Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

problem z firewire 2009/10/31 13:41 #5624

  • masahuku
  • masahuku Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 118
  • Otrzymane podziękowania: 0
Siema,

pomóżcie bo nie wiem juz co mam robić :/ sytuacja przedstawia sie nastepująco:

mam interfejs tc electronic desktop konnekt 6 oraz laptopa hp8710p (c2d t7500 2x 2,2GHz, 4GB Ram, Dysk 160GB 5400RPM). Interfejs łacze z laptopem za pomoca kabla firewire 6pin(interfejs) - 4pin (laptop).
Ogolnie praca jest jest dosc problematyczna gdyz przy odsłuchiwaniu miksu w flu (tudież nawet czaseem przy słuchaniu muzyki na winampie) dzwiek sie tnie albo całkowicie nic nie gra przez kilka do kilkunastu sekund.

Na poczatku myslałem ze to wina słaego taniego kabla firewire wiec zakupiłem proel die hard nadzieja ze cos sie poprawi..niestety poprawa była nieduża i dopiero teraz dowiaduje sie ze moze byc to wina chipsetu firewire na plycie głownej laptopa i nie wiem tak naprawde co z tym fantem zrobic...kupic jakis slot firewire na pcmcia i podłaczyc do laptopa? juz mam dosc wydawania pieniedzy na nastepne kabelki srelki itp to jakies błedne kolo :(

prosze o pomoc
pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:problem z firewire 2009/10/31 21:11 #5631

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Sprawdzałeś ASIO? Może w tym problem leży. Ewentualnie spytaj się w komputerowym, czy jest możliwość zwrotu rozdzielacza FireWire na PCMCIA/ExpressCard, by się potem nie okazało, że to wina leży po stronie laptopa, wtedy trzeba fakt zareklamować.
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:problem z firewire 2009/11/01 00:20 #5635

  • masahuku
  • masahuku Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 118
  • Otrzymane podziękowania: 0
Gdyby to była wina ASIO to winamp by działał prawidłowo a on działa z WDM a tym tez steruje moj interfejs wiec znow trop prowadzi do firewire. Poza tym spedziłem dzis troche na sprawdzaniu tego problemu i okazuje sie ze to normalka jesli chodzi o porty firewire w lapkach (choc pewnie w PC-tach tez) i np. jesli sie ma port firewire oparty na chipsecie VIA, Ricoh, Microsoft czy inny badziew to na 99% interfejs sie bedzie krzaczył.

Do uznanych należa chipsety firmy Texas Instruments mozna tez dodac tutaj chipsety firmy NEC (ponoc dobrze sobie radzą).

Teraz mam problem ze znalezieniem takiego adaptera firewire na pcmcia z chipsetem firmy texas instruments bo nigdzie tego nie ma. W szczególnosci szukałem takiego adaptera spod marki Belkin jednak chyba juz nigdzie nie mozna dostac. Jedyny wyjatek to to patronx.pl/4world-sterownik-2-porty-firewire-na-pcmcia,p,132055

jest napisane ze niby na chipsecie TI ale pewnosci nie ma poza tym cena jakos dziwnie niska. Jak nie znajdde nic innego to kupie własnie ten.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:problem z firewire 2009/11/01 07:05 #5636

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Problem w Winampie wynika z idiotycznej wręcz rzeczy- MUSISZ zmniejszyć latencję w ASIO do MINIMUM lub do progu 12ms, by nie było zacięć w winampie podczas odtwarzania.
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:problem z firewire 2009/11/01 09:18 #5637

  • masahuku
  • masahuku Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 118
  • Otrzymane podziękowania: 0
Tak też uczyniłem, widać poprawe jednak nadal problem czasem wystepuje jesli chodzi o winampa bo jesli chodzi o FLa to przy tak niskiej latencji prosty projekt tnie sie praktyczne co kilka sekund. Porażka. Chyba jednak bede musiał zainwestowac w ten "zewnetrzny" port firewire.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena