Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

layer 2010/10/06 15:01 #9738

  • carloss
  • carloss Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • hip-hop never stop
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
elo. mam pytanie jak poslugiwac sie layer'em w tutkach niby jest ale wyswietla mi sie tylko bardzo male okno w ktorym nic nie widac.... moze mi ktos wylozyc temat?z gory dzieki pozdro

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:layer - czyli warstwowe brzmienia we fruity loops 2010/10/06 15:48 #9740

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Witaj: polecam wątek zatytułowany: Jak tworzyć brzmienia warstwowe za pomocą modułu Layer .
Koniecznie przejrzyj również wątek zatułowany: Spis tematów dla leniwych . Znajdziesz tam szereg najciekawszych porad porozrzucanych w różnych miejscach forum vsti.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.

O:layer 2010/10/07 08:23 #9761

  • carloss
  • carloss Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • hip-hop never stop
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
dziekoweczka,z layerem poradzilem sobie juz ale chetnie poczytam te dzialy forum,pozdro

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:layer 2010/10/13 11:22 #9808

  • carloss
  • carloss Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • hip-hop never stop
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
mam jeszcze jedno pytanko; sytuacja jest tego typu,ze mam wybrane kanaly przypisane do layera ukladam sobie melodie w piano roll na kanale layera i tu jest problem - czasami wstawiajac klocek w dane miejsce nie slychac nic-musze "trafiac" na pale gdzie znajduje sie okreslony dzwiek tak jakby tonacje danych kanalow byly z gory okreslone i w layerze musialbym dopiero natrafic jak rozmieszczone,da sie cos z tym zrobic?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:layer 2010/10/13 11:56 #9809

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Są dwie opcje:

1. Wtyczki z których korzystasz (np. samplery) mają ograniczoną ilość sampli i poniżej lub powyżej jakiegoś dźwięku nie posiadają już zsamplowanych dźwięków. Głównie wtyczki orkiestrowe, gitary i wszelkie inne akustyki tak mają.

2. Najbardziej prawdopodobnie: masz źle ustawiony zakres aktywnych nut. Ustawiasz to klikiem na dany kanał (lub layer, zależy gdzie leży problem) i przesuwaniem tego pomarańczowego kwadratu na nazwie oktawy przy softwarowym keyboardzie. Dokładnie nie powiem jak to ustawić, bo nie pamiętam jak działa, zawsze próbuję szczęscią i po paru próbach wychodzi :P.

BTW to też dobry sposób na granie splitem. Bass w dolnej oktawie, melodia w górnej i można grać jednocześnie dwoma instrumentami odpowiednio wyznaczając zakresy ;).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

O:layer 2010/10/14 08:50 #9816

  • carloss
  • carloss Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • hip-hop never stop
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
jak juz truje d*** to zapytam jeszcze jak mozna dobrze wyroznic z warstwy np piano chce zeby reszta dzwiekoe byla dla niego tlem po prostu eq ustawilem.reverb tez jest wystarczy ze przycisze tamte kanaly?ps nie chce zakladac nowego watku wiec pytam tutaj: co zrobic zeby kawalek po renderingu byl glosniejszy?wiem ze o to juz pytano ale probowalem czego sie da nie wiem co zle robie moze cos poradzicie... pozdro

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:layer 2010/10/14 12:26 #9818

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Skoro chcesz, żeby coś było głośniej albo ciszej to chyba logiczne, że trzeba to zrobić za pomoć tłumików w mikserze, bo jak inaczej chciałbyś tego dokonać? To pytanie jest zbędne jeżeli sam sobie na nie odpowiadasz ;).

Aby utwór był głośny musisz zrobić dobry miks i potem zastosować limiting czyli prosty mastering jaki można zrobić w warunkach domowych. Na to nikt Ci nie odpowie jednym zdaniem ani nawet postem, musisz poszukać w internecie artykułów o tym. Polecam stronę Estrady i Studio i dział z archiwalnymi artykułami z dawnych numerów oraz FAQ.

BTW Bo to właśnie zrobienie dobrego miksu jest największą częścią sukcesu i doświadczenia, które trzeba sobie po prostu wyrobić.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..
  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena