0aSocaLabs udostępnił bezpłatny instrument wtyczkowy: SN76489, (VST/AU) emulujący układ odpowiedzialny za dźwięk w konsoli do gier Sega Master System.

Koniecznie sprawdź: Nes 8-Bit Monster od JMT Musical Tools the best Vst Instrument

Emulacja jest w pełni zgodna ze swym sprzętowym odpowiednikiem. Producent pominął jakiekolwiek zaawansowane funkcje, których nie było w pierwowzorze.

Całość odznacza się trzema oscylatorami (3-głosowy instrument) + oscylator szumów z możliwością wyboru jednego z dwóch typów (okresowy oraz biały). Użytkownik może swobodnie kontrolować poziom natężenia (volume) oraz szybkość (speed) każdego z nich. Kształt fali w czasie reprezentuje centralnie ulokowany wyświetlacz. Poza tym innych parametrów kontroli brak, co sprawia, że wtyczka należy do najprostszych. Świetny instrument dla miłośników 8-bitowego brzmienia. Osobiście wolę jednak bardziej rozbudowanego Charlatana.

 sn76489

Emulację pobieramy bezpośrednio ze strony producenta (link poniżej). Rejestracja nie jest wymagana. P.s. nie jest to pierwsza emulacja od SocaLabs. NES RP2A03 to inny plugin, który również znajdziemy na SocaLabs.

 

 

Free Download (Wtyczkę pobieramy ze strony SocaLabs. Link do pobrania poniżej.)

SN76489 pobieramy za darmo ze strony SocaLabs (Wielkość pobieranego pliku 3,2 MB)