Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Jakie wtyczki wokalowe i gitarowe? 2013/10/08 19:06 #21379

  • meo87
  • meo87 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam. Jestem nowy, jesli gdzies o tym pisalo to z gory sory ale nie znalazlem. Temat jest prosty i prosze o porade.

Chcialbym nagrac pare kawalkow w dobrej jakosci. Posiadam gitare elektroakustyczna, mikofon dynamiczny oraz intrfejs Focusrite Scarlett 6i6. Poszukuje 2 rzeczy:

1. Fajnych pluginow do wokalu - orginalna wtyczka HARD CORE fakt zmiania glos ale moze sa jakies wtyczki stricte wokalowe?

2. Pluginy gitarowe - zmieniajace barwe gitary

Prosze o porady i jesli mozna w 2 slowach jak je zainstalowac.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jakie wtyczki wokalowe i gitarowe? 2013/10/08 23:36 #21380

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Co rozumiesz poprzez "fajne wtyczki do..."? To może oznaczać wszystko i nic więc tak naprawdę nie ma sensu. Nie szukaj wtyczek "do" czegoś tylko opanuj podstawowe procesy i sam kształtuj brzmienie dowolnym narzędziem.

Do wokalu tradycyjnie, przede wszystkim dobre nagranie. Potem oczyszczenie ścieżek, i same podstawy jak korekcja i kompresja, operujesz na paśmie i dynamice, na koniec często pogłos. Tyle jeżeli chodzi o dobry wokal. Jeżeli chcesz jakichś efektów to reszta zależy od Twojej kreatywności, możesz użyć przesteru, filtrów, jakiegoś autotune, vocodera i co tylko chcesz, ważny jest montaż, dobranie ujęć i tak dalej.

Co do gitary to możesz się trochę pobawić ale jeżeli to taki elektroakustyk jaki mam na myśli a nie typu hollow body to wiele nie zdziałasz bo to nie elektryk, zupełnie inne przetworniki. Zadziała tutaj wszystko co jest symulacją wzmacniacza - pojedyncze wtyczki lub całe pakiety jak Guitar Rig czy Amplitube.

Listę najlepszych darmowych pluginów podzielone na typy znajdziesz tutaj - bedroomproducersblog.com/free-vst-plugins/
Za tę wiadomość podziękował(a): meo87

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena