madbeeaudiomadBee Audio prezentuje darmowy plugin emulujący stereofoniczny efekt głośnika Control Spot. Plugin dostarczany w formacie VST działa w 32-bitowym środowisku Windows.

Prezentowana wtyczka jest kolejną, po DeeSpeaker produkcji DOTEC-AUDIO, tego typu wtyczką prezentowaną na łamach vsti.pl w roku 2016. W tym przypadku mamy jednak do czynienia z większymi możliwościami kontroli (możliwość ustawienia pozycji pary stereofonicznych głośników).

Mogę stwierdzić, że wtyczka faktycznie pozwala zredukować sytuację w której mamy do czynienia z ekstremalnym rozdzieleniem sygnału stereo, w szczególności „obserwowanym” podczas odsłuchu na słuchawkach. Należy jednak pamiętać, by nie ustawiać wartości skrajnych.

Wtyczka sprawdza się tam gdzie konieczna jest praca na słuchawkach. Oczywiście nic nie zastąpi dobrej jakości monitorów bliskiego pola, jednakże powyższy plugin pozwoli ostatecznie uzyskać lepsze rezultaty

Do opracowania pluginu wykorzystano środowisko aplikacji FlowStone co sprawia, że ten pracuje jedynie 32-bitowe środowisko Windows.

madbeeaudio_controlspot

Download

Wtyczkę Control Spot pobieramy za darmo przechodząc na stronę madBee Audio (wielkość pobieranego pliku 2,24 MB)