0aNoizefield w kooperacji ze szwedzkim producentem: Infected Sounds przygotował bezpłatny syntezator wtyczkowy Mini Bounce. Ten dostępny jest w 32-bitowym formacie VST i działa pod kontrolą systemu Windows. Do opracowania wtyczki wykorzystano aplikację FlowStone. Jak sugeruje nazwa instrument ukierunkowany jest na nowoczesne gatunki jak Melbourne Bounce, Future Bounce (innymi słowy muzyka house w tempie 128 BPM).

Przeczytaj również: LennarDigital Sylenth1 v3.032 analogowy syntezator wtyczkowy

mini-bounce

Instrument jest dość skomplikowany. Działa w oparciu o 4 oscylatory, każdy z dostępem do 31 różnych próbek waveform. Mamy zatem dużo miejsca na eksperymentowanie. Na pokaładzie znalazła się również obwiednia ADSR, dwa źródła modulacji, filtr (pracujący w trzech trybach), para LFO na potrzeby modulacji oraz 4efekty – pogłos, chór, decimator, i korektor. Każdy oscylator posiada kontrolę fazy oraz przesteru.

Mamy tutaj pokaźny zestaw manipulatorów na pokładzie, a sam interfejs przypomina wyglądem plugin innej firmy Reveal Sound –Spire (płatny instrument popularny w szczególności wśród producentów muzyki dance).

Jakość dźwięku generowanego przez instrument jest na średnim poziomie.

Warto w tym miejscu wspomnieć o innych produkcjach producenta Noizefield: Splash, Bounce, czy Exotic.

Uwaga: aby pobrać plugin będzie potrzebne bezpłetne konto na stronie producenta. Do jego założenia wymagany jest prawdziwy adres mailowy (niezbędny do dokończenia procesu rejestracji).

Po plugin Mini Bounce udajemy się na stronę Noizefield (Wielkość pobieranego pliku 3,0 MB)