1. Komunikat ten pojawia się, w czasie, kiedy podejmujemy decyzję o skasowaniu jakiegoś kanału w step sequencerze. Operacji nie można cofnąć - zatem zanim rzeczywiście zdecydujemy się na usunięcie kanału/kanałów. Dobrze się zastanówmy. (Ctrl + Del)
2. Kolejny komunikat jest podobny do przedniego, jednakże w tym wypadku odwołuje się do kasowanych w playliście patternów. Operacji nie można cofnąć. (Ctrl + Shift + Del)
3. Okno, które dotyczy tylko użytkowników wersji DEMO - pojawiające się w czasie próby zapisania projektu w demonstracyjnej wersji FL Studio. Aby więcej nie mieć do czynienia z tym komunikatem, kup program!!!
4. Komunikat jaki pojawia się najczęściej przy próbie załadowania projektu - informujący nas, iż aplikacja nie może odnaleźć konkretnej wtyczki (i tu podana jest jej nazwa - podkreślono na czerwono) w domyślnym katalogu z wtyczkami.
{mospagebreak}
5. Komunikat pojawiający się w czasie kiedy próbujemy wczytać do step sequencera wtyczkę, którą można otworzyć tylko z poziomu miksera !!!. Niestety obecnie FL Studio nie posiada możliwości rozróżniania wtyczek FX od instrumentalnych, dlatego jeśli nie chcemy się pomylić sami musimy nauczyć się, które wtyczki pozwalają na generowanie brzmienia, a które wykorzystamy do jego przetworzenia.
6. Komunikat jaki pojawia się najczęściej po wyeksportowaniu projektu do formatu mp3 czy też wav - co oznacza każdy sobie może przeczytać - w końcu jest po polsku.
7. Kolejny alert nie pojawia się bezpośrednio w samym programie, ale zaraz po tym jak zamkniemy wersję demonstracyjną aplikacji ; a mówi nic innego jak "używasz wersji Demo aplikacji FL Studio albo wersji której klucz rejestracyjny wygasł. Bez prawidłowego klucza nie możesz dokonać zapisu projektu".
8. Kolejne okienko pojawia się po wybraniu z paska menu Help> About. Znajdziemy w nim informacje odnośnie używanej przez nas wersji, jej statusu (demo/producer edition, wersji a także nazwiska osób, które przyczyniły i (nadal to robią) się do rozwoju aplikacji itd.).
9. Istnieje jeszcze jeden komunikat, - chyba najgorszy z wszystkich możliwych - informuje on nas o uszkodzeniu projektu, który próbujemy załadować. Jeżeli taki komunikat się pojawi - nic się już nie da z takim projektem zrobić - mówi się trudno - i żyje się dalej.
Jeżeli spotkaliście się z innego typu komunikatami zarówno tymi typowymi jak nietypowymi i uważacie że te powinny się znaleźć w tym artykule, proszę o przesłanie ih w postaci plików *.jpg na adres kontaktowy jaki znajdziecie w menu: inne.