Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Podłączone pianino pod FL Studio + wtyczka Kontakt - głośniki 2015/11/24 10:48 #23246

  • lukassz
  • lukassz Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 22
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witajcie,

Podpinam moje pianino Casio PX-100 kabelkiem midi emu do komputera. W komputerze odpalam FL Studio oraz wtyczkę Kontakt - lepszy dźwięk fortepianu. Jak gram na pianinie to dźwięk idzie z wtyczki przez głośniki podłączone do komputera - wszystko jest ok. Głośniki mam Logitecha 5.1 przy słuchaniu muzyki dają radę, jednak jak zrobię głośniej bo pianino słabo słychać z wtyczki do już trzeszczą, o co chodzi? Jak zrobić aby dźwięk z wtyczki powędrował kablem do głośników pianina? Z innymi wtyczkami od pianin miałem to samo.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Podłączone pianino pod FL Studio + wtyczka Kontakt - głośniki 2015/11/25 10:02 #23250

  • kaziorkaski
  • kaziorkaski Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 618
  • Otrzymane podziękowania: 35
Hej.
Głośniki Logitech w zależności od modelu powinny dawać radę. Problemów może być po drodze kilka. Może za wysoki sygnał audio wychodzi z FL Studio




Może też nie wyrabia procesor i trzeszczy przy wysokiej polifonii (ale to z głośnością nie ma nic wspólnego)..... Wyglądało by to mniej więcej tak jak na tym kiepskim zdjęciu ;) Na górze po lewej widać maksymalne wartości w obu miernikach i tu będzie trzeszczeć :(


Wtedy pomajstruj w sterowniku ASIO i buforze (przy ASIO4All 15ms lub ok 512smp powinno być domyślnie i to wystarcza, żeby nie odczuwać zbyt dużego dyskomfortu związanego z opóźnieniami.

Twoje Casio niestety nie ma wejścia AUDIO, więc dźwięku nie da rady wprowadzić, żeby odsłuch mieć z wbudowanych głośników.
Potrzeba mądrości by pojąć mądrość: na nic muzyka, gdy publiczność głucha.

www.muzyka-pomojemu.blogspot.com
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez kaziorkaski.
  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena