Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Głośność kanałów w mikserze 2013/08/09 15:39 #21007

  • markuszxc1
  • markuszxc1 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 81
  • Otrzymane podziękowania: 0
Mam problem chciałbym obniżyć głośność w kilku kanałach w mikserze naraz o ta sama wartość.
Wiem ze jest taka opcja w Logicu, znajomy zaznacza kanały które chce a później obniża głośność we wszystkich naraz.
Jest coś takiego w fl studio?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Głośność kanałów w mikserze 2013/08/09 16:24 #21008

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Jest to możliwe, w tym celu musisz skierować sygnał z interesujących Cię kanałów insertowych na dowolny nowy kanał w mikserze, i z poziomu właśnie tego nowego kanału dokonać obniżenia poziomu głośności wszystkich "podpiętych" kanałów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Głośność kanałów w mikserze 2013/08/09 17:13 #21009

  • markuszxc1
  • markuszxc1 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 81
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dzięki za odp. Pietia mówisz o zrobieniu nowego busa/grupy. Próbowałem już tego. Jest to może i rozwiązanie ale jeśli mam w projekcie już kilka takich busow porobionych i chce obniżyć jednocześnie głośność poszczególnych dźwięków z rożnych busów to już to rozwiązanie nie zadziała.

Jak bylem u znajomego który pracuje na logicu, miał on taka opcje żeby zaznaczyć kanały i wtedy mógł poruszać wszystkimi suwakami od głośności jednocześnie. Jest to szybsze rozwiązanie i nie muszę podłączać wszystkich kanalow i bawic sie w nowe grupy. Jeśli jest taka opcja w fl to zaoszczędziło by mi to dużo czasu i problemu. Wiem ze w cubase tez jest taka opcja wiec to raczej taki standard i szkoda jaby tego w fl niebylo.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Głośność kanałów w mikserze 2013/08/09 17:31 #21010

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Obawiam się że taka opcja nie istnieje, wynika to pewnie z podstaw programu, w tym przypadku jest brak możliwości zaznaczenia więcej niż jednego kanału w mikserze na raz. Instrukcja nic o takiej możliwości nie wspomina. Jedyne rozwiązanie jakie widzę to ręczne ustawienie wartości, może Ci w tym pomóc skrót CTRL który spowolni ruchy myszki i pozwoli precyzyjnie obniżyć każdy kanał. Ewentualnie możesz skorzystać z opcji kopiowania wartości jednak w przypadku już ustawionych kanałów może to nie być dobrym pomysłem, to samo z przypisaniem wszystkich kontrolek do jednego sprzętowego pokrętła, wyzerują się do tego samego poziomu.

forum.image-line.com/viewtopic.php?t=59012

Na forum IL jest wątek sprzed trzech lat z prośbą o dodanie tak banalnej funkcjonalności, ważniejszy był live mode, aż szkoda komentować. Nie mniej w wątku znajdziesz rozwiązanie w postaci zewnętrznego programu, ktoś postanowił zarobić na niekompetencji IL i sprzedaje Grapevine za $10.

grapevine.swiftlytilting.com

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Głośność kanałów w mikserze 2013/08/09 19:22 #21013

  • markuszxc1
  • markuszxc1 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 81
  • Otrzymane podziękowania: 0
Szkoda ze producenci taka taktykę obierają. Im dłużej pracuje w fl tym więcej widzę takich niedopracowań. Takie male opcje naprawdę mogły by życie ułatwić. Inna sprawa to to ze, jak robie grupe/bus to musze w kazdy kanal z osobna wchodzic i podlaczac do busa zamiast poprostu zaznaczyc wszystkie kanaly i zrobic grupe i wiem ze ta opcja tez jest w innych programach tylko nie w fl. Niby banalne rzeczy ale czasem naprawdę potrafią wkurzyć bo zamiast robić muzykę spędzam godzinę żeby ogarnąć projekt i zrobić porządek.

Pierwsze fl którego użyłem to 6 lub 7 i szczerze mówiąc niewiele się zmieniło poza dodaniem kolorowych wtyczek. Juz od wieków czekam na wersje 64 bit a wersji 11 doczekalem sie tylko opcji z touchscreenem ktory moze kupie za milion lat.

Dzieki Nex sprawdze te Grapevine ...chociaz z drugiej strony niewiem czy nie lepiej by bylo kupic innego dawa...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Głośność kanałów w mikserze 2013/11/08 15:56 #21512

  • marcinuz87
  • marcinuz87 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
Jeśli obniżona wartość (już po obniżeniu, nie ta o jaką jest obniżana) ma być taka sama we wszystkich kanałach to można tak:

Możesz wstawić w dowolnym kanale 'Control Surface', dodać tam jakąś kontrolkę, knoba czy slajder, następnie podlinkować pod niego głośność kanałów w mikserze które Cię interesują wyłączając opcję 'remove conflict'.

Jeśli chodzi o relatywne obniżenie to może być to problem :/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Głośność kanałów w mikserze 2013/11/09 09:43 #21521

  • dezler
  • dezler Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 148
  • Otrzymane podziękowania: 18
Jest jeszcze możliwość kopiowania ustawienia danego pokrętła, suwaka itp. i wklejenia pod suwak pokrętło itp. które sobie chcesz
Werset, 1991, Rap.

Chcesz Bity ? Napisz, jakoś się dogadamy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena