hypluginsHY-Plugins prezentuje zaktualizowane wydanie wtyczki HY-Mono (aktualne wydanie oznaczono numerem 1.5.1), darmowy monofoniczny syntezator wtyczkowy w formacie VST działający w 32- i 64-bitowych środowiskach nadrzędnych (np. Fl Studio) w systemie Windows.

Warto w tym miejscu podkreślić, że HY-Mono to pierwszy wirtualny instrument wtyczkowy w ofercie producenta, a który tylko w tym roku zasypał nas aż 8 wtyczkami. Trzeba przyznać, że HY-Plugins to najaktywniejszy deweloper wtyczek na chwilę obecną, a w tym wypadku dużo nie oznacza źle. Jakość tutaj jest na bardzo wysokim poziomie.

Kilka słów o HY-Mono.

Ten monofoniczny instrument działa w oparciu o 2 oscylatory, generator szumów, obwiednię ADS, pojedynczy moduł LFO, portamento, matrycę modulacji Matrix. Na pokładzie znalazła się jednostka delay. Interfejs użytkownika jest w pełni skalowalny. Przeglądarka prestów oraz funkcja randomizacji z pewnością ułatwi rozpoczęcie pracy z pluginem. Ciekawostką jest możliwość zblokowania wybranych modułów instrumentu przed działaniem funkcji randomizacji.

Natura instrumentu sprawia, że nie uda nam się pozyskać mięsistych brzmień typu pad czy string. Wtyczka jednakże sprawdzi się w barwach typy bas czy lead. Ogólnie rzecz biorąc brzmienie instrumentu jest bardzo przyjemne.

hy-mono-vst

 

Wtyczkę HY-Mono pobieramy przechodząc pod adres HY-Plugins (Wielkość pobieranego pliku 2,53 MB)