Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Edycja dzwięków w różnych wtyczkach 2012/04/11 12:48 #15902

  • Coodack
  • Coodack Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 38
  • Otrzymane podziękowania: 0
Mam tytanie.Otóż zastanawiałem się,iż istnieje możliwość stworzenia brzmienia w jednej wtyczce,a następnie edycja tego samego dżwięku w drugiej ? Np. tworze coś w jakimś podstawowym synth'cie,a potem ładuję i edytuję w Sytrusie? Czy można to samo robić z samplami? Wysłać je do syntha i edytować?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Edycja dzwięków w różnych wtyczkach 2012/04/11 16:14 #15903

  • kaziorkaski
  • kaziorkaski Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 618
  • Otrzymane podziękowania: 35
N I E !
To tak najogólniej ;)
Tor syntezy w każdej wtyczce VST jest inny, mają odmienna stukurę i są rozmaicie programowane. To nie pozwala na takie manipulacje.
Każda reguła ma wyjątki. Tak też można we wspomnianym Sytrusie ładować brzmienia z Yamahy DX7 , ale to rzadkie wyjątki:)
Można wszelako stworzyć brzmienie w np. SYNTH1 z samplować i załadować do samplera np. Direct Wave, ale to chyba droga nie tędy. Aczkolwiek przy użyciu wielu instancji tej samej wtyczki VST (Omnisphere itp) która zjada nam za wiele zasobów CPU, jest to świetne rozwiązanie.

Jak już wspomniałem sample ładujemy do samplerów, bo syntezatory pracują na nieco innej zasadzie. Można co prawda np do Harmless załadować sample jako waveforms do sekcji Timbre(przeciągając je z Browsera bezpośrednio na zaznaczone miejsce), to jednak daje nieco inny efekt niż w samplerze ;) bo zasada działania tego modułu jest jak mówiłem inna ;)


Potrzeba mądrości by pojąć mądrość: na nic muzyka, gdy publiczność głucha.

www.muzyka-pomojemu.blogspot.com
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez kaziorkaski.
  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena