Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

MICROKORG + Kabel MIDI-USB Jak podłączyć? 2009/11/05 16:21 #5749

  • xeL
  • xeL Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 43
  • Otrzymane podziękowania: 1
Witam, jak w temacie. Korg Microkorg chciałbym podłączyć pod FL właśnie kablem MIDI-USB jako, że korg jest i syntezatorem i kontrolerem Midi powinno wszystko działać a mi nie za bardzo... jak to zrobić co zainstalowac lub co z konfigurować. Druga Sprawa Ściągnąłem z internetu "microkorgeditorpc" z oficjalnej strony korga to służy niby do zarządzania dźwiekami czy coś takiego ale nawet ten program nie potrafi się z tym połączyć.... w korgu ustawiam kanał midi np. 1 i w FLu też ustawiam 1 ale nic sie nie dzieje... tylko na Asio robi się większy szum tak jakby a jak naciskam na klawisze to tylko takie stukanie cichutkie slychac ale bez dzwieku a moze raczej cichutkie brzeczenie jak naciskam klawisz.

Prosze o pomoc...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:MICROKORG + Kabel MIDI-USB Jak podłączyć? 2009/11/09 07:38 #5833

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
xeL napisał:

Witam, jak w temacie. Korg Microkorg chciałbym podłączyć pod FL właśnie kablem MIDI-USB jako, że korg jest i syntezatorem i kontrolerem Midi powinno wszystko działać a mi nie za bardzo... jak to zrobić co zainstalowac lub co z konfigurować.


Niezbyt dokładnie przedstawiłeś problem. Biorąc pod uwagę fakt, że Korg Microkorg może funkcjonować za równo jak sterownik MIDI oraz syntezator, wymaga on:
zwykłego kabla USB - odpowiedzialnego za transmisję danych MIDI z i do komputera - tutaj nie ma żadnej filozofii, podłączasz kabelek, w pierwszej kolejności włączasz instrument (aby komputer wykrył instrument) po czym uruchamiasz program host, np Fl Studio. (w przypadku Fl Studio istnieje konieczność odpowiedniego skonfigurowania: tej dokonujesz z poziomu Options>MIDI Settings)

Tutaj istotne jest byś zaznaczył opcję Auto accept detected controller oraz na liście wskazał model swojego sterownika (tutaj akurat go nie ma). Są natomiast inne modele Korga - może warto spróbować. (Patrz screen)



Ponieważ Korg Microkorg działa również jako syntezator wymaga dodatkowych połączeń. Do tego celu należy wykorzystać analogowe wyjścia audio. Jeśli chcesz zatem by sygnał pochodzący z syntezatora Korg Microkorg przesyłany był przez komputer (laptopa) powinieneś dodatkowo podłączyć )prawdopodobnie za pomocą złącza typu Jack 1/4 lub 1/8 cala) syntezator do wejścia "line in" karty dzwiękowej (jeśli takowe posiada)
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:MICROKORG + Kabel MIDI-USB Jak podłączyć? 2009/11/09 18:24 #5852

  • xeL
  • xeL Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 43
  • Otrzymane podziękowania: 1
Podłączam kablem microkorga. zaznaczam właśnie zeby automatycznie akceptował urządzenie.W korgu ustawiam w opcjach midi adres "1" w Flu to samo no i niestety nic nie ma możliwości sterowania..... próbowałem z ta lista urzadzen co jest w FLstudio no i nawet kazde po kolei wybierałem i niestety kiepski był tego wynik bo dalej z tym walcze...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:MICROKORG + Kabel MIDI-USB Jak podłączyć? 2009/11/10 07:01 #5857

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Czy program w ogóle reaguje na wysyłane z klawiatury sterującej komunikaty? - objawia się to aktywnością na zielono zaznaczonej na screenie "kontrolki"

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:MICROKORG + Kabel MIDI-USB Jak podłączyć? 2009/11/10 10:47 #5859

  • TRIOBAS 1
  • TRIOBAS 1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • MUZYKA JAK KOBIETA - ZAWSZE FASCYNUJĄCA
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 12



jak widać na załączonym obrazku działanie oraz poprawność działania klawiatury lub innego urządzenia do kontroli bedzie oznaczana na czerwono a nie jak admin podaje na zielono
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez TRIOBAS 1.

O:MICROKORG + Kabel MIDI-USB Jak podłączyć? 2009/11/10 13:06 #5862

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
TRIOBAS 1 napisał:

jak widać na załączonym obrazku działanie oraz poprawność działania klawiatury lub innego urządzenia do kontroli bedzie oznaczana na czerwono a nie jak admin podaje na zielono


Masz rację pomyliłem z kontrolką, która "świeci" między innymi na zielono, aktywną w momencie, gdy MIDI outputs są dostępne, co nie zmienia faktu, że indykator wskazany przeze mnie w ogóle ma świecić podczas wysyłania komunikatów MIDI z klawiatury sterującej.

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.

O:MICROKORG + Kabel MIDI-USB Jak podłączyć? 2009/11/12 00:39 #5940

  • xeL
  • xeL Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 43
  • Otrzymane podziękowania: 1
Witam, problem rozwiązany ! :) Ale dziękuje za chęci pomocy.
Może napisze oco chodziło.
1. Nie trzeba ustawiać kanału MIDI (1-16)
2. FL studio sam wykrywa wszystko gdy dobrze się zainstaluje.

Do microkorga trzeba ściągnąć sterowniki (przeważnie dostaje się je na płycie wraz z syntezatorem, niestety mnie to ominęło...)
Sterownik nazywa się "KorgUSB-MIDI_DRV_PC_1_11" instalujemy go i nic nie musimy w nim ustawiać czy konfigurować.

Wchodzimy do FL(:
Options / Settings / Midi
Opcje / Ustawienia / Midi
(Powinno w tabeli INPUT wykryć urządzenie USB)

W opcjach wybieramy wszystko jak na obrazku poniżej.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena