Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

D16 Shioitor 2009/09/26 16:09 #5229

  • psysutra
  • psysutra Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Miałem okazję testować wersję beta. Co prawda, większość opcji jest wyłączona, choćby multitimbral, unisono, arp, chorus czy arpegiiator. W sumie ma się do dyspozycji najbardziej podstawowe opcje będące w każdym syntezatorze substraktywnym. Miałem trochę dylemat, do jakiego sprzętowca porównać tą wtykę- wygląda trochę jak SH-101 i MC-202, jednak ponieważ Shioitor nie posiada sekwencera krokowego podobnego do TB-303, ostatecznie padło na SH-101.
Mimo wszystko nie jest to stuprocentowa emulacja, ponieważ Shioitor posiada dwa LFO, i dwie obwiednie, jednak VCO jest identyczne jak w SH-101.
Wtyczka w wersji beta ma wiele niedogodności, jak brak efektów, jakichkolwiek banków z brzmieniami na ten moment jak i jakąkolwiek reakcję na klipy automatyzacji.
Mimo to postanowiłem ją wypróbować. Do porównania wybrałem wtyczkę TAL-Bassline, gdyż w pewnym sensie są emulacją tego samego instrumentu. Co mnie zaskoczyło, brzmią BARDZO podobnie, jednak Shioitor ma w sobie trochę więcej analogowego charakteru na tych samych ustawieniach.
Pozostaje czekać na ukazanie się w pełni sprawnej wersji by móc poznać cały potencjał tej wtyczki i mieć nadzieję, że nie okaże się równa ceną Drumazona.
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena