Automatyzacja jest jedną z najmocniejszych stron programu Fl Studio. Pozwala na nagrywanie tego, co się robi na ekranie np. ruchu suwaka odpowiedzialnego choćby za odcięcie filtra - inaczej pozwala na zapisanie następujących w czasie rzeczywistym zmian danego parametru. Ten tutorial ma na celu pokazanie Wam w jaki sposób można łatwo zautomatyzować ruch gałki (nagrać jego automatykę) - w filmie będzie to "Cutoff frequency" . Powodzenia!!!

Często zdarza się tak, że brzmienie, które "wykręciliśmy" za pomocą naszej wtyczki nie do końca nam odpowiada. Można je upiększyć za pomocą odpowiednich efektów - tych, które są wbudowane choćby we wtyczkę, albo też za pomocą efektów (FX) dostarczanych np. z aplikacją Fl Studio. W jaki sposób przypisać dany efekt do danej wtyczki z wykorzystaniem mikesra? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w tym tutorialu.

Warstwy (layers) - pozwalają użytkownikowi na swobodne łączenie brzmień pochodzących z kilku różnych wtyczek i nie tylko. Dzięki kanałowi Layer tworzenie warstwowych brzmień staje się dziecinnie proste. Przekonaj się jak łatwo zmusić Fl Studio do grania jednocześnie kilkoma barwami. Życzymy przyjemnego odbioru.

Jak każdy nowo zainstalowany program, oferuje nam wiele opcji pozwalających dostosować go do własnych potrzeb, które niewątpliwie wpływają na komfort pracy z aplikacją, a czasami umożliwiają w ogóle jej poprawne działanie. Nie inaczej jest z programem Fl Studio. Mam nadzieję, że po obejrzeniu tego filmu, nie będziecie już mieli problemu z dokonaniem odpowiednich ustawień. [Fl Studio 6]

Program Fruity loops Studio, w przeciwieństwie do Reasona, jest aplikacją "otwartą", zatem nie koniecznie musimy ograniczać się jedynie do tego co daje nam sam producent aplikacji. Na stronie Vsti.pl w dziale downloads znajdziesz szereg znakomitych wtyczek. Wszystkie wtyczki zamieszczone na naszej stronie są wtyczkami udostępnianymi na licencji freeware bądź donationware.

Poniższy fruity loops tutorial ma na celu zapoznanie Cię z możliwością dodawania nowo zainstalowanych wtyczek, które następnie możesz swobodnie wykorzystać w dowolnym projekcie.

Każdy, kto posiada sterownik MIDI wraz z różnorakimi kontrolerami na pewno chciałby z nich korzystać, aby to jednak uczynić trzeba w jakiś sposób przypisać ową gałkę znajdującą się na panelu klawiatury "gałce" wirtualnej. W programie Fl Studio jest to bardzo łatwe, i szybkie. Ten film ma na celu pokazanie na prostym przykładzie, jak to się robi.

Kwantyzacja ma zastosowanie wszędzie tam, gdzie mamy przyjemność pracować z dowolnym edytorem typu Piano Roll. Wynika to z faktu, że człowiek nie jest nieomylny - prawie nigdy nie zagra wszystkiego równo. Czemu więc służy kwantyzacja?
W sekwencerach spełnia ona rolę funkcji wyrównującej nierówności nagranego materiału poprzez dosuwanie zapisanych komunikatów note on do najbliższej, określonej przez użytkownika wartości rytmicznej. Kwantyzacji mogą podlegać również czasy trwania poszczególnych dźwięków a także umiejscowienie komunikatów sterujących.