j1000LeSound prezentuje darmowy instrument, z pomocą którego wygnerujemy brzmienia efektu pogody. Wtyczka AudioWeather Free, bo o niej mowa, dostępna jest w formatach: VST/AU/AAX.

Początkowo byłem bardzo podekscytowany. Miałem nadzieję na SYNTEZATOR, który pozwoli na kreowanie własnych efektów pogodowych. Mój entuzjazm przygasł, gdy okazało się, że tytułowy instrument oparto na gotowych samplach. Całość ubrano w interfejs z kilkoma parametrami kontroli (jeden dla wiatru, drugi dla generatora brzmienia deszczu) + kontrola globalnego wzmocnienia (gain) oraz przeglądarka presetów, których mamy do dyspozycji tylko pięć. Każde z nich zbudowano na bazie brzmień wiatru i deszczu (jednakże różnice nie są specjalnie duże).

Trzeba uczciwie przyznać, że generator brzmienia padającego deszczu brzmi bardzo dobrze. Na pewno będzie to plugin, który wykorzystam w przyszłych projektach. Nie zapominajmy jednak o stronie WWW: Noisli (z poziomu której wygenerujemy różnego rodzaju efekty pogodowe).

audioweather-free

 

Wracając jednak do wtyczki: brzmienie wiatru jest przygnębiające, statyczne i brzmi jak przefiltrowany szum biały a uzyskany rezulat bardzo słaby.

Alternatywa? Rain And Thunder kolekcja 522 MB sampli od 99Sounds

Instrument pobieramy za darmo (adres poniżej), jednakże nie obędzie się bez konieczności rejestracji na stronie producenta. Nie musimy natomiast aktywować wtyczki.

Jeżeli powyższa propozycja przypadła Tobie do gustu, warto zainteresować się czymś komercyjnym. Sugeruję zapoznanie się z pluginami AudioRain V2 Pro czy AudioWind V2 Pro. Tutaj jednak przeszkodą może okazać się cena, te bowiem wyceniono na kwotę €329 każdy.

Free Download

Plugin AudioWeather Free pozyskujemy przechodząc na stronę LeSound (Wielkość pobieranego pliku 7,48 MB).