j1000Dead Duck Deducktion to bezpłatny analogowy wirutalny syntezator w formacie VST, działający pod kontrolą popularnych apliakcji typu DAW w środowisku Windows. Jest to jedna z 24 propozycji zgłoszona w ramach tegorocznej edycji KVR Developer Challenge 2018.

Wielu użytkowników uważa, że tego rodzaju wtyczki są nudne. Mam zupełnie odmienne zdanie na ten temat. Wirutalne analogi odznaczają się interesującym brzmieniem. Nie da się ukryć, że moim numerem 1 nadal pozostaje Charlatan razem z PG8X. Teraz do tej dwójki z powodzeniem dołącza kolejny - tytułowy Dead Duck Deducktion.

Panel instrumentu podzielony został na dwie części. Górna, w której znajdziemy oscylator, filtr, obwiednię ADSR, cztery filtry LFO. W dolnej części znajdziemy matrycę matrix oraz sekcję efektów. Pomimo mnogości regulatorów interfejs jest bardzo dobrze zorganizowany a zastosowany schemat kolorów przyjemny dla oka, a przede wszystkim czytelny.

Brzmienie, być może nie wciśnie Cię w fotel, jednakże jest niezłe. Produkcja głębokich basów, barw instrumentów smyczkowych czy padów nie powinna stanowić problemu.

Pierwszy kontakt z oprogramowaniem firmy Dead Duck Software mięliśmy podczas prezentacji pakietu Dead Duck Effects, przygotowanego na potrzeby typowych zadań związanych z miksingiem. Pakiet przypomina wiekowy już zestaw klasycznych wtyczek Kjaerhus.

dead-duck-deducktion

Wtyczkę pobieramy ze strony producenta (link poniżej) bez konieczności rejestracji

Plugin Dead Duck Deducktion pobrać można bezpłatnie po przejściu na stronę KVR Audio (Wielkość pobieranego pliku 1.1 MB)