to40freewarePamiętacie sampler Shortcircuit 1 produkcji Vember Audio? Znakomity odtwarzacz próbek, który aktualnie nie jest już dostępny, co więcej nie wspiera 64-bitowych systemów operacyjnych. Sporo czasu musieliśmy czekać na godnego następcę – tutaj jednak w postaci zupełnie innej aplikacji opracowanej przez One Small Clue – a mowa o Grace.

Pierwotnie wtyczka wyceniana na kwotę 29 dolarów od września 2015 roku dostępna jest całkowicie za darmo. Mowa o samplerze Grace. Na chwilę obecną jest to najlepszy darmowy sampler wtyczkowy. Oczywiście nie zastąpi on nam takich legend jak Native Instruments Kontakt czy MOTU Mach 5 – jednakże na potrzeby szybkiego zmaowania próbek i wykorzystania ich przy pomocy klawiatury MIDI będzie doskonałą alternatywą

Wtyczki TX81x czy sforzando nadal pozostają doskonałym wyborem, jeśli chodzi o bardziej skomplikowane zadania związane z samplingiem.

Prostota oraz łatwa obsługa to nie jedyne atuty jakie oferuje Grace. Na pokładzie znajdziemy doskonałą sekcję służącą modulacji, wbudowany sekwencer, zestaw filtrów rezonansowych oraz kilka podstawowych efektów.

Na pokładzie znajdziemy pokaźny zestaw brzmień fabrycznych opracowanych przez utalentowanego kreatora brzmienia Waveshapera

onesmallclue_gracesampler

Zapraszamy do działu download po wtyczkę (sekcja VST Instruments)