Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

O:Coś dla producentów muzycznych 2010/06/29 00:14 #8677

  • samptec
  • samptec Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 13
  • Otrzymane podziękowania: 0
Z całym szacunkiem, organoleptycznie ta próbka nie nadaje się do niczego...
Dlaczego:
1. przede wszystkim tragiczna jakość. Przysłałeś próbkę w 16bit 48khz ale zgraną z beznadziejnie zakodowanej mp3 o niskiej jakości (domyślam się, że 96kbps).
2. sygnał szczytowy jest powyżej -6db (to jeszcze przejdzie, chociaż znaczne ogranicza proces masteringu)
3. próbka jest już poddana znacznemu limitowaniu (narzucony zapewne cyfrowy limiter)
5. miks jest do zrobienia od początku, potrzebna korekcja na poszczególnych torach audio i wyważenie
6. synth grający od początku ma potężną przeciwfazę. To powoduje, że nie można już nic poprawić z polem stereo w miksie. Zrób sobie taki test i posłuchaj tego sumując kanały lewy i prawy, żeby otrzymać mono. Zobaczysz ile zostanie z brzmienia tego synth-a.

Jeśli na poważnie chcesz, żebyśmy wykonali mastering tego na próbę, to zrób tak:
1. wybierz już dokładnie takie 30 sekund jakie chcesz usłyszeć
2. rendering próbki w 16bit 88khz lub 24bit 44.1khz
3. sygnał szczytowy w próbce poniżej -6db
4. żadnych limiterów ani kompresorów na sumie a najlepiej daj nam 4 pliki audio do zrobienia miksu:
- bass
- stopa
- perkusja
- reszta
5. wykonaj darmowe zamówienie przez nasz formularz na stronce: www.samptec.org/mix

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez samptec.

O:Coś dla producentów muzycznych 2010/06/29 00:51 #8678

  • darson
  • darson Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 435
  • Otrzymane podziękowania: 11
Mała wpadka z tym plikiem. Wrzuta konwertuje (kompresuje) audio do mp3, dlatego przez chwilę zamiast 25 megowego wav'a pod linkiem "stąd" była dostępna zwykła mp3-jka zmieniłem adres, z którego można pobrać wav'e (25,3 MB tyle ma ważyć po ściągnięciu). PCM renderowany jest bezpośrednio z FL Studio także żadna konwersja "po drodze" nie miała miejsca. Przygotuję osobno ścieżki poszczególnych kanałów w formacie 24 bit 44,1 kHz i wrzucę tak samo na speedy share.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Coś dla producentów muzycznych 2010/06/29 08:59 #8679

  • DjAlexRose
  • DjAlexRose Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 0
ojj macie bardzo wysoką cene mimo waszego profesjonalizmu. Znalazlem oferte identyczna jak wasza za 60 pln radio i 100 pln extended :) miks i master:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Coś dla producentów muzycznych 2010/06/29 09:50 #8680

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Rose- z całym szacunkiem sobie chyba jaja robisz.
Poczytaj najpierw na czym Samptec miks i mastering robi (najlepiej przytocz te wspaniałe okazje bo aż mi się wierzyć nie chce, bo to chyba dzieło niejakiego mega-aroganckiego MadBoya). A potem sobie zobacz kto jeszcze na takich sprzętach pracuje, ile kosztują etc.

Profesjonalizm zawsze kosztuje- jestem świadom cen zachodnich- tam jest połowa tej kwoty, tylko że to liczymy w euro :]
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Coś dla producentów muzycznych 2010/06/29 13:54 #8681

  • darson
  • darson Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 435
  • Otrzymane podziękowania: 11
Jeszcze pytanie techniczne. W momencie kiedy "wyłączę" limiter na sumie (kliku kanałów) to w renderowanym materiale nie będzie efektu sidechain. Czy tak ma być?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Coś dla producentów muzycznych 2010/06/29 19:23 #8689

  • Ahremov
  • Ahremov Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • W muzyce wszystko jest mozliwe (Novation)
  • Posty: 542
  • Otrzymane podziękowania: 17
"Jeśli na poważnie chcesz, żebyśmy wykonali mastering tego na próbę, to zrób tak:
1. wybierz już dokładnie takie 30 sekund jakie chcesz usłyszeć
2. rendering próbki w 16bit 88khz lub 24bit 44.1khz
3. sygnał szczytowy w próbce poniżej -6db
4. żadnych limiterów ani kompresorów na sumie a najlepiej daj nam 4 pliki audio do zrobienia miksu:
- bass
- stopa
- perkusja
- reszta"
Dobrze to objasniles.Czy jest mozliwosc podreperowania niedoskonalosci pomieszczenia tworzacego,gdy wysle pliki tak ja napisales?(fundamenty osobno,reszta osobno)i czy przy analizowaniu panoram roznych instrumentow,szczegolna uwage zwracac by nic nie znalazlo sie w przeciwfazie?Sorki ze tak atakuje pytaniami ale zdaje sie ze jestes specem.A tych jak na recepte.

Darson
Co do sidechainu to chyba kolega zrobi to jak chcesz ,w studio.Jesli caly miks ma "pompowac"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Ahremov.

O:Coś dla producentów muzycznych 2010/06/29 22:25 #8697

  • darson
  • darson Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 435
  • Otrzymane podziękowania: 11
Ok wysłałem informację o linku przez formularz zgłoszeniowy. 10, 30 sekundowych ścieżek renderowanych bez kompresji, limitera i fl stereo shaper'a (odpowiedzialnego za przeciwfazę).


EDIT:

Tak z ciekawości sprawdziłem jak "wygląda" w mono materiał który za pierwszym razem wysłałem (z fl stereo shaper'em w efektach) i rzeczywiście totalna kicha. To co wysłałem teraz mimo, że wolne od efektów typu stereo enhancer, w mono też nie brzmi idealnie (mam na myśli prowadzący synth). Winą za taki stan rzeczy obarczam fl flangus'a ;) Dół miksu na szczęście gra w środku panoramy i w mono jest czytelny.

Mono mode odsłuchu w fl studio uzyskujemy ustawiając 100% merged na knobie stereo separation w master channel. Tak informacyjnie gdyby ktoś tego szukał.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez darson.

O:Coś dla producentów muzycznych 2010/06/29 22:35 #8698

  • samptec
  • samptec Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 13
  • Otrzymane podziękowania: 0
Ahremov dokładnie. Możemy a nawet musimy skorygować instrumenty grające w przeciwfazach na kanale stereo, bo w mono (np czasem w radio) ten instrument się "zgubi", zaniknie w tle miksu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zasilane przez Forum Kunena