Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

X-Station Wrong Drivers? 2010/03/31 15:55 #7837

  • Ahremov
  • Ahremov Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • W muzyce wszystko jest mozliwe (Novation)
  • Posty: 542
  • Otrzymane podziękowania: 17
Witam
Mam pytanko dotyczace sterownikow X-Station.Kupilem to cudo bez plyty instalacyjnej.
Sciagnalem co bylo ze strony Novation.Zainstalowalem drivers USB,system znalazl
X-Station. Przy instalacji sprzetowych wywalilo mi ostrzezenie
Czy mam sie tym przejmowac?Dodam ze przy pierwszych podejsciach ;) zignorowalem to i zainstalowalem stery ,po czym Winda znalazl iXa w ustawieniach audio.Zmienilem z Realtek HD Audio na X-station.W FLu takze zastosowalem sie do ustawien podanych na forum,problem w tym ze w opcjach Generic Controler nie ma X-Station.
Wiec zostawilem tak jak jest.Diody sygnalizujace komunikaty midi oraz automatyki, gdy rusze pokretlem czy walne w klawisz, zapalaja sie odpowiednio na czerwono i zielono.Moge grac wtyczkami ale nie potrafie podpiac syntezatora pokladowego pod projekt,a i efektow bym sprobowal.
Za cholere nie moge zmusic keybardu do normalnej pracy.Przyciski transportu,ani grup w ogole nie reaguja mimo tych swiecacych diod w FLu.Calosc podlaczona przez kabel USB.

Kolejny problem a raczej prosba o pomoc przy zlokalizowaniu polskiej instrukcji do X-Station
Mam angielska ale nie jestem orlem.Co nieco zajarzylem ,o ladowaniu bankow sysex.(min.dzwieki
Jamiroquaia:)poczytalem, sciagnalem sofcik do wymiany bibliotek,ale boje sie tego dotykac bez istrukcji.Poza tym chcialbym doglebnie przeswietlic ten sprzet.To moj pierwszy i dlugo na niego czekalem ,a teraz szalu dostaje.Dosm mam juz metody prob i bledow.
Moge odkupic kopie,jesli ktos jest uzytkownikiem.Bede wdzieczny rowniez za jakies wskazowki czy inne informacje.

Niezgadzam sie rowniez z opiniami ze produkty firmy Novation to szmelc.Fakt,syntezator troche okrojony ale z 200 podstawowych presetow wydlubalem kilkanascie bardzo dobrych
(zwlaszcza basy i minimalistyczne dzwieki).A klawisze dowazane sa naprawde swietnie!
Specjalnie bylem troche poslinic sie w sklepiku by miec odniesienie i powiem...albo nie powiem .To trza poczuc he he.

i jeszcze jedno,ostatnie pytanko.Zakupilem (na zapas troche)MG 102C.Jest to mikser Yamahy(a raczej mixerek).W instrukcji jest strasznie duzo wykrzyknikow;)(uwazac na to,uwazac na tamto)Chcialbym zastosowac go przy miksowaniu ale jak to sie ma do skonfigurowania go z X-Station?Jak to polaczyc?
Pewnie doszedlbym do tego z instrukcja ale wole polegac jednak na doswiadczeniu innych.
Z gory dzieki za odpowiedzi.
Pzdr
Aha!Zassalem tez Automape ze str.Novation,przypisalem do wiekszosci wtyk(menu Automapy)i pipka.Tez glucho...

wskazowki
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:X-Station Wrong Drivers? 2010/03/31 17:25 #7839

  • kaziorkaski
  • kaziorkaski Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 618
  • Otrzymane podziękowania: 35
Ostrzeżeniem się nie przejmuj, tak standardowo Windows reaguje na sterowniki nie podpisane cyfrowo, to nic nie znaczy i z pewnością będą działać jak należy.
Możesz wybrać to ustawienie (screen) i zobaczysz jak reaguje kontroler i FL.
Jeśli nie to ręcznie ustawić można każdy kontroler do wybranej funkcji w programie. Słyszałem, że Novation ma funkcję mapowania oprogramowania i przypisuje sam wówczas kontrolery, może tego też spróbuj ;)
Potrzeba mądrości by pojąć mądrość: na nic muzyka, gdy publiczność głucha.

www.muzyka-pomojemu.blogspot.com
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:X-Station Wrong Drivers? 2010/04/01 09:04 #7845

  • Ahremov
  • Ahremov Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • W muzyce wszystko jest mozliwe (Novation)
  • Posty: 542
  • Otrzymane podziękowania: 17
wlasnie chodzi o to ze probowalem tej Automapy.Jest to aplikacja ktora przypisuje,kontrolery
wtyczki do keybardu.Automatycznie wyszukuje wtyki i (jesli posiada schemat)wyswietla mozliwosc dolaczenia do automapy.Po zakonczeniu instalacji i zaznaczeniu wybranych wtyczek,wedrujemy w FLu do:channel\more...i tam zmieniamy zanaczenia (wszystkie nasze wtyki zdublowaly sie ).Mam nadzieje ze wystarczy podmienic znacznik z np.Arp2600 na
Arp2600 (automapa) a nie dodawac jeszcze kolejnych z dopiskiem automapa.Niestety u mnie to (jeszcze)nie dziala.
Nikt nie uzywa X-Station?help me

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:X-Station Wrong Drivers? 2010/04/02 00:34 #7855

  • Ahremov
  • Ahremov Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • W muzyce wszystko jest mozliwe (Novation)
  • Posty: 542
  • Otrzymane podziękowania: 17
Kurde,co do FL wszystko jak wol wywalone w FAQ-u.
Expert Boarder ... eehehehehe

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena