Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Problem z odtwarzaniem muzyki gdy podlaczona jest klawiatura sterujaca 2014/10/11 16:57 #22476

  • hryszek
  • hryszek Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
Tak jak w opisie. Gdy mam podlaczona klawiature sterujaca (Alesis QX61) pod kompa i gram na niej nie moge uzyskac dzwieku z jakiegokolwiek odtwarzacza muzyki. Uzywam do zmniejszenia latencji ASIO4ALL ale nie wiem czy ma to jakies znaczenie. Z gory dzieki za pomoc

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Problem z odtwarzaniem muzyki gdy podlaczona jest klawiatura sterujaca 2014/10/12 18:34 #22487

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Asio4All jest jednowątkowe, program który pierwszy uzyska priorytet zyskuje wyłączność na sygnał audio, wszystkie inne uruchomione później nie będą odtwarzały dźwięku lub będą mieć mocne zakłócenia.

Generalnie sterowniki Asio także są jednowątkowe jednak niektóre interfejsy audio mają zaimplementowaną odpowiednią funkcję która pozwala uruchomić więcej programów korzystających z audio, Steinberg w SDK wprowadził jakiś czas temu taką funkcję, reszta już zależy od producentów kto to zaimplementuje.

Spróbuj więc włączyć natywne sterowniki ASIO jeżeli takie posiadasz i sprawdź czy wtedy audio się nie blokuje. Jeżeli nie to pozostaje przełączyć na sterownik WDM lub po prostu wrzucić audio które chcesz odtworzyć do DAW i z tego poziomu je odtwarzać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena