Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Wsparcie dla FL 2008/05/05 17:21 #93

  • Ziaras
  • Ziaras Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Witam, czy jest ktoś w stanie mi odpowiedzieć na nurtujące mnie pytanie, czy istnieją jakieś zewnętrzne urządzenia typu procesory dźwięku, lub procesory efektów sterowane z miksera programu FL Studio 8 które współpracując z tą aplikacją podnosiły by jakość przetwarzanego dźwięku z 16 do np 24 bit?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wsparcie dla FL 2008/05/05 20:34 #96

  • admin
  • admin Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Być może nie odpowiem na Twoje pytanie, jednakże sam program Fl studio umożliwia rendering plików w bezstratnym formacie *.wav z rozdzielczością 24 bit. Czy to nie wystarczy?
Uwaga dotyczy tylko wersji Fl Studio 8.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wsparcie dla FL 2008/05/08 19:15 #125

  • Ziaras
  • Ziaras Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
hmm... chyba raczej chodziło Ci o zmianę bit przy renderingu z 16 na 32 bity, bo 24 nie widziałem. Ale zmiana tej opcji nic nowego nie wnosi do jakości produkcji, a nadmienię iż posiadam chyba profesionalną kartę dźwiękową do zastosowań studyjnych o przetwarzaniu 24 bitowym firmy ESI o nazwie JULIA. Więc bądź co bądź powinienem odczuć jakąś różnicę... której nie odczułem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wsparcie dla FL 2008/05/26 21:43 #352

  • admin
  • admin Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Moim zdaniem o ostatecznej jakości kompozycji można myśleć, gdy tę mamy już skończoną. W moim odczuciu, sprzęt który posiadam (karta Sound Blaster Audigy) w zupełności wystarcza i osobiście nie mam żadnych uwag co do jakości:).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wsparcie dla FL 2008/07/19 16:16 #974

  • ryhard
  • ryhard Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 144
  • Otrzymane podziękowania: 0
Ziaras napisał:

hmm... chyba raczej chodziło Ci o zmianę bit przy renderingu z 16 na 32 bity, bo 24 nie widziałem. Ale zmiana tej opcji nic nowego nie wnosi do jakości produkcji, a nadmienię iż posiadam chyba profesionalną kartę dźwiękową do zastosowań studyjnych o przetwarzaniu 24 bitowym firmy ESI o nazwie JULIA. Więc bądź co bądź powinienem odczuć jakąś różnicę... której nie odczułem.



skoro już posiadasz takową kartę dzwiekową w kompie to wypadłoby się zapoznać z jej mozliwościami a nie pisać że karta ta nie posiada opcji renderingu dzwięku 24 bity bo sam producent to gwarantuje :-))

pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wsparcie dla FL 2008/07/19 16:23 #975

  • ryhard
  • ryhard Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 144
  • Otrzymane podziękowania: 0
Ziaras napisał:

Witam, czy jest ktoś w stanie mi odpowiedzieć na nurtujące mnie pytanie, czy istnieją jakieś zewnętrzne urządzenia typu procesory dźwięku, lub procesory efektów sterowane z miksera programu FL Studio 8 które współpracując z tą aplikacją podnosiły by jakość przetwarzanego dźwięku z 16 do np 24 bit?


nie bardzo wiem po co chcesz podnościć jakość dzwięku z 16 bitów to 24 bitów?

żaden odtwarzacz CD stacionarny czy też samochodowy nie jest wstanie odtworzyć tak zakodowanego dzwięku bo specyfikacja na to nie pozwala standardem jest 16 bit-44khz

opisz jaki masz problem z jakością dzwieku to postaramy się tobie coś doradzić


pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena