Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Problem z tonacją sampli 2009/02/20 19:39 #3314

  • mmm21
  • mmm21 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam serdecznie ! od 2tygodniu jestem uzytkownikiem FL studio . i dziś zaczął mi sie pojawiać mały problem. Mianowicie , wrzucam sampla do paternu ukłądam w piano roll a on gra na jednej tonacji i jeszcze jakiś zniekształcony jest. Do tego w ogóle pitch nia działa na tym samplu . I taka rzecz dzieje sie do więszkości sampli . czasem jest dorbze , ale przeważnie źle ... mój kolega też tak czasem ma , i sie zastanawiam czego to wina . czy ktoś moze miał taki przypadek ? z góry dizekuje za pomoc. pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Problem z tonacją sampli 2009/02/22 16:42 #3350

  • mmm21
  • mmm21 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
ponownie prosze o pomoc w sprawie tonacji i zniekształceń sampli , które mi sie pojawiają . Jeżeli ktoś ma taki problem , moze znalazł rozwiazanie. pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Problem z tonacją sampli 2009/02/22 16:58 #3351

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5195
  • Otrzymane podziękowania: 193
Mam rozumieć że są to próbki w formacie wav. Problemu nie ma na pewno z próbkami perkusyjnymi, natomiast w przypadku korzystania z gotowych plików audio istnieje konieczność dostosowywania wysokości dzwięku.

Jako, że wszystkie próbki we fruity loops domyślnie otwierane z poziomu samplera, dlatego po załadowaniu próbki do okna Step Sequencera proponuję dokonać próby zmian (dostosowania) tonacji za pomocą sekcji Time Stretching

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Problem z tonacją sampli 2009/02/26 12:25 #3414

  • mmm21
  • mmm21 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam ! chciałbym bardoz podizekować Adminowi za zaintereswoanie się moim problemem i nakierowanie do odnalezienia rozwiazania . Problem poległą na tym iż wrzucając do sequencera , w tabeli "time streaching" zmieniało mi sie samo na np/ "Auto". Wystarczylo tlyko zaobserwoawać tę zmianę i zmienić na "Resample" i już wszysko ok :)

jeszcze raz dziekuję i pozdrawiam !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena