarzalna okazja na obejrzenie, dotknięcie, ogranie czy sprawdzenie sprzętu. Zestawy perkusyjne, instrumenty klawiszowe, instrumenty szarpane, sprzęt studyjny, nagłośnienie i wiele więcej. Powierzchnia wystawowa przekracza  300000 m2!

The Namm Show 2019 - święto muzyków

Aby móc łatwiej poruszać się pod ogromnych halach, organizatorzy przygotowali aplikację na urządzenia mobilne NAMM Shows działającą na telefonach z systemem Androdid oraz iOS. Aplikacja ułatwi nawigotwanie dzięki implementacji mapki stylizywanej na tę z Google maps. Z łatwością odnajdziemy interesujące nas stanowisko, szybko zorientujemy się, gdzie aktualnie się znajdujemy (opcja Find Me). Możliwości aplikacji są o wiele większe.

korgpa4x_germany_tourKomponuj, odtwarzaj, nagrywaj, dziel się ze światem, taka idea przyświecała firmie Korg podczas prac nad roboczą stacją Korg i3.

 

[Aktualizacja: 05.06.2023] Korg i3 otrzymuje kolejną aktualizacje do systemu operacyjnego oznaczoną numerem v1.6 uwzględniającą poprawki do akordów w wybranych stylach oraz eliminację drobnych błędów w oprogramowaniu.

[Aktualizacja: 10.04.2020] Korg I3 otrzymuje aktualizacje systemu operacyjnego a którą oznaczono numerem v1.5. Wprowadzone zmiany są praktycznie niezauważalne dla użytkownika i związane są z poprawą stabilności instrumentu na starcie oraz usunięciem błędów niskiego rzędu z oprogramowania systemowego.

I3 to nowa propozycja Korga w dziedzinie muzycznych stacji roboczych, która debiutuje w roku 2020. Jak zachwala producent, instrument jest łatwy w obsłudze, a korzystanie z niego przynosi wiele radości. Idealny syntezator/aranżer/stacja robocza dla kompozytorów, performerów, ludzi szukających inspiracji.

Możliwość zasilania z baterii sprawia, że instrument można zabrać ze sobą gdziekolwiek nam się podoba (możliwość pracy na bateriach alkalicznych do 8 godzin), a dzięki funkcji automatycznego odcięcia zasilania nasze baterie będą działać na dłużej. Waga instrumentu to tylko 4 kg.

korg_i3_namm2020

Instrument wyposażono w pełnowymiarową klawiaturę (5 oktaw) z funkcją velocity. Instrument daje możliwość wyboru między trzema krzywymi odpowiedzi. Przyciski transpozycji oktawowej działają w zakresie + / - 2 oktawy. Profesjonalny dżojstik pozwoli na wzbogacanie brzmień prawej ręki o dodatkowe artykulacje Dodatkowe kontrolery to efekt pitch bend oraz wibracja. Za ostateczny kształt brzmienia odpowiada dwupasmowy korektor.

 

korg_i3_namm2020

Wszystkie przyciski na panelu oraz elementy kontroli zostały logicznie pogrupowane. Kółko obrotowe ułatwi edycję poszczególnych parametrów, których wartości wyświetlane są na wyświetlaczu LCD. Producent do budowy instrumentu zastosował gumową w dotyku obudowę, odporną na odbijające się światło.

Na pokładzie 800 gotowych brzmień (w tym pełny zestaw brzmień GM2) + dodatkowe 59 zestawów perkusyjnych.

Tajemniczy Korg Kronos premiera podczas Namm Show 2011W roku 2021 Korg powraca do korzeni, prezentując klasyka Modwave wzbogaconego o technologię Motion Sequencing 2.0 oraz moduł Kaoss a w związku z aktualizcją v 1.1 z możliwościami ładowania własnych próbek (sampli). Ten nowoczesny instrument ubrany został w obudowę z 37 klawiszami. Na pokładzie znalazło się wiele kontrolerów umożliwiających głęboką penetrację syntezy.

korg modwave 1

 

Całość zbudowano na bazie 200 tablica typu wavetable, każda podparta 64 próbkami waveform. Do modyfikacji brzmienia wykorzystamy ponad 30 parametrów czasu rzeczywistego. Użytkownik posiada możliwość wczytywania własnych próbek wavetable w formacie Serum bądź WaveEdit z wykorzystaniem oprogramowania Editor/Librarian.

Bardzo dużym atutem jest zastosowanie kontrolera XY, stanowiącego dla przyszłego użytkownika dodatkowe źródło modulacji.

Zobacz dodatkowe zdjęcia:

Tajemniczy Korg Kronos premiera podczas Namm Show 2011Korg w roku 2021 postawił na hardwerowe syntezatory. W czasie, kiedy powinny trwać typowe targi Namm 2021, prezentuje kolejne instrumenty: Korga WaveTable, miniKorg 700FSModwave, ARP 2600 M oraz Drumlogue.

W ostatnich dniach użytkownicy otrzymali możliwość bezpłatnego rozwinięcia możliwości tegoż syntezatora. Wszystko za sprawą możliwości importowania własnych próbek (maksyalnie 4 GB) w ramach aktualizacji systemu operacyjnego oznaczonego numerem v2.0 przy pomocy aplikacji działającej na komputerach z systemami Mac oraz Windows. Załadowane próbki można wykorzystać w Sekwencerze WAVE

Dziś krótko na temat kolejnej edycji Korga Wavestate (SE = second edition). Instrument otrzymał aluminiowy panel oraz duże solidne gałki. Całość wygląda pancernie. Zmiana w stosunku do wersji pierwszej nie sprowadza się wyłącznie do obudowy czy dodanego aftertouch. Instrument wzbogacono o dodatkowe brzmienia wykorzystujące zaimplementowany aftertouch.

Ponieważ jest to tylko zapowiedź, nie mamy informacji na temat ceny oraz dostępności

korg_wavestateSE

  Źródło: https://www.korg.com

samplescienceK2700 firmy Kurzweil posiada wiele ciekawych możliwości. Całość podparta technologią V.A.S.T. (Variable Architecture Synthesis Technology) z syntezą FM.

Na pokładzie 4,5 GB brzmień co przekłada się na ponad 1500 fabrycznych programów, 700 programów combi. Wszystkie instrumenty podzielono na 13 kategorii. Użytkownik ma do dyspozycji 3,5 GB miejsca na własne próbki.

Instrument posiada 256 głosów polifonii (to pięciokrotnie więcej niż ilość w poprzednich modelach z serii K2).

Instrument wyposażono w pełni ważoną klawiaturę (88 klawiszy),16 czułych na docisk padów, 9 suwaków, 10 przycisków, kontroler wstążkowy, duży kolorowy wyświetlacz, 16-ścieżkowy sekwencer.

Dużym plusem będzie również wbudowany w instrument interfejs audio, do którego można wpiąć liniowo, inny instrument czy mikrofon z wykorzystaniem złącz typu XLR combo. Do instrumentu można dodatkowo podłączyć klawiaturę MIDI.

Na chwilę obecną nie są znane informacje na temat ceny.

kurzweil_k2700_3

 

Zobacz dodatkowe zdjęcia:

The Namm Show 2016 - święto muzyków już blisko Zazwyczaj o tej porze roku rozpoczynają się dyskusje i spekulacje na temat nowych produktów, które producenci potencjalnie zaprezentują podczas nadchodzaych targów NAMM Show, a które odbywają się w centrum konferencyjnym w Kalifornii w połowie styczna. Jak wiadomo ten rok jest inny, a trwająca pandemia koronawirusa pociąga za sobą wiele nieodwracalnych zmian na całym świecie, tysiące odwołanych imprez różnorakiej maści, w tym NAMM SHOW 2021.

To, że targi się nie odbędą nie oznacza, że firmy rządzące w świecie muzycznym jak Gibson, Korg, Roland czy Yamaha, pozostaną w cieniu ze swoimi świeżo przygotowanymi produktami. Te będą prezentowane, ale ich premiera będzie miała miejsce w Sieci.

Z niecierpliwością czekamy na nowe produkty!

The Namm Show 2019 - święto muzyków

 

Źródło: The Namm Show

Musikmesse Frankfurt 2012 są bliskoMusikmesse 2020 (już poraza 40-ty) to kolejna impreza, w roku 2020 przed nami (po styczniowym The Namm Show). 

Uwaga planowana pierwotnie na 1-4 kwietnia 2020 impreza została przełożona z uwagi na koronawirusa. Nowa data zostanie zapowiedziana w najbliższej przyszłości.

Musikmesse 2019 franktfurt

 

novation

Kontroler Launchpad firmy Novation miał swoją premierę w 2009 roku. Przez 10 ostatnich lat rynek sprzętu muzycznego zdążył ewoluować.

Dla firmy Novation Targi NAMM 2020 to dobra okazjąa, by zaprezentować odświeżone wydanie LaunchPada. Tak narodził się Launchpad Pro Mk3, kontroler skierowany przede wszystkim do producentów wykorzystujących w codziennej pracy środowisko Ableton Live.

Z nowości należy wskazać:

  1. wbudowany 32-krokowy,
  2. 4-ścieżkowy polifoniczny sekwencer,
  3. parę wyjść MIDI.

Urządzenie znakomicie integruje sie z oprogramowaniem. Dużym atytem będą tutaj przyciski transportu, nabijania tempa. Kontroler wyceniono na kwotę $349.99

Launchpad Pro Mk3 iedalny kontroler dla użytkowników Abletona Live Namm 2020